Kurusıkı tavsiyesi...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mesai arkadaşım kurusıkı tabanca almak istiyor. Bu konuda hiç bilgim olmadığı için siz üstadlara danışayım istedim. Zoraki markada karar kıldık fakat hangi modelini önerirsiniz ?

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Çok doğru bi karar almışsınız bence hocam, zoraki diğerlerine göre biraz daha pahalıdır ancak hakkını fazlasıyla verir durumda bence.

917 modelini kullanıp detaylı olarak söküp incelemiştim.Bu modelde benim görebildiğim 2 dezavantajı vardı.Birincisi özellikle f92 kasa kurusıkılara kıyasla daha karmaşık bi yapısı var.Hatta söktükten sonra toplayamamıştım ben ankara yibadaki silahçıları dolaştı toplanması için toplayamadılar(veya uğraşmadılar). En son fabrikaya gitti.Yani detaylı olarak her parçasını sökeyim şöyle güzelce temizleyim deseniz geri toplayamamanız mümkün.Bunun dışında siyah olan üst kızağının kaplamasından dolayı kaygan bi yüzeyi yok bundan dolayı çizikleri hemen belli ediyor.

Amacım göklere çıkarmak değil sakın yanlış anlaşılmasın ancak blow ekol ve daha hatırlayamadığım kurusıkılara -özellikle f92 kasalara- kıyasla kesinlikle çok daha sağlam ve onlar gibi arıza verecek durum görmedim.Mesela aklıma gelen ilk kıyaslama örneği çoğu kurusıkıların horoz yayları soldaki gibi, bu yaylarda kronik olarak kısa sürede sertliğini yitiriyor ve tabanca mermi seçmeye başlıyor.Ancak zoraki horozda sağdaki yaydan kullanmış, bu yaylar sizde tahmin edersinizki uzun yıllar sertliğini koruyabiliyolar, ve bunun gibi ince ancak uzun vadede durumu kurtarabilecek detaylar.

airgunturk.com/attachment/35211/

Kısacası yapı olarak bakımsız olsa bile gerçekten yıllarca dayanabilecek yapıda bence, ses olarakta tatn edicidir. Zorakinin diğer modellerini incelemedim onlara yorumum olamayacak ancak 917 glock modelini dezavantajlarına rağmen tavsiye ederim.

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Mesai arkadaşınızın ne maksatlı kuru sıkı silahı edinmek istediğini bilmiyorum ama, bu tabancayı antreman harici alacak ise bence vazgeçsin bu fikirden. Zira caydırıcılıktan öte kendini öldürtmekten başka bir işe yaramaz Allah korusun.
    Antreman konusuda tartışmaya açık bir konu, Artık orjinalleri ile 1-1 replica traning pistoller var, Airsoft olan bu silahlar tüm dünya kolluk ve askeri kuvvetleri tarafından antremanlarda kullanılıyor. Kılıftan kütleye, taşıma, tutuş, hızlı nişan alma, Söküp takma, tetik ağılığına kadar aynı olması.. vs antremanlarını gerçeğe en yakın biçimde ve tehlikesizce yapabilir.

Düğün derseniz, bu konuya girmek bile istemiyorum, zira halen böyle zihniyette olan arkadaşımızı var ise forumdan tavsiye istemesin, hatta girmesin mümkünse foruma.
    Hayvan korkutmak ,tarlayı beklemek derse, yivsiz tüfek ve cehennem gibi ses çıkaran 140db lik bulgur fişekleri çok daha mantıklı. Hem kuşları besler , hem de gereğinde içinde gerçek fişek koyarak kendini tehlikeli bir durumda savunabilir. Basit bir Tek kırma bile yeterli olur bu konuda.

Kendi kişisel görüşümdür, Kurusıkı kadar gereksiz bir silah türü yoktur. İnsana zere kadar birşey katmayacağı gibi canınıda götürebilir. Antreman deseniz olmaz, korunma deseniz olmaz, gerçekçilik 1-1 replika silah deseniz olmaz. Tamamen boş beleş bir piyasa, bence değil satılması, üretilmesi bile yasaklanmalıdır.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Düğün olayına ben de sizin gibi en karşı olanlardan biriyim. Bi insan düğünde silah sıkınca eline ne geçer acaba. Bu yaşıma geldim, Hangi mantıkla düğünlerde silah atarlar, hala anlamış değilim. Çok detaylı görüşmedik ama Sanırım evde tedbir/güvenlik amaçlı kullanacak. Ben kendim ateşli silahlara karşı mesafeli biri olduğum için sizlerden görüş almak adına açtım konuyu. Kuru sıkı, ateşli, yivli, yivsiz Tamamen yabancıyım yani bu konulara.

Bu arada Kuru sıkılarda antrenman nasıl oluyor acaba. Bu tabancalarda mermi çıkışı oluyor mu ?

Ayrıca bilgiler için de teşekkür ediyorum, @Emrahyanç @oparda06 @Komser

• Düğün olayına ben de sizin gibi en karşı olanlardan biriyim. Bi insan düğünde silah sıkınca eline ne geçer acaba. Bu yaşıma geldim, Hangi mantıkla düğünlerde silah atarlar, hala anlamış değilim. Çok detaylı görüşmedik ama Sanırım evde tedbir/güvenlik amaçlı kullanacak. Ben kendim ateşli silahlara karşı mesafeli biri olduğum için sizlerden görüş almak adına açtım konuyu. Kuru sıkı, ateşli, yivli, yivsiz Tamamen yabancıyım yani bu konulara.

Bu arada Kuru sıkılarda antrenman nasıl oluyor acaba. Bu tabancalarda mermi çıkışı oluyor mu ?

Ayrıca bilgiler için de teşekkür ediyorum, @Emrahyanç @oparda06 @Komser

güvenlik amacı güdüyorsa düşünmesin bile. :S

• güvenlik amacı güdüyorsa düşünmesin bile. :S

silahı eline alınca, üst kızağı çekince, o şak şak sesi gelince bir artistik oluyor ama bir zaman sonra ben bunu niye aldım diyesi geliyor insanın :D
    İlle de tavsiye istersen Zoraki 2918 siyah olanını tavsiye ederim. Ele güzel oturuyor, hoş duruyor.

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• kuru sıkı tabir edilen ses tabancaları, koleksiyon amaçlı edinilebilir kesinlikle savunma amacı güdülmemelidir! geçmişte kötü örneklerini televizyonlarımızda da maalesef izledik. Antrenman amaçlı pek bir işe yaramaz, genel olarak ülkemizde yasak olan travmatik tabanca denen kauçuk saçma atan tabancalar kullanılıyor antrenmanlarda bildiğim kadarıyla.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• çarşamba nöbete gelince mesajları okutacağım kendisine. Artık kendi bileceği iş. Bana kalsa kurusıkı yerine zoraki nin havalı tabancası daha fazla işine yarar gibi :)

• çarşamba nöbete gelince mesajları okutacağım kendisine. Artık kendi bileceği iş. Bana kalsa kurusıkı yerine zoraki nin havalı tabancası daha fazla işine yarar gibi :)

Zoraki ultra veya light modelleri, ateşli tabanca modellerinden biraz farklı oldukları için beğenmeyebilir belki..
    Ateşli tabancaya benzer bişeyler isterse eğer co2 tüplü havalı tabancalar var. kwc jericho vs gibi modellere bakabilir kendisi

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• Arkadaşımı kuru sıkıdan caydırarak havalı tabancalara yönlendirdim. Fakat bu tabancalar da ilgi alanıma girmediği için sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var. Havalı tabanca alırken neye dikkat etmemiz gerekir. Çeşitleri var mıdır? Hepsi Co2 tüplümüdür yoksa başka sistemle çalışanı var mıdır. Tüpler tek kullanımlık mı oluyor. Her seferinde atış için tüp almak mı gerekiyor yoksa yeniden doldurulabiliyor mu?

• Hocam ben gamo p25 kullanıyorum. Çok memnunum hissiyatından. Blowback sevdiğim için de co2 harcamasını hesaba katmıyorum. Elimde birde gamo v3 var ama tetiği sert geldi pek hoşuma gitmedi. Pt85 de alternatif olabilir p25 ile kardeş diyebilirim. Uygun fiyatlı olarak bu ikisini önerebilirim. Farklı modeller için bir şey diyemem kullanmadığım için. Ama crosman c31 aklımda kalmıştır denemeyi isterdim. Hızı ve isabeti için iyi şeyler söylenmiştir. Sadece biraz fazla plastik kullanılmış daha oyuncak gibi duruyor kanaatimce.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Arkadaşımı kuru sıkıdan caydırarak havalı tabancalara yönlendirdim. Fakat bu tabancalar da ilgi alanıma girmediği için sizlerin değerli fikirlerine ihtiyacım var. Havalı tabanca alırken neye dikkat etmemiz gerekir. Çeşitleri var mıdır? Hepsi Co2 tüplümüdür yoksa başka sistemle çalışanı var mıdır. Tüpler tek kullanımlık mı oluyor. Her seferinde atış için tüp almak mı gerekiyor yoksa yeniden doldurulabiliyor mu?

Çelik bb (bilye) almasın, kullanmasın kendisine veya çevredekilere sekip ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır. - Peyami Safa

Webley Tempest .177, Hatsan AT-P2 .22, Zoraki Ultra .177 & .22, Walther CP88 Competition .177, Sig Sauer P226 .177, Crosman 357 8" .177, Torun Magnum .25, x Sumatra 500 Long .25, x AirArms TX200 Carbine .22, x Diana Mod 46, x Gamo P23 .177, x Gamo PT85 .177, x Crosman 1077 .177, x Umarex Smith & Wesson M&P R8 .177, x Weihrauch HW45 .22

• kuru sıkı tabir edilen ses tabancaları, koleksiyon amaçlı edinilebilir kesinlikle savunma amacı güdülmemelidir! geçmişte kötü örneklerini televizyonlarımızda da maalesef izledik. Antrenman amaçlı pek bir işe yaramaz, genel olarak ülkemizde yasak olan travmatik tabanca denen kauçuk saçma atan tabancalar kullanılıyor antrenmanlarda bildiğim kadarıyla.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Hocam benim bildiğim kadarıyla kurusıkıların namlu içleri açılmamış oluyor. Linkteki video bayağı eğlenceli sadece kurşunundan mı bahsediyor acaba? Yoksa bu modelde kurusıkılar sivil kullanıma da açık mı?

• Hocam benim bildiğim kadarıyla kurusıkıların namlu içleri açılmamış oluyor. Linkteki video bayağı eğlenceli sadece kurşunundan mı bahsediyor acaba? Yoksa bu modelde kurusıkılar sivil kullanıma da açık mı?

Turkiyede malesef yasak, bildiğim kadarıyla travmatik tabanca olarak geçiyor bu tur silahlar.

• Turkiyede malesef yasak, bildiğim kadarıyla travmatik tabanca olarak geçiyor bu tur silahlar.

Yasak olması gayet makul karşılanabilir ancak insanın hoşuna gitmiyor değil. Yeri gelmişken söyleyeyim aliexpresste p90 gibi askeri silahlar elektrikli olarak su maymunu atacak sekilde tasarlanıp satılıyor alan bir arkadaşım cok eğlenceli olduğunu söylemişti. 30 dolar civarı

• Ben bu modeli düşünüyorum videoda gördüğüm kadarıylada kolayca söküp takılır önerirmisiniz sizce nasıldır

• Bir heves sıkıcam boşa havaya diye Ekol Alp 2 aldım, 3 paket de özkursan kuru sıkı mermi aldım. 4-5 ay durdu kutusunda tek bir mermi bile sıkmadan aldigim av bayine 2.el olaram geri sattım. Büyük hevesle aldım, şimdi evin bahçesinde sıkamam, köye gittiğimde sıksam ayıp başkalarını rahatsız etmek anlamsız yere, yanında tasiyamazsın, hirsiza hic bir etkisi yok ben niye aldım bunu ya diye geri sattım. Hırsıza karşı ise gerçek silah ancak bunu çokça tartışsak da hırsıza dahi olsa ateş ettiğiniz kasten öldürmeye çalıştığınızdana dolayı ceza alabiliyorsunuz. Plastik mermi atan tabanca alsanız yine aynısı havalı tabanca ile sıksanız yine aynısı bıçaklasanızda sopayla kafasını patlatsanızda hep hep aynısı... buyuk boy litrelik biber gazından baska bir care yok gibi bir sey ne yapicaz ki kapiyi bacayi iyice sikica kapatip kamera takicaz alarm takicaz..

agt Havalı Hobiler agt

• Harici İçerik www.youtube.com

agt Havalı Hobiler agt

• sanırım ben konuyu yanlış yere açmışım