Dürbün Sıfırlama Lütfen Yardım ...!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mazhar bey,
    Chairgun programını kullanmanızı tavsiye ederim.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• 100-150 metreye yada daha uzağa atış yapacaksanız 10 metreye sıfırlamanız daha uygun olur

• Hawke kullanıyorsunuz. Zaten Miltotla havalıda atış yapılacak en iyi dürbün. Ayak şimlemektense miltotla atış yapmanız daha mantıklı yoksa miltotlu tüfek kullanmanın bir anlamı olmaz

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen blacksir ().

• 3 tane su terazisi bulup dürbünün üstüne, dürbün rayının üstüne ve namlunun üstüne koyuyorsunuz, ben dürbünün üstüne aşırı hassas elektronik terazi koyuyorum, hepsi tam merkezdeyken yaklaşık 7-8m mesafeye hiç bir yere temas etmeyecek şekilde beyaz ince bir ip bağlayıp altında ağırlık olacak ''inşaatlarda hizalama amacıyla kullanılan çekül misali'' dürbünün dikey kılını iple neredeyse milimetrik hizaya getirin, zoom'u son ayara alıp bir daha kontrol ettikten sonra ayar bozulmaması için dürbün ayağının vidalarını sağlı sollu aynı oranla iyice sıkın, ben bu işlemleri yapmadan önce arka ayağa 4 adet aynı ebatlarda kesilmiş röntgen filmi ile şimleme yaptım yakın mesafede üst dotlar mesafe uzadıkça aşağı yukarı kullanıyorum. Son olarak dürbünü şimleme yaparken kaydırmazsanız , optik merkeze alıp sadece aşağı yukarı ayarını kullanarak dürbün istediğiniz mesafede rahatlıkla kullanılıyor bu şekilde, tüm işlemler bitince istediğiniz mesafede atışınızı yaparak sıfırlayabilirsiniz. optik merkezleme ve dikey hizalama bu işin en önemli noktası, uzak mesafe atışlarında dürbünün artı kıllına denk gelmeyen boş alanda hedef vurmaya çalışırsınız aksi taktirde !

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen yasins ().

• chairgun proyu cozemedim vede sizinde bilginiz olsun iphonelarda galiba bi problem bar yaptigim ayarlari kayit etmiyor onun icinde sildim programi yoksa yavas yavas cozuyordum

Durbunu sifirlamasini yaptiktan sonra tabiki mildot kullanicam onun icin 20x midot aldim

Dünyada Hiç Kimse Bir Malı Kalitesiz Yapmadan Daha Ucuza Satamaz.
    Bir Malın Sadece Fiyatına Bakmak Bazı Hileleri Kabul Etmektir.

Safir T14 36. cal f;s;s

Kral Puncher Jumbo 5.5mm + Hawke Sıdewinder 8-32×56 20X ½ Mil Dot

Hatsan Mod 25 5.5mm

Gamo F900 177. cal

• Strelok + programını indirirseniz oda işinizi görecektir.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC