HATSAN SÜPERNOVA RG.Hakkında yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • alakana teşekkürler.Aslnda direk kullanan arkadaşlar yorumlara katılrsa Tüfeğe daha net oluruz kafamzda soru işareti kalmaz.Buarada tüfeği aldınzmı aceba.

• merhaba,
    tüfeği aldım. yalaşık 300 atış yaptım. grupmanı harika. mesafesi iyi. şimdilik satıcının scubası ile idare ediyorum. o da 230 bar olduğu için ancak tüpü 200 bar doldurabiliyor. uzun bir tüfek. ama bu hobiyi bıraktırmayacak bir tüfek. 200 bar ile 150 - 180 atış yapıyorum. 300 bar scuba tüpü olmaz sa olmaz. atışlara alıştıktan sonra iyi bir dürbün ile harika işler yapılır.
    Regülatör ayarı yapılıyormuş. bu konu ile ilgili bilgi ve destek arıyorum.

HATSAN SÜPER NOVA .22

• Aynı tüfek hakkında bende bir soru sordum daha cevap yazan olmamış. Bende compact ile bunun arasında kaldım. Rg yi inceledim bayide vardı namlusu çok uzun buradaki bayide arasında 200 tl fark var 1250 ye compactı 1450 ye rg yi bıraktı ama hala kararsızım. compactın namlu çıkış hızı yüksek rg de güç artırımı yapılabileceğini bilsem direk rg yi alacağım ama net bir cevap alamadım forumdan

Hatsan Nova Compact Lw Qe 5.5 Optima 3-9x44e
    Daisy Powerline 008 Havalı Tabanca

Söz ola kese savaşı
    Söz ola kestire başı
    Söz ola ağulu aşı
    Yağ ile bal eyleye bir söz

• Bence compac olan daha iyi ve atışlar arasındaki hız farkı çok az, garip ama çok stabil atıyor regli olana göre.

webley patriot 6.35
    kral magnum 5.5 ahşap

• compact incelemesi,

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Supernova incelemesi,

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Peki compact nasıl daha stabil atış yapabiliyor. ?

Kral Puncher Pro - 5.5, Beileshi 6-24x50mm AOEG
    Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• Tüp hacmi büyük olduğu için bir önceki atış ile bir sonraki arası atış arasındaki hiz farkı az oluyor. Bazı silahlarda regulatorlu gibi atiyor işi biraz abartı fiziksel olarak regulator olmadan aynı hizda atması imkansız.
    Çünkü tüp içindeki basıncın azalmasi ile cekic ve yayin tepkisi sürekli değişmektedir
    Videodaki supernova serisindeki regulatorin de çok iyi çalıştığını düşünmüyorum. Iyi çalışan bir regulatorde hiz farkı 5-10-15 fps olur. Alpaslan şen'in videoda 20-50 fps hiz farkları mevcut.
    You tube da cricket, edgun , weichrach hw100, cometa lynix vs gibi silahların krono videolarini izleyerek regulator çalışması iyi olan silahların performansını görebilirsiniz.
    Benim silahı kötülemek gibi bir niyetim yok.
    Nasipse bugunlerde bende bir adet Nova compact alicam inşallah.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Ben de Alparslan hocamın videosunu izleyince super nova yerine nova compact almanin daha mantıklı olduğunu düşünmüştüm. Elinde supernova ve chrono olan birisi yeni bir video çekerse ve sonuçlar stabil çıkarsa Alparslan hocadaki silahın regulatorunde sorun olduğu kanaatine varabiliriz.

• Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Hayırlı cumalar.

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

• Hayırlı cumalar

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Arkadaşlar bugün kararımı verip siparişi geçtim. Tercihimi compact tan yana kullandım inşallah pişman olmam. Salı veya çarşamba günü elimde olacak inşallah gelince resimleride paylaşırım.

Söz ola kese savaşı
    Söz ola kestire başı
    Söz ola ağulu aşı

• Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• internette böyle bir video buldum, fx le novatı karşılaştırmışlar.

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

• Tüfeğim geldi arkadaşlar süpernova rg ile arasında bayağı ağırlık farkı var sanki compact daha hafif gerçi dürbünü daha takmadım ama dürbün okadar fark edermi bilemedim pelletsiz boş bir atış yaptım sesi fazla yok ceketli namlu olduğundan sanırım. şimdi pazar gününü iple çekiyorum yanlız dürbünü nasıl sıfırlayacağım o kafamda soru işareti tüfeği sabitleyecek hiç bir aparatım yok sadece tüfekle gelen taktik bipod var. tüfeğin resimlerini en kısa zamanda yüklerim.

Söz ola kese savaşı
    Söz ola kestire başı
    Söz ola ağulu aşı

• Hayırlı uğurlu olsun.
    Sehpan yoksa en kötü ihtimalle kum çuvalı, normal ufak yastık veya içine eşyalarını koyacağın spor çantadan yararlanabilirsin.
    Hiç yoktan daha iyi olur.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt