Zoraki Light, Hatsan 250XT, Asg Dan Wesson 6'' (BB), Walther CP88, KWC PT92 Grupmanları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Elimde bulunan havalı tabancalarla ortak bir grupman eklemek istedim.
    Pellet atanlarda Gamo pro match, BB lerde asg blast BB kullandım.

Atışlar altışar adet, 6mt den ve desteksiz olarak yapıldı, ev ortamında olduğu için kullanabildiğim max. mesafe bu kadar.

Son olarak kısa bir süredir bu hobiyle uğraşmaktayım ve daha alışma sürecindeyim. Grupmanları değerlendirirken bunuda göz önünde bulundurun lütfen.

airgunturk.com/attachment/35722/

• grupmanlar kötü değil ama zoraki ile çok daha güzel grupmanlar çıkartabilirsiniz.. Sınıfının başarılı tabancalarından birisidir bu konuda :)

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• Dediğniz doğru, Zoraki ile çok daha iyi grupmanlar çıkıyor. Ben Zoraki ultrayı aldığımdan bu yana dipçik ve dürbünle kullanıyorum ve çok zevk alıyorum. Dipçiği tak çıkarla uğraşmak yerinde bir de light alıp tabanca olarak kullanmak istedim ama daha yeni olduğundan tam alışamadım. Zamanla düzelir diye umut ediyorum:)

• Dediğniz doğru, Zoraki ile çok daha iyi grupmanlar çıkıyor. Ben Zoraki ultrayı aldığımdan bu yana dipçik ve dürbünle kullanıyorum ve çok zevk alıyorum. Dipçiği tak çıkarla uğraşmak yerinde bir de light alıp tabanca olarak kullanmak istedim ama daha yeni olduğundan tam alışamadım. Zamanla düzelir diye umut ediyorum:)

dipçik ve dürbün varsa tadına doyum olmaz.. Güle güle kullanın :)

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• PT92 Bende aldım hatta daha kullanmak nasip olmadi diger silahlar ile hedefler tutar iken pt92 de hedefte yukarıdan asagiya doğru bi duzlem cizilmiş bu silahin hedefe gidisi kotumu diger silahlariniza gore.

• Doğrudur, pt92 ile hedefi tutturmanız zor, keyif atışları için tercih edilirse daha çok memnun eder.

• waaw bu çalışmayı çok beğendim ve ne yazık ki yeni gördüm, hedef kağıdınızın jpg si var ise paylaşabilirseniz sevinirim yoksa da dert değil ben yarın autocad de çizerim :) çalışma gerçekten güzel olmuş bir çok havalı tabanca severden biri olarak bende şuan 3 tabancaya sahibim ve bu çalışmayı yaparak bende sizlerle paylaşmak istedim. Ne yazık ki ne kadar gerçekçi görüntü olursa hedeften o kadar şaşıyor ve gücü de bir o kadar azalıyor, bu nacizane benim tespitimdir. Bende aynı çalışmayı ASG M9-A1, Kwc 357 2.5" ve Kwc Makarov Pm44 ile deneceğim.

PT92 Bende aldım hatta daha kullanmak nasip olmadi diger silahlar ile hedefler tutar iken pt92 de hedefte yukarıdan asagiya doğru bi duzlem cizilmiş bu silahin hedefe gidisi kotumu diger silahlariniza gore.

Bende çok beğeniyorum PT92yi ama ne yazık ki tipik iki sorunundan biri ortalama 5 metrelik atışlarda hedefin yaklaşık 8cm çeperinde bir alanda vuruşları yapması ve bir diğer tipik sorunda emniyet mandalındaki fonksiyondan kaynaklanan bir sorun seri atış yapabiliyor ve emniyete alabiliyor ancak tekli atışa bir türlü alamayabiliyorsunuz. Bu sorunda normal de tekli atış ve emniyete göre ayarlı parçanın çıkıntısının yok edilmesi ile nokta kadar kalmasıyla biraz zorlayacı hareketlerle iyice silinerek emniyet hariç her modunda seri atış yapması oluyor. Zigana vardır bizim oralarda o da böyledir :) Yinede full metal olması orjinale sarjör kapağı hariç her yerinin çok benzemesi insanı cezbediyor. Güle güle kullanın değerli dostum.

agt Havalı Hobiler agt

• Bunların içinde en güçlüsü zoraki mi?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Bunların içinde en güçlüsü zoraki mi?

