Motor Değişimi Ücretleri ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yapı olarak çok sevdiğim ve ilk arabam olarak benim için tarihe geçecek olan 75 Model tek kapılı 1.3 benzinli golf 1'im olmak üzere ancak motordan masrafı var...Ne kadar ustaya gösterdiysek sibop kesme durumundan dolayı delinen 1 silindir değişecek diğerlerine segman atılacak ve yeni üst kapak alınacak diyolar ve bu tamir işlemine en kötü 1500-1700tl diyolar.Kaldı ki motor daha önceden bi kaç defa rektefiye olmuş şahsen bloğuna ve 1 silindirin değiştirilme olayına güvenmiyorum. :)

Ancak işin garibi ayaküstü araştırmayla daha pazarlık bile yapmadan 1500'e komple sağlam motor, 2000'tlyede bir üst kasası olan mk2 motor ve şanzumanı bulabildim.Komple motor değiştirmek, hatta bulabilirsem 1.6'sını taktırmak daha mantıklı geldi bana.Ancak ruhsata işletme veya daha bilmediğim, ancak varlığından hiç şüphe etmediğim onlarca işlemlerin ücreti hakkında en ufak bi bilgim yok. :)

Sizce motor değiştirmenin masrafı ne kadardır ? :)

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Bu işlerle uğraşan araç tadilat mühendistlik şirketleri var, prosedürü ve maliyeti onlar daha iyi bilir.Düzgün bir dizel motor taktırırsan bence eskisiyle uğraşmandan mantıklı olur.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Bu tür motor değişiminde en önemli konu alacağınız motorun ne kadar sağlam olduğu neticede çıkma bir ürün alınacak mümkün ise tanıdık ve garanti verebilen yerden almak faturalı olması gerekir yoksa ruhsata işleme yapılmaz, siz bulduğunuz motordan eminseniz ruhsat işlerini ve masrafının detayını trafik müşavirliği bürolarından öğrene bilirsiniz bildiğim kadarıyle motoru değiştirip ek 1 belgesi ile Tüv Türk muayene istasyonondan tadilat kontrol randevusu alıp elinizdeki formu onaylatarak ruhsat ile birlikte trafiğe müracat ediliyor ,

Yeni taktığınız motor , eski motorla aynı beygir gücüne sahipse işiniz kolayca neticelenir kanısındayım , farklı motor konmuşsa işlem uzar ödediğiniz vergi değişecektir bu yüzden Taşıtlar vergi dairesinede gitmeniz gerekecektir.

'.

]

• Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Değişecek diğer parçalarda düşünülürse aynı motoru taktırmak daha masrafsız olacak sanırım.Bu gün aksilik çıkmazsa sanayiye gidip detaylı bi şekilde arayacağım motoru.Fatura olayı hakkında herhangi bi bilgim yoktu bunu öğrendiğim çok iyi oldu :)

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• An itibariyle kabaca öğrenmiş bulundum ve belki benim gibi merak edenlere fikir olması amacıyla (araçtan araca değişiklik gösterirmi bilmiyorum ama); 190tl muayene ücreti 200tl ruhsata işletme ve mühendise çizdirme (en az 250-300'tlymiş oda) masrafı ile sadece ruhsat işi 600 700 belkide dahada fazlaya patlıyormuş.Ankaradaki sanayileri dolaştım ve sırf motor takma işleminede 750tl istiyorlar.

Çıkan masrafından dolayı yeni motordan vazgeçip bari parçasını bulayım dedim ama benim için en kötü yanı Ankarada motorun üst kapağını bulamamam oldu, daha doğrusu arabaya dair çok fazla bişey bulamadım :) Bundan dolayı ilk arabam olarak benim için tarihe geçemeyecek :)

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm