Kral Arms'ın Silah Tasarımları Hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Türkiyede havalı silah konusunda başı çeken firmalardan birisi olarak Kral Arms tasarımlarında neden ithal ürünlerin kalıplarını hatta bire bir diyebilecegimiz görsellerini kullanıyor.
    tasarım konusunda eksigimiz mi var?
    bilmedigim ya da eksik bildigim bir işleyiş mi var sizlere danışmak istedim.
    Puncher Maxi.ye baktıgımızda AA s510
    yeni model Jumbo hakeza öyle ve gecen sene 2016da tanıtılan bu haftaysa artık iyice görseleriyle desteklenen Condor görselli Puncher One.
    görseller alındı tamam peki ya namlu, tetik düzenegi?
    madem bir tasarım örnegi var peki ya iç kısım? stabilite gibi konular. bence, şahsi kanaatim bunlara özen gösterilmiyor.
    şuda var "1300 tl ye aldıgın tüfek bundan Daystate performansı nasıl beklersin kardeşim" diyebilirsiniz.
    o zamanda dışından bakıldıgında cok lezzetli görünen ama hormon ile şişirilmiş bir meyve gibi durmaz mı?
    görüntü 10 numara ama bi tadıyosun kabak tadı olan birşey.
    ben nacizane düşüncemi siz dostlarla paylaşmak istedim, belki benim göremedigim, eksikoldugum, bu işin birde şu tarafı var diyebileceginiz kısımlar vardır.
    bunları sizlerle bu başlık altında derlemek istedim.
    Saygılarımla.

Hatsan Nova Tactical 5.5mm (0916-20010) + Leupold 6-24x60 Mark4 ;tufey#

Hatsan Mod 75 5.5mm (1113-08182) + Ansar 3-9X50 ;tufey#

Hatsan At-44 Long Qe Bullpup RG SE (0814-20794) + Beileshi 6-24X50 ;tufey#

Kral Puncher Maxi 5.5mm W (15-P1448) + Bushnell 4-12X40 ;tufey#

Kral Puncher Pro 5.5mm (16-P1661) + Leupold 6-24X60 ;tufey#

Zoraki Ultra Hp 01-02 (00138) 4.5mm + Reddot £tabanxalı$

[Resim Engellendi: http://www.imgim.com/npkvwl.png]

• bir deyim vardır "her trenin yolcusu vardır",bu tüfeklerle de mutlu olan arkadaşlar var,tercih ve bütçe meselesi ,beğenmezsen orijinalini alırsın mutlu olursun,pazar ekonomisi talep var ki üretilip satılıyor,hem klasik görünümlü silahlar her zaman satar ,kalite verdiğin paranın karşılıdır,bence kral verildiğim her kuruşun hakkını veriyor,şöyle bir durum da var orjinal görüntüsü olsun diye çirkin silah da yapmak mantıksız,superpozelerin,çifteler klasik yarıotomatik tüfekler nerdeyse hepsi aynı görüntü de ,logosu olmasa birbirinden ayırmak çok zor olur,şimdi silah üreticiler orjinal olsun diye fütüristik silahlar mı tasarlasınlar.

• bir deyim vardır "her trenin yolcusu vardır",bu tüfeklerle de mutlu olan arkadaşlar var,tercih ve bütçe meselesi ,beğenmezsen orijinalini alırsın mutlu olursun,pazar ekonomisi talep var ki üretilip satılıyor,hem klasik görünümlü silahlar her zaman satar ,kalite verdiğin paranın karşılıdır,bence kral verildiğim her kuruşun hakkını veriyor,şöyle bir durum da var orjinal görüntüsü olsun diye çirkin silah da yapmak mantıksız,superpozelerin,çifteler klasik yarıotomatik tüfekler nerdeyse hepsi aynı görüntü de ,logosu olmasa birbirinden ayırmak çok zor olur,şimdi silah üreticiler orjinal olsun diye fütüristik silahlar mı tasarlasınlar.

bahsettigim şeyi ya yanlış anladın ya da sorulanı degil demek istedigini söyledin.
    ben mutlu olmak ya da param var orjinalini alırım demedim. ki yerli silah kullanıcısıyım (imzamda da görüldügü gibi). Krala verilen para haketmiyor da demedim buda kendi söylemek istedigin birşey olmuş.
    bir kalemin şekli bellidir mesela, ben kalem işlevi görsün fakat defter görünümü olsun demiyorum zaten.
    ben biz neden kendimize özgü degiliz, bizi bu sektörde daha iyi yüceltecek ve daha üstün bi konuma getirecek düşünceleri konuşmak için öz eleştiri babında başlık açtım. kimin kimsenin ne parasından ne aldıgından ne kullandıgından tercihinden bahsetmedim.

• başlık sanırım yerli ürünlerimizi kötülemek amaçlı acılmış gibi algılanıyor. oysaki, bunu öz eleştiri ve neden sorusunu kendimize sorma gayesiyle açmıştım.
    vesselam.

• Görüntü kopyalamak kaliteyi kopyalamaktan daha ucuz ve zahmetsiz. Yerli firmalar tüfeklerin alınabilirliğini arttırmak için ucuz ve riski daha az olan görüntü kopyalama yoluna gidiyorlar. Bu şekilde satış miktarlarını arttırmayı hedefliyorlar ve arttırıyorlar da. Böylesine ucuz metodlar varken kimse kaliteyi kopyalama yoluna gitmiyor. Çünkü kaliteyi kopyalarsa fiyat artacak belki tüfek çok isabetli olacak belki de haddinden fazla güçlü ancak insanlar bu kadar parayı yerli bir firmanın logosunun yazılı olduğu tüfeğe vermeyebilir. Ben yerli firmalarımızın ithal tüfeklerle yarışır kalitede olmasını istiyor olmama rağmen bu kalitenin bedeli olan parayı yerli bir tüfeğe verebilir miyim bilmiyorum. Ancak yerli firmalarımızın hakkını da yememek lazım. Özellikle hatsan son dönemde atakta. Kalitesi ve görünüşü tartışılır ancak bu fiyata hangi marka yarı otomatik tüfek alabilirsiniz üstelik bulpup modeli de var. Yanlış bilmiyorsam yarı otomatik bulpup sadece hatsanda var.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Görüntü kopyalamak kaliteyi kopyalamaktan daha ucuz ve zahmetsiz. Yerli firmalar tüfeklerin alınabilirliğini arttırmak için ucuz ve riski daha az olan görüntü kopyalama yoluna gidiyorlar. Bu şekilde satış miktarlarını arttırmayı hedefliyorlar ve arttırıyorlar da. Böylesine ucuz metodlar varken kimse kaliteyi kopyalama yoluna gitmiyor. Çünkü kaliteyi kopyalarsa fiyat artacak belki tüfek çok isabetli olacak belki de haddinden fazla güçlü ancak insanlar bu kadar parayı yerli bir firmanın logosunun yazılı olduğu tüfeğe vermeyebilir. Ben yerli firmalarımızın ithal tüfeklerle yarışır kalitede olmasını istiyor olmama rağmen bu kalitenin bedeli olan parayı yerli bir tüfeğe verebilir miyim bilmiyorum. Ancak yerli firmalarımızın hakkını da yememek lazım. Özellikle hatsan son dönemde atakta. Kalitesi ve görünüşü tartışılır ancak bu fiyata hangi marka yarı otomatik tüfek alabilirsiniz üstelik bulpup modeli de var. Yanlış bilmiyorsam yarı otomatik bulpup sadece hatsanda var.

Aynen öyle. teşekkürler.

• Yerli marka ve tasarımlar ancak özgür ortamlarda yeşerebilirler. Ülkemizde ne yazıkki kültür ve sanata yeterince önem ve imkan verilmediğinden özgün şeylerin başarılması biraz zaman alacaktır.
    Örneğin para ile ressam olamazsınız veya para ile üstün bir yazar, yönetmen, aktör, şair olamazsınız. Sanat ancak uygun koşullar sağlandığında oluşmaya başlar. Bunun ilk adımı da düşüncenin özgür bırakılmasıdır. Ancak bu sayede bilim üretebiliriz.
    Yerli markalarımızın başarılarını tebrik etmekle beraber, çok daha fazlasını yapabileceğimizi biliyorum. Ülkemize güvenimiz elbetteki tamdır. Zamanla hepsinin başarılacağını düşünüyorum.

• kral pcp silahlarının çalışma prensipleri eski evanixlerin nerdeyse milimetrik olarakta aynısı ..Bazı arkadaşlar üretilen modellere yenilikçi gözlen bakıyor ama yerli firmalar olarak ortada birsuru model var ama elle tutulur tatminkar bir ürün yok!!3 kuruş fazla olsun güzel birşey olsun mantığında degiller..Elinde makina parkuru olarak nerdeyse uçak motoru yapacak kadar teknoloji sahip olan firmalar neden böyle işin kolayina kaçarak basit kopyaciliklar yapar anlamış değilim.

Hocam yarı otomatik bulpup huben k1 var ama fiyatı oldukça tuzlu 1700 1900 euro arası, oda avrupa satış fiyatı. :)

• Hali hazırda olan modellerin pazarlamasında da bir sıkıntı var. Örneğin puncher full silent yurt içinde satılmıyor, yurt dışına ihrac ediliyor. Full silent ilk seri puncherların bence en yakışıklısı ama alamıyoruz. Güncellenen sitelerinde yeni renk seçenekleri de var ama bunları kim belirlemiş çok merak ettim. Haki yeşil bir full silent olsa mesela. Alsak koysak vitrine...

One Shot One Hit

• kral pcp silahlarının çalışma prensipleri eski evanixlerin nerdeyse milimetrik olarakta aynısı ..Bazı arkadaşlar üretilen modellere yenilikçi gözlen bakıyor ama yerli firmalar olarak ortada birsuru model var ama elle tutulur tatminkar bir ürün yok!!3 kuruş fazla olsun güzel birşey olsun mantığında degiller..Elinde makina parkuru olarak nerdeyse uçak motoru yapacak kadar teknoloji sahip olan firmalar neden böyle işin kolayina kaçarak basit kopyaciliklar yapar anlamış değilim.

Keşke anlayabilsek :/
    Bende bundan bahsettim, imkanımız var, neden başkalarının izinden gidiyoruz.
    bunlardan bahsedince "alma kardeş bu paraya bu kadar köfte" diyip sıyrılıyorlar.

• aynı durum pellet içinde geçerli, adam gibi pellet üreten yerli firmamız yok, yanılıyorsam söyleyin.
    Çek yapımı JSB'ye, ispanyol Gamo'ya mahkum bırakılmışız.

• aynı durum pellet içinde geçerli, adam gibi pellet üreten yerli firmamız yok, yanılıyorsam söyleyin.
    Çek yapımı JSB'ye, ispanyol Gamo'ya mahkum bırakılmışız.

hocam konuyu farklı yerlere çekmek istemiyorum ama benim pellet kalıp çalışmalarım var takildigim bazı konuları asarsam inşallah iyi birşeyler ortaya çıkacak ..Bunlar yaptığım birkaç nunume

• hocam konuyu farklı yerlere çekmek istemiyorum ama benim pellet kalıp çalışmalarım var takildigim bazı konuları asarsam inşallah iyi birşeyler ortaya çıkacak ..Bunlar yaptığım birkaç nunume

Emeklerin zayi olmaz inşallah. eline saglık.