Bildiğim kadarı ile güçsüz değil ama sıralanan tabancaların hepsi co2 tüpü ile çalışıyor. Zoraki ise pistonun havayı sıkıştırması mantığı ile. Atışlarda dez avantaj yaratıyor. Yani bir tanesi hazır enerjiyi kullanırken diğeri için biz enerjiyi üretiyoruz. Bunu ben atış için pompa ile 250 bar pompalama sonrası atış ile tüpten hava doldurarak atış yapmaya benzetiyorum. Ona rağmen grupman diğerlerine göre başarılı olmamış mı?

• 6 metrelik atışlarda zorakiyi kıyaslamak çok da anlamlı olmaz neden, çünkü zorakinin atış menzili çok daha uzak mesafelere ulaşabilmekte örneğin 30 metreyi rahatlıkla vurabiliyorsunuz.. Sizlerle zoraki ile yaptığım atış video mu paylaşayım..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt Havalı Hobiler agt

• Haklısınız ama bende grupman içinde en iyisi zoraki tabancanın ki demek istemiştim. Yoksa kesinlikle katılıyorum 3 pompa ile çok güzel atışlar yapılıyor sizin video gibi tebrik ederim. Zaten bu videolar insanı zoraki sahibi yapar

• Ben hiç birini kullanmadım co2 veya multi pump olarak. Co2 olanlar multipump kadar güçlü olmuyor diye düşünüyorum yanılmıyorum değilmi?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• waaw bu çalışmayı çok beğendim ve ne yazık ki yeni gördüm, hedef kağıdınızın jpg si var ise paylaşabilirseniz sevinirim yoksa da dert değil ben yarın autocad de çizerim :) çalışma gerçekten güzel olmuş bir çok havalı tabanca severden biri olarak bende şuan 3 tabancaya sahibim ve bu çalışmayı yaparak bende sizlerle paylaşmak istedim. Ne yazık ki ne kadar gerçekçi görüntü olursa hedeften o kadar şaşıyor ve gücü de bir o kadar azalıyor, bu nacizane benim tespitimdir. Bende aynı çalışmayı ASG M9-A1, Kwc 357 2.5" ve Kwc Makarov Pm44 ile deneceğim.

Bende çok beğeniyorum PT92yi ama ne yazık ki tipik iki sorunundan biri ortalama 5 metrelik atışlarda hedefin yaklaşık 8cm çeperinde bir alanda vuruşları yapması ve bir diğer tipik sorunda emniyet mandalındaki fonksiyondan kaynaklanan bir sorun seri atış yapabiliyor ve emniyete alabiliyor ancak tekli atışa bir türlü alamayabiliyorsunuz. Bu sorunda normal de tekli atış ve emniyete göre ayarlı parçanın çıkıntısının yok edilmesi ile nokta kadar kalmasıyla biraz zorlayacı hareketlerle iyice silinerek emniyet hariç her modunda seri atış yapması oluyor. Zigana vardır bizim oralarda o da böyledir :) Yinede full metal olması orjinale sarjör kapağı hariç her yerinin çok benzemesi insanı cezbediyor. Güle güle kullanın değerli dostum.

Tabi çok isterim atış kağıdını yollamayı fakat bir hafta süre ile şehir dışındayım. görsellerde evdeki bilgisayarımda. Hala çizmemiş olursanız eve döndüğümde birkaç farklı şekil yollayabilirim.

• Özel de değil de burada paylaşabilirseniz bizde nasiplenmiş oluruz.

• @kosifoglu61 arkadaşımızın.

Şimdilik bunları buldum. Bir başka konu daha vardı ama yükleme link ölmüş.

hedef kağıtları (kendi düzenlemem)

Bunlarda özel seri :)

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Birtane diğer forum veya burda hedef .pdf dosyası vardı bilen yada bulan burdan paylaşırsa daha az yer kaplar.
    1001 çeşit hedef vardı benim eski telefonda kaldı.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Birtane diğer forum veya burda hedef .pdf dosyası vardı bilen yada bulan burdan paylaşırsa daha az yer kaplar.
    1001 çeşit hedef vardı benim eski telefonda kaldı.

101 yada 110 adı altında olan benim paylaştıklarım.
    1001 i hatırlayamadım gün yüzüne çıkarsa iyi olur.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• 114 dür öyle bişey vardı ben buldum ama indiremedim. 1001 lafın gelişi çok çeşit var diye yazmıştım yanlış anlama abi boşuna arama.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt