dolunay da balık avı kıyıdan :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar dün izmir den taze boru kurdu geldi,ee denizde sakin gözükünce dün gece iş çıkışı avlanıyım dedim :)
    tabbi gece susuz çekilmez kahvemide yanımda götürdüm,avlanacağım yer iş yerime 150 metre evime 350 metre :) buna rağmen uykutulumunu aldım ;şrofls;.
    sanırım biraz geç gitmişim saat 01:30 da 2 oltamı suya indirdim ilk etaplarda sık sık vurmaya başladı resimdeki küçük balıklardan 7 8 kadar ttutdum bıraktım,tabbi deniz ana bunu gördü ve bana 340 gram ağırlığında porsuyonluk kara kuyruk diye bildiğim balığı gönderdi :) adını biliyordumda unutdum bu balğın,ardından bir tane daha yakaladım geldi geldi suyun kenarına kurtuldu :wacko:
    2 tanede acele ettim iğneyi geçiremedim balığa,balıkda büyük balık olunca ürkdü kaçtı gitti,ardından tutduğum balığın biraz daha küçüğünü tutdum oada fena deyil,diğer küçük balıklarda boş gitmeyeyim diye bir kaç tanesini alı koydum,
    ayışığında denizin kenarında oturup sessizce denizin güzelliğini seyretmeye doyamıyorum bunuda belirtiyim,haa arada bir zil ötüyor bu sessizlik bozuluyor o ayrı ;kihhik,
    [Resim Engellendi: http://img233.imageshack.us/img233/1680/dsci03401024x768ao9.th.jpg][Resim Engellendi: http://img233.imageshack.us/img233/8684/dsci03431024x768tk9.th.jpg][Resim Engellendi: http://img233.imageshack.us/img233/4791/dsci03411024x768ii3.th.jpg]

• ellerine sağlık sideprensi tatlı su göl(baraj)avında kullanılan olta tipleri hakkında bilgin varmı.Daha doğrusu kıyıda gezinen şu küçük balıklar için en ideal malzemeler nedir.Kanca numarası misina yem vs.saygılarımla

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• sen makina ile mi yoksa kargı ile mi avlıyorsun kardeş?bu balıklar kıyıdan ne kadar uzaklıkda ve su derinmi?

• biz bu balığa ispari deriz çok lezzetli ve çok az rastlanır buralarda.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• bu balıklar genelde kayalık yerlerde yaşarlar,büyükleri genelde hava karardıkdan sonra yem aramaya çıkar,gündüzleri yuvalarının etrafında yemlenirler,avda kullandığım boru kurdu fosforlu bir yapıya sahip olduğundan bu tür balıkların ilgisini her zaman çeker,ayrıca canlı ise balık sazan gibi dalar oltaya ;tacli#

• Alıntı

sideprensi07
    bu balıklar genelde kayalık yerlerde yaşarlar,büyükleri genelde hava karardıkdan sonra yem aramaya çıkar,gündüzleri yuvalarının etrafında yemlenirler,avda kullandığım boru kurdu fosforlu bir yapıya sahip olduğundan bu tür balıkların ilgisini her zaman çeker,ayrıca canlı ise balık sazan gibi dalar oltaya

Sayın Abim, türkçe türçe olalı böyle manalı cümle kurulmamıştır , ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.#hims#hims#hims
    Yani işin içinde iki çeşit balık var ;biri sazan diğeri malum tarif edilen ,buraya kadar tamamda Abi,köpeği de harekette kullamışsın ;dalmak derken
    Sazan gibi oltaya dalan balık;Abi bana kızma ama bir de sen okuyunca bana hak vereceksin

• "sen makina ile mi yoksa kargı ile mi avlıyorsun kardeş?bu balıklar kıyıdan ne kadar uzaklıkda ve su derinmi?"
    sideprensi barajda,durgun ve derin bir suda avlanıyorum.av yaptığım alan baraj gövdesine çok yakın tam derinliğini bilemiyorum.Balıklar 10-15 cm uzunluğunda kıyı şeridinde geziniyorlar en fazla 5 metre uzaklıkta ve 2 m derinlikte felan.Hatta arada bir ekmek atıyorum yanıma kadar sürü ile geliyorlar ekmeği yeyip tekrar kaçıyorlar.Kullandığım ekipman lanset (makina) yaklaşık 4 metreli 30mm misina var makarada sanırım.Saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• o zaman kendine 6metre uzunluğunda kargı al,bilmiyorum sizin oralarda nederler kamış mı kargımı?bizde kargı derler makina takamazsın, sadece kargının boyunda misina takarsın buda kıyıdan 5 metre gibi kısa mesafede sana yeter,6 metreli bir kargıya 5 metre 80 cm yeter 30 luk misina uygun sazana,resimde gördüğün şamandıralı sistem aynı zamanda gece avında da kullanabilirsin,üzerindeki kapağını açık içine o fosforlu ışıklardan koydunmu iş tamamdır,gezer kurşundan sonra yaklaşık 30 cm olsun msinanın boyu,dilersen çf iğnede yaparsın,çift iğne tercihim benim ;tese;kkur oltayı atacağın yerin ne kadar derin olduğunu ölçmek için şamandıranı yukarı kaldır kargının ucuna doğru,sonra iğnenin bir tanesine kurşun tak ölçmek istediğin yere yavaşca bırak,kruşun yere değdiğinde misinanın boşluğunu al,kargıyı yukarı kaldırdığında şamandıra ile suyun üst kısmı arasında ne kadar mesafe var buna 35 cm daha koy şamandırayı ona göre aşağıya doğru indir tekrardan,sana tavsiyem arkadaşın le aynı noktada avlanma,ses yaptığın müddetce büyük sazan yeme gelmez ürker kaçar o bölgeden,ve oltayı suya bırakırken mümkün olduğunca yavaş bırak,şaaaap diye bırakırsan büyük balık varsa yine ürker,ayrıca sazan avına küspe götür bunu su ve bayat ekmek ile ıslat güzelce karıştır,küspe şişsin ağırlaşsın,avlanacağın bölgeye arada bir at yemle,rast gele :)
    [Resim Engellendi: http://img149.imageshack.us/img149/448/dsci03451280x768xv5.th.jpg]

• Vayy vayy sargozlara bak :) rastgele...

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• Familyası : Sparidae
    Bilinen adı : Diplodus annularis
    Boy, uzunluk : 10-25 cm
    Yumurtlama Dönemi: mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül.
    [Resim Engellendi: http://www.apneamagazine.com/img_am/artvar0033.jpg]

Vücut yanlardan yassılaşmış oval şekilde olup, iri pullarla kaplıdır. Karın yüzgeci sarı renktedir, vücut gümüşi ve bariz enine ışınlar bulunmaktadır. Yanlar ve karın kısmı beyaz renktedir. Kuyruk yüzgecinin ortasında kendi karakteristik özelliği olan siyah yuvarlak bir nokta bulunur.

bizim burda bu balıklardan çok var özellikle kayalık yerlerde dalarkem midyeleri birbirlerine sürttüğümüzde etrafımız bu balıklarla doluyor çok meraklılar yemesine gelince sezonunda yendi mi çok yağlı ve olabildiğincede kılçıklı tadıda güzel.

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Kadir abi bilgiler için teşekkürler.Akşam hem maça baktım hem oltalarımı ayarladım.Anlattığın sistemde 2 adet olta yaptım yalnız sinek kanca kullandım.Önceden kalma büyük kancalı olanlarıda biraz düzenlersem tamamdır.Birde bendeki mezcut lansetin motorunu söksem olur galiba kargı niyetine kullanırım diye düşünüyorum.

Abi yarın sabah saat 4 te kalkıyorum geçen hafta gittiğim yere gidiyorum bu defa eksiksiz gidiyorum dün akşam evde hamur yaptım. Pastalık un,3 paket vanilya,bir yumurta,peynir suyu ve ayçiçeği küspesini ufaladım hamurun içine.Bu yemi kancaların ucuna boncuklu toplu iğneler vardır ya hani onların büyüklüğünde takacağım kısmette varsa yine 5-6 kilo yakalarım.

Abi bide sessiz olun demişsin demekki geçen defa o yüzden büyük balık yakalayamadık çok bağırmıştım heyecandan.Uzun zamandır gitmemiyordum balığa.Saygılarımla

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• sinek iğne derken :him:s benim bldiğim şu mırmır avında kullanılan siyah iğnemi?uzun saplı?
    bu iğne ile küçük balıkları çekersin ama büyük balık oltana vurunca saçını başını yolma Emrah kardeşim :) bük iğne büyük balık :thumbup:
    ayrıca oturacağın yeri dikkatli seçmeni öneririm keneler açısından

• Abi o sinek oltalar kıyıdaki küçük balıklar için (bendekinin sapları kısa balıklarda 10 cm falan boyları) ,diğer oltalardan kalan zamanı değerlendirmek amacım,ben balığa gidince boş durmayı hiç sevmiyorum sürekli hareket sürekli action istiyorum :thumbup: büyükler için takımlar hazır kıbrıs dip oltası yaptım.Çan bile aldım 5 takımda tesbit teli.Kıyıya çakıyorum üzerine çanları takıyorum misinayıda üzerindeki lastiğe geçirdin mi tamamdır ^^ gelsin zil sesleri çınn çınn çınnnn abi şimdiden bir heyacan var ki sorma x;.z
    Kene içinde çözüm var abi portatif taburem var katlana biliyo gittiğim yere götürüyorum.Saygılarımla

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• ben yine gece avı yapacağım ;tacli# bakalım bu sefer kısmetimize ne çıkacak :him:s bütün hazırlıklar tamam :thumbup: sıcak çay,soğuk çay sız bir gece avı düşünemiyorum ;tacli#
    sanada banada rast gele Emrah kardeşim :)

• hocam istersen paket yapıp göndereyim otobüs ile ;tacli#
    dün gece yine dolunay vardı deniz çarşaf gibi idi :wacko:
    ve dün bizim burda tarkan konseri vardı ben zannetdimki herkes konsere gider sahil bana kalır ;kihhik,
    nerdeeee ;#^+.
    manitasını alan sahilde evcilik oynuyor #hims
    birde yanıma 2 rus la 2 alman çift gelmezmi :(
    adamlarda balıkçıymış habire anlatıp duruyorlar ülkelerinde nasıl ne yöntöm ile balık avladıklarını :( kafam şişti gitseler diye sağa sola bakıp duruyorum sonunda gitdiler ;keyfs;
    gecenin en komik olayını anlatayım sizlere ;şrofls;.
    sahile motorum ile giriş yaptım,biraz ilerledikden sonra ne göreyim :!: 3 tane rus genç anadan doğma tam denize girmek üzereler motorun farı ile herşey ortada #hims#hims#hims
    bana bağırıyorlar kapat ışığı diye #hims kıyıda köşedeki çiftlerin kahkahaları kulağıma kadar geliyordu #hims#hims az kalsın motorla yan yatacaktım gülmekden malum sahilde motorla gitmek biraz zordur zemin yumuşak ;tacli#
    neyse tutduğum balığa geleyim,deniz çarşaf gibi idi bu yüzden istediğim balık sahilde yokdu tek dük vardı,ekseri küçük balık tutdum çoğunu geri saldım,midye bilem tutdum,bir tanede müren balığı aynen iade suya,kayda değer 300 grama yakın bir çupra 4 tane eşşek mırmırı,3 tanede ismini bilmediğim aşağı yukarı bir el boyunda çupra gillerden bir balık ile eve döndüm :) herkese hayırlı günler

• Kadir abi merhaba.Benim avda pek verimli geçmedi cumartesi akşam saat 10,30 da yola çıktık 5 arkadaş gece orada kaldık pazar 3-4 gibi tekrar döndük.Hava çook ama çoook rüzgarlı idi 8 tane sivrisazan aldık 5-6 tanede çupra(mercan diyolar ama tam bilmiyorum)karnımızı doyurduk yinede :) dönüşte asvaltın ortasında bukalemun gördük ben çook şaşırdım bizim buralarda yok zannediyordum hep belgesellerde görüyordum hayret ettim hemen makinaya sarıldım bir sürü fotoğrafını çektim.fotoğrafları ve videoları 3 değişik makina ile çektim onları bir araya getirir getirmez galeri bölümüne koyacağım.Saygılarımla emrah

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• bana 12 yıl öncesini hatırlatdım Emrah kardeşim ^^ bundan 12 yıl önce cumartesi akşamı 10 11 akşam halı saha maçımız vardı,aynı gecede 70 kilometre baraja balığa gidecektik 5 arkadaş,maç öncesi tüm nevaleyi aldık,çay takımı :) mangal :) tavuk kanadı :) sebze :) sabahlar olmasın :)
    maçdan sonra arabaya atladığımız gibi barajın yolunu tutduk :)
    en çok balığı ben tutmuşdum tabii büyük olanıda ben tutdum :)
    bir daha da gitme fırsatı olmadı,malum arkadaşlarım hafta sonlarını kahvede geçirmeye pek meraklı :)
    sonra herkes evlendi çoluk çocuk sahibi oldu öyle bir akşam ı tekrar etmek,semih in son saniye golü kadar zor ;şrofls;.