Kral Arms'ın Silah Tasarımları Hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • kraldan air arms performansı almak için jsb 15.89 grn pellet kullanın

hocam bu uzun mesafe için geçerli değil ,tam güçte bile fazla düşme yapıyor,18,13 grain pellet ile daha iyi sonuç elde ediliyor.

• Türkiye olarak bizim ana sorunumuz kalite. Kalite demek sadece malzemenin yüksek dayanımlı olması değildir.
    Kalite demek aynı zamanda; imalat hattında hücresel işleme prosesleri olur. Bir proses bir önceki prosesin müşterisi gibi işler. Diyelim ki namlunun namluya yiv çekilecek, prosesi gerçekleştiren operatör milin doğrusallığını kontrol etmeli. Yivden sonraki prosesçi yiv operasyonunda sonra içerisinde çapaklar kalmış diye reddetmeli.
    Montaja gittiği zaman montajcı o parçayı oraya uydurmaya çalışmayacak. Teknik resimdeki ölçülerde gelmediyse geri gönderip ya tamir ettirecek yada reddedecek. Yoksa tasarıma uygun olmayan toleranslarda üretilmiş ürün uydurulduğu zaman o ürün müşterinin elinde tutukluk da yapar, hava da kaçırır, namlu oraya hava tüpü buraya bakar.
    Operatör işleme tezgahlarındaki kesici takımlarını biraz daha gider mantığıyla kullanmamalı. Elindeki işi kaliteli çıkarmak adına zamanında değiştirmeli.
    Hem mühendisin emeğine yazık, hem diğer operatörlerin emeğine hemde bizim zamanımıza yazık. Firma sahibine zaten bişey demiyorum. O kadar makina hattı kurmuş, mavi yaka ve beyaz yaka çalıştırmış giden paraya yazık.
    Hatta ve hatta 2 yılda zibilyon tane ürün çıkartmak yerine gidip en iyi işleme tezgahını alıp yılda 1 yeni ürün çıkartsın ama avrupalı rakibiyle yan yana koyduğunda işleme kalitesi ve işçiliği ile şapka çıkartsın.
    En iyi örnek diana. Adamların yıllardır çıkarttığı yeni ürün sayısı ortada. Ama kalite de ortada.

• AR-GE bölümleri çok zayıf maalesef ülkemizde. FX fabrikasında sadece yanılmıyorsam 30 kişi çalışıyor ama adamlar dünyayı kaplamış durumda. Hatsan ve Kralın firmalarına toplasan en az 1000 kişi oluyor. Demek istedigim 30 kişi nasıl dünyayı okadar kaliteli mal satabiliyor? hem isvecde operator maaşları en az 2000 euro dan başlıyor.

Hatsanın PCPleri güzel hoşda yıllık Hatsanın havali tüfeklerden net kar belki FXden daha az, bu neden oluyor? cunku AR-GE bölümleri fazla yatırım yapılmıyor. FX lerin tetikleri muazzam otesi hemde hiç ellemeden, cıkar içine hava koy sarjöre doldur ve at. Hatsanin ve Kralın tetikleri modifye gerekiyor rahat olmasi icin.

Yılık Hatsan ve Kralın havali tüfeklerden net kar etti paralarin bence 75% tekrar ar-ge ye bağlanması lazım, Amerikada Extreme Benchrest turnuvası var her sene, kullanılan tüfekler herzaman FXdir 150 kişide hepside FX kullanıyorlar belki arada Daystate var birtane. Hatsan buna hedef almalı, nasıl tetiklerimizi geliştirebiliriz, nasil daha iyi bir regulator yapabiliriz, nasıl tüfekleri hafifletebiliriz. Carbon Fibre tüp henuz yok Türkiyede ama yurtdişinda belki 10 senedir var, tüfekleri takilan scuba değil

Bir rahatsız edici durumda tüfeklerin ağırlıkları. Allah askina 6 kilo PCP tufek mi olur? PSG-1 keskin nişan tüfegi 7 kilo mesela. Neden bu kadar agir bu tüfekler?

Edgun markasına herkes burda taniyordur umarim. Adam tek başına dünyayı PCP satiyor hemde Hatsan ve Kral pcplerden kat kat daha iyi kalitesi var bu nerden kaynaklaniyor? son cikardigi PCPye bakiniz lutfen. Edgun Leshiy, adam kendi tek piyasada hic olmayan bir tufek üretti ve şuan yetiştiremiyor. Hatsan ve Kral firmalari belki 2000 kisi den fazla ama Eduard (edgunun sahibi) daha guzel PCP cikartabiliyor.

hayret edecek bir durum

• Bütün eleştirilere katılmakla beraber Kral kopya da olsa, estetik anlamda en düzgün pcpleri üretmekte şahsi görüşüm. En azından malzeme kalitesi belli bir standartın üzerinde diğer yerli markalara göre. Ki bu da doğal olarak bir kalite hissi uyandırmakta.

Umarım aynı hassasiyeti yaylılara da gösterirler de "sade", ahşap daha estetik yaylılar da görürüz kraldan. Aşağıdaki Webley longbow gibi şık basit bir yaylı üretmek çok mu zor anlamıyorum.

[Resim Engellendi: http://cdn.pyramydair.com/images/WELongBow.jpg]

Hepsinde acayip acayip muzzle brakeler, kaba gez arpacık takımları, kötü yazı fontlarıyla büyük büyük marka, model yazmalar vs vs.

Diğer yerli rakibinin dış tasarımlarına hiç girmiyorum zaten.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Kralın tüfeklerini ben de beğeniyorum.
    Gördüğüm kadarıyla tüm sektörlerde önce kopyalama ile işe başlanıyor. Çünkü sıfırdan girip yeni bir tasarımla ortaya çıkıp başarılı olmak çok olası değil. Tasarım yapmak farklı uzmanlıkların bir arada çalışmasını gerektiriyor. Malesef ülkemizde üniversitelerimizde verilen eğitimin kalitesi yeterli değil. Çalışanlar yeni tasarım yapabilmenin çok uzağında. Mevcut çalışan bir sistemin nasıl çalıştığını dahi dört dörtlük biliyorsa işveren olarak şanslısınız.
    Ayrıca, AR-GE ve birlikte çalışma bir kültürdür. Bu kültür malesef bizde yok. Medeniyetler taş üstüne taş koyarak gelişiyor. Bizde taşın üstüne ikinci taşı koyduğumuzda ne olduğunu kaydeden ve bir sonraki nesile bu bilgiyi aktaran bir mekanizma mevcut değil. Zaten bu yüzden de teknolojinin hiç bir alanında kendi tasarımlarımız yok. Ancak, özel sektörde yeni yeni kıpırdanmalar görüyorum. Her ne kadar şu ana AR-GE değil ÜR-GE yapılıyor olsada gelecek vadediyor bence.
    Bu anlamda hem Kral ve hem de Hatsan'a teşekkür ediyorum. Her ne kadar tasarımlar kopya da olsa güzel. Ancak, buraları okuyorlar yada kulaklarına gidiyorsa, umarım AR-GE birimlerini geliştirir ve bu kültürün oluşması için memleket adına girişimlerde bulunurlar. Başlangıç için iyi bence. Ancak hiç bir kopya aslından iyi olamaz.

Evanix Widy City 5,5 mm 6-24X50AOE
    Gamo CFX Royal 4,5 mm 4-16X40AOE

• deyinmek istediklerimizi dökmüşsünüz. teşekkür ederim.

Hatsan Nova Tactical 5.5mm (0916-20010) + Leupold 6-24x60 Mark4 ;tufey#

Hatsan Mod 75 5.5mm (1113-08182) + Ansar 3-9X50 ;tufey#

Hatsan At-44 Long Qe Bullpup RG SE (0814-20794) + Beileshi 6-24X50 ;tufey#

Kral Puncher Maxi 5.5mm W (15-P1448) + Bushnell 4-12X40 ;tufey#

Kral Puncher Pro 5.5mm (16-P1661) + Leupold 6-24X60 ;tufey#

Zoraki Ultra Hp 01-02 (00138) 4.5mm + Reddot £tabanxalı$

[Resim Engellendi: http://www.imgim.com/npkvwl.png]

• Hatsan en kısa zamanda carbon fibre tüp kullanmalı, çünkü metal tüpler bir kaç sene sonra kalkacak nedeniyse tüfekleri ağırlaştırıyor.

Hatsanın tek beğendim serisi at-44 QE serisi ondan hariç hiç biri gözüme sarmıyor.

Yapamıyorsan yada beceremiyorsan git staj gör yurt dışinda yada birlikte bir çalışma ortak tüfek çıkarın. Daystate ve Ataman mesela ortak bir FT tüfeğı çıkardı, biz neden yapamiyoruz? Rusya'ya mail atmak çok mu zor gidip adamlarla görüşmek?

Mesela başka örnek verim, Kalibrgun cricketleri herkes tanıyordur burda. Kalibrgun şirketi belki daha 7 senelik ama daha güzel pcpler çıkarıyor, bu neden oluyor?

Ayrıca havalı tüfekleri veya pcpleri çok sıkı testlerden geçirmiyorlar, Kralın websitesi komik ötesi bir durum ayrıca Hatsanın 2000 yılların websitesi gibi duruyor.

Ben burda Türk düşmanlığı yapmiyorum gerçekleri söyliyorum.

• Bu bir haklı sitemdir aslında. kötüleyip yerdenyere vurmak degil tabibi amaç. bizim firmalarımız daha iyi olsunlar gayesidir istegimiz.

• Kralın yarı otomatik tüfeğiyle ilgili bir başlık vardı o başlığın linkini atabilir misiniz bulamadım bir türlü.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Kralın yarı otomatik tüfeğiyle ilgili bir başlık vardı o başlığın linkini atabilir misiniz bulamadım bir türlü.

Sanırım o başlık silindi dün @KaraPence tarafından.

• Sanırım o başlık silindi dün @KaraPence tarafından.

Foruma üye olup, hemen akabinde belli bir firmaya yönelik üst üste konu açan hesaplar ve açtıkları konular silinecektir.
    Bu tip üyeler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.
    Sürekli aynı firmaların ürünlerini tek bir resimle viral reklam gibi gösterip forumu farklı amaçlara alet edenlere kapımız kapalı.

Söz konusu markaların Çeşitli tüfeklerini ciddiyetle ve tarafsız olarak inceleyip paylaşımda bulunan arkadaşlar da var forumda. Onları takip ederek ürünler hakkında objektif ve detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Foruma üye olup, hemen akabinde belli bir firmaya yönelik üst üste konu açan hesaplar ve açtıkları konular silinecektir.Bu tip üyeler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılacaktır.
    Sürekli aynı firmaların ürünlerini tek bir resimle viral reklam gibi gösterip forumu farklı amaçlara alet edenlere kapımız kapalı.

Söz konusu markaların Çeşitli tüfeklerini ciddiyetle ve tarafsız olarak inceleyip paylaşımda bulunan arkadaşlar da var forumda. Onları takip ederek ürünler hakkında objektif ve detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

eline saglık, teşekkürler.

• Kralın websitesi komik ötesi bir durum ayrıca Hatsanın 2000 yılların websitesi gibi duruyor.

Web sitesi, brosur, kullanma klavuzu basli basina bir olay. Air Arms'in sitesi cok mu duzgun sanki? Siteyi gectim, sifir tufegin kutusundan cikan bilgilendirme kagitlari bile basim hatalari ile dolu. Insan bazen gercekten hayret ediyor! :)
    "Sunu yapmak coz mu zor ,bunu yapmak cok mu zor" gibi cok sitem goruyorum ve bu sitemlerin aslinda Turk ureticisinin daha iyisini yapmasini istememizden kaynaklandigini da biliyorum ama tufek uretmeyi gectim herhangi bir seyi dunya standartlarinda yapmak elbette ki cok zor, bunu da kabul edelim. Firmalar batmiyorsa ve zamanla kalitesini artiyorsa bence sorun yok. Elbette tuketici olarak daha fazlasini istememizde de bir sorun yok, vesselam :)

Air Arms S400, Weihrauch HW50, Hatsan Mod70

anagram+1 oyunum Google Play Store ve Apple App Store'da yayında!

• Web sitesi, brosur, kullanma klavuzu basli basina bir olay. Air Arms'in sitesi cok mu duzgun sanki? Siteyi gectim, sifir tufegin kutusundan cikan bilgilendirme kagitlari bile basim hatalari ile dolu. Insan bazen gercekten hayret ediyor! :) "Sunu yapmak coz mu zor ,bunu yapmak cok mu zor" gibi cok sitem goruyorum ve bu sitemlerin aslinda Turk ureticisinin daha iyisini yapmasini istememizden kaynaklandigini da biliyorum ama tufek uretmeyi gectim herhangi bir seyi dunya standartlarinda yapmak elbette ki cok zor, bunu da kabul edelim. Firmalar batmiyorsa ve zamanla kalitesini artiyorsa bence sorun yok. Elbette tuketici olarak daha fazlasini istememizde de bir sorun yok, vesselam :)

Üzgünüm ama kralın puncher da esinlendiği (kopyaladığı) markadır Air Arms. Değil broşür her dalda yamultur kralı. Bu firmayı övmek yada yüceltmek için rüştünü ispat edeli onlarca yıl olmuş sektörde normları belirleyen yabancı markalarla karşılaştırmayın(kazanamazsınız).

Bugüne kadar S510 5.5 ,S200 4.5 ,Prosport 4.5 ,TX200hc 4.5 kullanmış biri olarak çok rahat söyleyebilirim.

• Air Arms maalesef bizim markalarımızdan kat kat daha üstün.

Ürün tanıtma Youtubedan yapılmalı, yada Pyrmaydair gibi bir adam tüfekleri review yapacak. Özel stüdyosu olacak 50 metre bir atış polygonu ve orda tüfekleri kaliteli şekilde tanıtacak.

Hatsan veya Kral bunu kendı yapmalı, böyle binlerce kişilere ulaşırsın.

Mesela bu adamın tüfek tanıtımlarına bayılıyorum.

https://www.youtube.com/user/svscialli

• @DarKWisH arkadasim;
    Hay Allah iyiligini versin! Kral'i ovdugumu ya da yucelttigimi hangi cumlemden cikardin acaba?
    Hayatimda Karl'in hicbir urununu ne gordum ne de elime alma firsatim oldu. Dolayisiyla iyi ya da kotu bir sey soyleyemem. Sahip oldugum tufekler hakkinda bile senin kullandiginiz kadar keskin cumleler kurmam. Isin komigi ben de bir Air Arms kullanicisiyim ve hayrani oldugun kaliteye ben de asinayim. Air Arms tufegimi almadan once yogun bir arastirma yaptim ve Air Arms'in sitesini bu konuda cok eksik buldum (kendim de yazilimciyim). Tufegin kutusundan cikan kagitlar da Air Arms kalitesinden ziyade universite kuluplerinin dagittigi brosurler gibi yazim, gramer ve basim hatalariyla doluydu. Ben de bu konu ile ilgili Apple arkadasimizin dile getirdigi eksikliklerin birakin yerli firmalari Air Arms'ta bile var oldugunu soylemeye calistim. Durum bundan ibaret.

Air Arms S400, Weihrauch HW50, Hatsan Mod70

anagram+1 oyunum Google Play Store ve Apple App Store'da yayında!

• ülkede 2 tane firma var yerden yere vuruluyo kaliteyi kim istemez eleştiri tabiki yapilir ama bazi isler yermeyle degil moralle ilerler çin taklit ediyo çin kopyaliyo dediler 5 sene önce şimdi aliexten çin mali alcaz diye yırtınıyoruz demem o ki hatsan kral da olmasa bir cok ürünu rüyamizda görürdük ithalleri bu kadar da ayyuka cikarmak biraz zoruma gidiyo acikcasi

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• ülkede 2 tane firma var yerden yere vuruluyo kaliteyi kim istemez eleştiri tabiki yapilir ama bazi isler yermeyle degil moralle ilerler çin taklit ediyo çin kopyaliyo dediler 5 sene önce şimdi aliexten çin mali alcaz diye yırtınıyoruz demem o ki hatsan kral da olmasa bir cok ürünu rüyamizda görürdük ithalleri bu kadar da ayyuka cikarmak biraz zoruma gidiyo acikcasi

Özeleştiri, başı çeken iki firmayada digerlerine teşekkürü borç biliriz. Bu sitemleri, eleştirileri, surat atmaları, kızmaları velhasıl tamamını, evebeynin cocuguna iyi insan, örnek insan olması için yaptıgı özütler, belki kulagını çekmeler, yönlendirmeler olarak görmeli. Hiç bir ana baba yavruna kızsa etsede dışlamaz kötü olsun demez.
    İnşallah en iyiye en güzele erişmek dilegiyle.
    Edit: imla

kimsenin bu firmalara düşmanlığı yok.
    Ülkemizin firmaları. Daha İyisini yapsınlar önce eleştiren arkadaşlar alır kullanır, gururla paylaşır.

Bakın air-arms, weihrauch, daystate hepsinin şimdiye kadar çıkardığı tüm pcp modellerini toplayın bir firmamızın model sayısı kadar etmez,

Bu yabancı markaların en eski en kötü olduğunu düşündüğünüz pcp modelini seçin, ülkemizde üretilen en kaliteli olduğunu düşündüğünüz modelle karşılaştırın. Sonuç ne?

İşte bundan bahsediyorum.

Hesap biraz Devlet Bahçeli hesabı gibi oldu ama idare edin artık :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED