Evanix Rainstorm Tüpte Korozyon Sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Uzun zaman sonra herkese merhaba.
    3-4 yıl sonra yeniden heveslenip atıl durumda olan silahımı yeniden elime aldığımda ilk işim tüpü söküp
    kontrol etmek oldu.fakat tüpte korozyon ve hafif paslanma gözlemledim.
    kullanmayı bırakmadan önce tüpü son kontrol ettiğimde tüpün iç kısmının parlak bir yüzeye sahip olduğunu hatırlıyorum fakat son halinin fotoğraflarını ekliyorum.
    bu miktarda korozyonun kullanım güvenliği açısından sorun teşkil edip etmeyeceğini merak ediyorum.

Evanix Rainstorm + Remington 3x9-32
    Optima Trio 5.5 + göz-gez-arpacık :)

1997 hatsan mod35 emektar..

• İlginize teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz doğrultusunda gerekli temizliği yaptıktan sonra son durumu burada paylaşırım.
    baktık olmadı sizinle irtibata geçer tüpü sıfırlarız artık :)

Evanix Rainstorm + Remington 3x9-32
    Optima Trio 5.5 + göz-gez-arpacık :)

1997 hatsan mod35 emektar..

• Tüpün içine kesinlikle wd40 sıkmayın. Wd40 yanıcı bir solvent olmasından dolayı dolum esnasında ısınmadan dolayı kolayca tutuşabilir.

Tüpün içindeki yağlar gerektiği gibi temizlenemezse (wd-40 yapı itibariyle etkileri çok zor kaldırılan bir solventtir) kazalara sebep olabilir. Lütfen tavsiyede bulunurken biraz daha dikkatli olalım. Denenmiş olsa bile bir başkasının başına birşey gelmeyeceğinin garantisi yoktur.

Yukarıdaki mesajı da bir kaza ihtimali yarattığından dolayı farkeder farketmez sildim.

En doğrusu bahsedilen yedek tüpü almak ya da yeni tüp getirtmek.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Eline sağlık üstadım,onu bildiğim halde söylemeyi unuttuğum aynı zamanda uyguladığım önemli ayrıntı,ben genelde loctite multi sprey ve wd40 ile işlem yapıp iyice kurularım (İYİCE KURULANMALI) sonra takar kullanırım,şimdi cidden üzüldüm:( Allah korusun!

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Borbayre ().

• Estağfurullah hocam üstadlık bizde ne arar. :)

İnsan bazen yazarken atlayabiliyor. Üyemize de mesaj attım konuyla ilgili. Düzeltme için sizin de elinize sağlık.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177