Uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin kullanılması yasaklandı.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İstanbul Valiliği M16, AK-47 ve G3 gibi silahların kullanımını ve taşınmasını yasakladı

İstanbul Valiliği, bazı silahların kullanımını ve taşınmasını yasakladı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, "M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 gibi uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin" kullanılması yasaklandı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, "M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 gibi uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin" kullanılması yasaklandı.

İstanbul Valiliği, terör saldırıları dikkate alınarak bazı silahların kullanımını ve taşınmasını yasakladı.

Yapılan açıklama şöyle:

"M-16,
    AK-47 ve G3 gibi uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğini haiz
    silahlara benzer av tüfeklerinin bulunduğu, bu silahları taşıyanlarla
    ilgili olarak avcı-terör örgütü mensubu ayırımı konusunda tereddütler
    yaşanabileceği, uzun namlulu ve tam otomatik harp silahına benzerliğinin
    yanlış anlamalara ve müessif olaylara sebebiyet verebileceği
    değerlendirilmiştir.

İlimizde meydana gelen terör eylemleri de dikkate alınarak genel
    güvenlik ve kamu düzenini korumak, meydana gelebilecek müessif olayları
    önlemek amacıyla M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 gibi uzun namlulu harp
    silahlarına benzeyen av tüfeklerinin İstanbul İli Mülki sınırları
    içerisinde taşınması ve kullanılması 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunun
    11. Maddesinin (i) bendi hükmüne istinaden Olağanüstü Hal süresince
    yasaklanmasına karar verilmiştir."

http://www.ulusalkanal.com.tr/…ni-yasakladi-h144201.html

• Hocam yanlış anlamadıysam bu typhoon ,huskan, dağlıoğlu gibi ar,ak47 klonu olan yivsiz av tüfeklerini kapsıyor dimi?

• Sadece OHAL süresince diyor Sn. Cemkaan.

Basın duyurusu şöyle ;

M-16, AK-47 ve G3 gibi uzun namlulu ve tam otomatik atış yeteneğini haiz silahlara benzer av tüfeklerinin bulunduğu, bu silahları taşıyanlarla ilgili olarak avcı-terör örgütü mensubu ayırımı konusunda tereddütler yaşanabileceği, uzun namlulu ve tam otomatik harp silahına benzerliğinin yanlış anlamalara ve müessif olaylara sebebiyet verebileceği değerlendirilmiştir.
    İlimizde meydana gelen terör eylemleri de dikkate alınarak genel güvenlik ve kamu düzenini korumak, meydana gelebilecek müessif olayları önlemek amacıyla M16, AK-47 (Kalaşnikof) ve G3 gibi uzun namlulu harp silahlarına benzeyen av tüfeklerinin İstanbul İli Mülki sınırları içerisinde taşınması ve kullanılması 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunun 11. Maddesinin (i) bendi hükmüne istinaden Olağanüstü Hal süresince yasaklanmasına karar verilmiştir.
    Kamuoyunun bilgisine sunulur.

• ben de husan almayı planlarken karara üzülmedim değil.

ama güvenlik güçlerinin işini kolaylaştırıcağı da bir gerçek. maalesef bazı memurlar havalı tüfeği bile anlamayarak elimizdekine accuracy international muamelesi gösteriyorlar.

hayırlısı olsun.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ben de husan almayı planlarken karara üzülmedim değil.

ama güvenlik güçlerinin işini kolaylaştırıcağı da bir gerçek. maalesef bazı memurlar havalı tüfeği bile anlamayarak elimizdekine accuracy international muamelesi gösteriyorlar.

hayırlısı olsun.

Hocam bende 20 cal. Niyetlenmiştim bu karar beni de ciddi bir ikileme düşürdü. Gerçi ben Trabzon da yaşıyorum burada böyle bir karar çıkacağını sanmıyorum ama insan yine de rahat edemiyor. Ama tabiki önemli olan böyle zor zamanlarda devlete destek olmak. Varsın bir kaç ay geç alalım.