Dürbün Sıfırlama Lütfen Yardım ...!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayırlı AkŞamlar

Bir Kaç gün önce gelen jumboyu bugun sıfırlamaya gittim. Ve böylebir grupman cıktı. Problemım ise şu yukarı aşağı aldıgım ayar yerının sonuna geldiğimde bu atışları yakalaya bildim Ne yapmam gerekir

Not: Dürbün Hawke 8-32x56 20 Half mildot

airgunturk.com/attachment/34933/

Bu arada 4 numarada ki olan sonradan sağ sol ayarını tam yaptıktan dikey ayarını bir miktar diğer yöne cevirdiğimde oraya attı

BU konuda ne yapmam gerekiyor acaba sorun ayaklardamı yoksa başka bir hatamı yaptım

Dünyada Hiç Kimse Bir Malı Kalitesiz Yapmadan Daha Ucuza Satamaz.
    Bir Malın Sadece Fiyatına Bakmak Bazı Hileleri Kabul Etmektir.

Safir T14 36. cal f;s;s

Kral Puncher Jumbo 5.5mm + Hawke Sıdewinder 8-32×56 20X ½ Mil Dot

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• dürbünün ayağını besle

• Anladigim kadari ile durubun on kismindaki ayagin durbunu koymasan altiba slikonlu bant tarzinda birsey koyarakmi yapayim yoksa her iki ayagin uzerine mi koyayim

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen MazharComez ().

• Hayırlı olsun,once ayakları yer degistirip deneyin olmassa durbunun arka tarafına yani baktıgınız tarafın icine biraz şimleme yapın, ben teneke meşrubat tenekelerinden makasla kesip koyuyordum 2-3 kat koyup deneyin,kolay gelsin...

• airgunturk.com/attachment/34934/

Dürbün ayagi bundan sekli tuhaf olani one koyuyorum sizce onu arkayami alayim ?

Ayrica ben yukari kalkmasini istiyorum arkaya koyar isem daha fazla asagi inmez mi

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• amaç artıyı vuruş noktasıyla kavuşturmak bunun icinde artıyı aşagıya indirmek lazım...öyleyse durbunun onunu indirmek yada arkasını kaldırmk gerekiyor kolay olanıda arkayı kaldırmak..

• Tmm ama sorun şu yazdigimi okuduysan ustteki dodyrdugumuz sey adini bilmiyorum en sonda yani en sonra 9 un ucu a atiyor arkayi kaldirdigimda en sonda oldugu icin dahada asagilara atmis olmucak mi ?

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• galiba yapmam gereken durbunun on ayagina slikonlu banylardan yapistirarak bir miktar on tarafi havaya kaldirmak

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• bence öyle bir dürbüne böyle şeyler yakışmaz...ayarlı bir fx no limit almalısın, bu şekilde alırsan her türlü sorunu çözebilirsin ve kliklerin yetmese bile ayağı ayarlayıp çok uzak mesafelere atabilirsin

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen tofita64 ().

• Hocam tareti en yukarıya aldığınız halde aşağıya vuruyorsanız ön ayağı kaldırmanız gerek yani ön ayağa şimleme yapmanız gerek, tareti en aşağıya almanıza rağmen üst vuruyorsanız (genellikle uzak mesafelerde yapılır) arkayı kaldırmanız gerek.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Düz mantıkla bir çözüm bulamazsın arkadaşım.aşağı atmak istersen ön kısmı kaldıracaksın ,yukarı atmak istersen arka kısmı kaldıracaksın dürbün ayağının...

• Hocam tareti en yukarıya aldığınız halde aşağıya vuruyorsanız ön ayağı kaldırmanız gerek yani ön ayağa şimleme yapmanız gerek, tareti en aşağıya almanıza rağmen üst vuruyorsanız (genellikle uzak mesafelerde yapılır) arkayı kaldırmanız gerek.

Bence tam tersi yapılmalı.

'.

]

• bence öyle bir dürbüne böyle şeyler yakışmaz...ayarlı bir fx no limit almalısın, bu şekilde alırsan her türlü sorunu çözebilirsin ve kliklerin yetmese bile ayağı ayarlayıp çok uzak mesafelere atabilirsin

Zamani var biraz hocam alacagim insallah

Şimdi önümü kaldirayim arkayimi ;)
    Mantiken onun kalkmasi gerekiyor onu kaldirip durbunun tareti biraz asagiya cektigimde sorunun gitmesi gerekiyor tabiki sizlerin basindan gectigi icin bu konuda tecrube konusur

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen MazharComez ().

• Bence tam tersi yapılmalı.

Evet bence de tam tersi yapılmalı :D bugün çok ders çalıştım malum 2 hafta gibi bir süremiz kaldı kusuruma bakmayın. Düzelterek;

Hocam tareti en yukarıya aldığınız halde yukarıya vuruyorsanız ön ayağı kaldırmanız gerek yani ön ayağa şimleme yapmanız gerek, tareti en aşağıya almanıza rağmen alt vuruyorsanız (genellikle uzak mesafelerde yapılır) arkayı kaldırmanız gerek.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Alt vuruş olursa dürbünün arkası kaldırılır , namlu dürbüne uymaz dürbünü namluya uydurman gerekir bunun içinde taret yetmiyorsa şimleme ile dürbünü artı vuruş noktasına gelecek şekilde eğersin , hatta taret klik sayısını bulup orta ayardayken bunu yaparsan alta ve üste ayar yapma imkaında olur, burada temel fikir artıyı vuruş noktasına getirmek vuruşunuz alt sa bu şekilde çözülür ,

Dürbünün önünü kaldırırsan dürbün ile namlu ekseni arasındaki mesafe artacağından daha çok alt vurursun.

'.

]

• Şimdi anladim hepinize çok tesekkur ediyorum bunu en yakin zamanda yapim tekrar sifirlamayaparak resim atacagim insallah kacmetreden sifirlama yapmaliyim peki

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• Merhaba,
    Dürbünde görüntü ters oluştuğu ve optik olarak düzeltildiği için düz mantık çalışmaz. Ters Düşünmek lazım. Aşağı düştüğü için arka ayağı şimlemeniz lazım.
    Öncelikle 25m den sıfırlama yapmanızı, daha sonra 50m de sıfırlamayı düzeltmenizi öneririm.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• Merhaba,
    Dürbünde görüntü ters oluştuğu ve optik olarak düzeltildiği için düz mantık çalışmaz. Ters Düşünmek lazım. Aşağı düştüğü için arka ayağı şimlemeniz lazım.
    Öncelikle 25m den sıfırlama yapmanızı, daha sonra 50m de sıfırlamayı düzeltmenizi öneririm.

Teşekkür Ederim Bugun denedım ve oldu Birazdan Foto atacağım İnşallah

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• Hocam ben durbunu teraziye alarak bagladim fakat buna ragmen bu sekilde atti slikon bant ile arka ayaklari şimledim ve sorun ortadan kalkti tek problem 100 -150 metrede ne yapacagimi merwk ediyorum

Safir T14 36. cal f;s;s

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal