ADANA'DA HEVESİ KURSAĞINDA KALMAK..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bir buçuk ay önce ADANA'da bir av bayisinde tesadüfen gördüğüm ''Vitrin Ürünü'' adı altında ( fakat ikinci el olduğu aşikar) ikinci el AA TX200'ü almaya karar verdim. Fakat daha önce Gamo hunter 440 ve 20 senelik Diana mod 52'den başka tüfek görmemiş olmamın verdiği acemilik ve heyecanla tüfeğin kurulumundaki arızasını farkedemeyerek 1750 tlden satın aldım. Neyse birkaç denemeden sonra tüfeği temizleyeyim diye özene bezene söküp temizleyip pistonunu yayını yağlayıp yavaaaaş yavaş geri topladım vidalarını sıktım. Bir de ne göreyim kurma kolunu 3 tık indiriyor ve üstüne bir de baskı uyguluyorum ama tetik bir türlü kurulmuyo.. velhasıl tüfeği aras kargoyla geri gönderdim ikinci gün de aradım bayiyi. Adamlar tüfekte arıza olmadığını söyleyip geri gönderdiler. Kurma kolunu çok çok çok zorlayınca kurulduğunu farkettim ve bu durumun normal olmadığı da aşikar. Birkaç gün sorunu çözmeye çalıştım ve sonunda kundak vidalarının gevşek olduğunda tüfeğin ancak kurulabildiğini gördüm. Vidaları sıktığımda kesinlikle kurulmuyor. Bir daha aradım bayiyi ve (heralde uyandığımı anladılar ki) ewet bu tüfeklerde bu sorun yaşanabiliyor falan deyip gönder bakalım dediler. MNG kargoya verdim ve ikinci gün kundak kırık olarak bayiye ulaşmış.

ŞŞimdi ben av bayisiyle mi uğraşayım, kargonun kundağı kırmasıyla mı uğraşayım, yoksa tüketici hakları derneğine mi başvurayım, tazminat davası mı açayım, ya da Adana'da aile dostumuz cumhuriyet savcısı var onu alıp av bayisine mi gideyim, ne yapacağımı bilemiyorum hobidaşlarım. Şu tüfeği aldım alalı sizlerle birşeyler paylaşmak mutlu olmak istiyorum ama gözünü para bürümüş insanlar fırsat vermiyor. Av bayisi beni sallıyor aklısıra, ama sabrım taşıyor. Lütfen yorumlarınızı paylaşın fikirlere ihtiyacım var.

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• hocam hangi bayi olduğunu da söylerseniz aydinlanmis oluruz ona göre hareket ederiz geçmiş olsun bnce durumu çözün deyip çözmezseniz de suç duyurusunda bulunup savciyla geliyorum deyin çözülecektir diye düşünüyorum

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• hocam hangi bayi olduğunu da söylerseniz aydinlanmis oluruz ona göre hareket ederiz geçmiş olsun bnce durumu çözün deyip çözmezseniz de suç duyurusunda bulunup savciyla geliyorum deyin çözülecektir diye düşünüyorum

Bayi adını şimdilik özellikle gizli tutuyorum, olur da sorunu çözerlerse ayıp olur adamlara. Ama çözecek olsalardı ilk tepkimde gerekeni yapabilirlerdi diye düşünmemek de işten değil doğrusu..

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• Gecmis olsun öncelikle. Bir dostum da aynı tip tufekte aynı sorundan muzdaripdi. Kundak vidalarini biraz kısası ile değiştirerek sorunu çözmüştü. Umarım tatlıya bağlanır.

• tahmin edebiliyorum bayiyi keşke almadan önce site içerisinden o bayi ile ilgili araştırma yapsaymışsınız.çok fazla sayıda şikayete rast geldim şahsen.

• gecmis olsun, ne heves kaldi ne heycan demi ? Bence akrabanla gitmek etik olmaz ama ayni zamandada en kisa yoldan cozum gozukuyor ?(

hatsan mod 125

BSA STS 4-16x44

• Geçmiş olsun. Bence av bayisinin adını verip onu hem burdan hemde facebook gibi sosyal medya gruplarından ifşa edin.
    Tüfekle ilgili de tüm yasal haklarınızı kullanın ki aynı şeyi başkasına yapmasınlar. Kulaklarına küpe olsun.

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• Gecmis olsun öncelikle. Bir dostum da aynı tip tufekte aynı sorundan muzdaripdi. Kundak vidalarini biraz kısası ile değiştirerek sorunu çözmüştü. Umarım tatlıya bağlanır.

Tüfek elime geçse dediğiniz taktiği uygulamaya çalışırım da tam 11 gün oldu ses seda yok. Kundağı nakliye sırasında kırılmış diye tutanak tutmuşlar da kargo firması sözde tüfeği incelemek üzere almış. Şimdi de topu kargo firmasına attılar. Hiçbir haber de yok hala beklemedeyim.

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• tahmin edebiliyorum bayiyi keşke almadan önce site içerisinden o bayi ile ilgili araştırma yapsaymışsınız.çok fazla sayıda şikayete rast geldim şahsen.

Şöyle bir durum var ki ben üniversiteyi Adana'da okudum 1 sene de orada çalıştım. Tam 6 yıl o av bayisine gidip geldim. Adamlarla 6 yıldır tanışıyoruz. O yüzden hiç araştırma gereksinimi hissetmedim açıkçası. 30 küsür yıllık av bayisinin tanıdığı bildiği müşterisine böyle bir tavır sergileceğini tahmin bile edemezdim. Yerimde kim olsa tereddütsüz alışverişini yapardı. Çok üzülüyorum bu durumlara, insanlık bu kadar ölmemiş olsa gerek !

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• gecmis olsun, ne heves kaldi ne heycan demi ? Bence akrabanla gitmek etik olmaz ama ayni zamandada en kisa yoldan cozum gozukuyor ?(

Güya memleketteki arkadaşlarla kendi aramızda yapacağımız yarışmaya antrenman yapacaktım. Peeh.. olur iş değil valla

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• Geçmiş olsun. Bence av bayisinin adını verip onu hem burdan hemde facebook gibi sosyal medya gruplarından ifşa edin.
    Tüfekle ilgili de tüm yasal haklarınızı kullanın ki aynı şeyi başkasına yapmasınlar. Kulaklarına küpe olsun.

Şimdilik bunu yapmayacağım. Dediğim gibi her türlü engele soruna rağmen onlara hala açık kapı bırakıyorum. İnşallah hayal kırıklığına uğratmazlar.

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• Varsa değerli bir tanıdığınız kendisiyle son bir ziyaret yapın düşüncelerinizi burada bize olduğu gibi kendilerinede aktarın, kusurlu mal ve iade veya kabulunuz kapsamında basit tamirat ile sorunsuz kullanıma devam edebiliyor gibi çözüm ile orta noktayı bulmayın çalışabilir, orta nokta kaçmış ise de yasal yollara başvurarak başta tüketici dernekleri olmak uzere diger yasal yollari takip edebilirsiniz, gerek duyarsanız yanınızda tuketici hakem heyetinden yada hukuk konusunda tecrübeli bir kişiyle giderek sohbeti daha ciddi bir platform üzerinden gerceklestirebilirsiniz. Hepsinin haricinde bu şekilde bir av bayini yillar surmus bir insan da olsam ben ismini veririm bugun bana yapar ama yarin bir baskasina yapmayacak diyemem o nedenle kendisini alenen aciklarim ki diger potansiyel musteriler de bu konuda daha dikkatli olabilsinler.

agt Havalı Hobiler agt

• Varsa değerli bir tanıdığınız kendisiyle son bir ziyaret yapın düşüncelerinizi burada bize olduğu gibi kendilerinede aktarın, kusurlu mal ve iade veya kabulunuz kapsamında basit tamirat ile sorunsuz kullanıma devam edebiliyor gibi çözüm ile orta noktayı bulmayın çalışabilir, orta nokta kaçmış ise de yasal yollara başvurarak başta tüketici dernekleri olmak uzere diger yasal yollari takip edebilirsiniz, gerek duyarsanız yanınızda tuketici hakem heyetinden yada hukuk konusunda tecrübeli bir kişiyle giderek sohbeti daha ciddi bir platform üzerinden gerceklestirebilirsiniz. Hepsinin haricinde bu şekilde bir av bayini yillar surmus bir insan da olsam ben ismini veririm bugun bana yapar ama yarin bir baskasina yapmayacak diyemem o nedenle kendisini alenen aciklarim ki diger potansiyel musteriler de bu konuda daha dikkatli olabilsinler.

Destekçi fikirleriniz için çok teşekkürler. Adanada ikamet ediyor olsam yapmıştım da Hatayda yaşıyorum uzaklık da başlı başına mesele malesef. Valla av bayisi ismi konusunda çok haklısınız. Zaten sorun çözülse de bu durumu burada paylaşıp herkesi uyarmayı kendime borç biliyorum artık ki şimdiyle sonranın farkı yok. HİLAL AV(Veli Katrancı) malesef..

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• bu konuda veli bey le bizzat görüşürüm olayı çözmek için elimden ne geliyorsa yaparım.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Cok tesekkür ederim emir ağabey. Bugün aradım konuştum, hatta biraz bağrıştık çağrıştık falan. Şimdi kargo kundağı değiştirsin tüfeği iade alalım diyorlar ama kargo firması da kundağı tamir edebilirim değiştiremem diyor. Velhasıl sözde kundak tamir olacak, sonra da av bayisi tüfeği tamir edip göndereceklermiş. Allah sonunu hayretsin bakalım..

Diana Mod 52 .177
    Gamo Hunter 440 .22

• Bence de o iş patlar gibi duruyo da hayırlısı

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• Kargoya verdiğinizde tek parça ve herhangi bir tamir vs görmüşmüydü hayır görmemişti ! tamir ederim ne demek sorunu şube kendi başına halletmeye çalışıyor bariz belli, kargo firmasının sitesine gir detaylı ve biraz sert dille şikayetini yaz, suç duyurusunda bulunacağını da dile getir bak ondan sonra peşine nasıl düşüyorlar.

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