Hatsan SAS Sistemine Yaylı Recoil Sistemi Modifiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba abilerim, uzun zamandır yapmak istediğim modifiyeyi sınavı atlattıktan sonra yapma imkanı buldum. Özlediğim hobiye güzel bir geri dönüş oldu. Uygulamada başarıya ulaştım, uygulamak isteyenlere de faydalı olur inşallah.
    Yemek tarifi verir gibi olacak ama :) Malzemeler:

Bulaşık süngeri (Soyduğumuz maddenin etrafını sarmak için)
    2 Adet yay
    Yapıştırıcı
    Bisiklet tekeri iç lastiği(şambrel)
    Lehim makinesi.

Emir amcamın konusu bana kolaylık sağladı çok teşekkür ediyorum kendisine :)

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Vay arkadaş. Formda ne cevherler varmış haberimiz yokmuş. Gönülden tebrikler. Hatsan'nın sizi arayıp patent hakkı vermesi gerekli valla ^^ . İşin şakası bi yana cidden Hatsan 'ın sizin düşündüğünüz bu sistemi geliştirmesi gerekli bence. Sistemin artıları neler oldu?

Benjamin Titan Nitro 5,5mm/Hawke Vantage 3-9x40 AO Mildot

• Estağfirullah abi teşekkür ederim :) Benim düşündüğümü hatsan da düşünebilir ütopik bir şey yapmadım ama neden yapmazlar bilmiyorum. Mod 125, 135, 155 bunlar diğer yaylılara göre iyi tepiyor. Tepmeye bağlı bir sürü durum yazılabilir. Birincisi atış hassasiyetini etkiler, yaylılarda tüfeğe hakimiyet önemli. İkincisi, resimlerde dediğim yumruk olayı. Gövde zaten sarsılıyor, üstüne kundaktan tekme yiyor, buna dürbün nasıl dayansın? Dampa ayak için 200 tlyi gözden çıkaracaksın zaten. Para vermek yerine kafayı çalıştırıyoruz ve az maliyet çok iş. Zaten o dampa ayağa da çözüm bulacağım inşallah bu hafta da dampa ayak yapacağım. Adamlar tek parça ayağı kesmiş arasına iki tane oring koymuş 40 tl lik ayak 250 tl olmuş. Bakalım ben 250 Tllik masraf edecek miyim, öğrenciyiz arkadaş öğrenci!

• Takipteyim kardeş. İnşallah olur. Bende ayarlı bir tek parça aldım. Söktüm. Zaman buldukça farklı denemelerim oluyor. Eğer birisini tutturabilirsem dampaya son :rolleyes:

• Elinize sağlık, atış yapmak ne kadar zevkliyse bu uğraşlar da o kadar zevklidir. Sizin gibi hobiye katkısı bulunan hobidaşlarımı hayranlıkla izliyorum, iyiki varsınız.
    Üreticiler aynı zamanda kullanıcı olsalar, kullanıcıyla iç içe olsalar müthiş işler başarabilirlerdi..

• Hatsan ın S A S sistemi ve modifiyesi
    burda daha önce yayınlamış olduğum bu sistemle ilgili bir çalışmam vardı.
    arkada yay kullanmışsınız onu ben kauçuk lastikle tamponlamıştım.
    ancak bütün iş tetik muhafazasında onun arka çıkıntısını alın ve ön traftaki vidayı sökün ki 2-3 mm kadar rahat bir şekilde geriye esneyebilsin gövde kundak içinde kızaklasın. ozaman yaylarınız tam çalışır. tetik muhafazasında o çıkıntı olduğu için gövde tetik muhafazasını eğmeye çalışıyor tetik muhafazası arkadan kundağa temas ettiği içinde hareket etmiyor ancak malzeme elastik olduğu için onun esnediği kadar darbeyi absorbe ediyorsunuz. önde ki kauçuk dan dolayı gövdenin zaten hareket edeceği mesafe ancak 2 mm kadar çünkü sistem ön kauçukla arkadaki o kundağada bağlı vida arasında kilitleniyor . ayrıca gövde eğer arkaya kaymayı tam yapamazsa öndeki kauçukdan dolayı yukarı doğru her atışta şahlanma yapıyor (arka vida geriye kayamadığı için ve kundağa bağlı olduğu için. )
    bir ikinci püf nokta ön vidaları söküyorsunuz orada bilezikler var o vidalara 6mm oring geçirin bileziklerle vida arasına o ringleri yerleştirin vidadan gövdeye geçen darbenin bir kısmınıda orada alacaksınız. gövdeden kauçuğa oradan vidaya ve oradanda bilezikler aracılığıyla gövdeye geçen darbenin yolunu araya koyduğunuz o ringlerle alırsınız.
    örneğin benim dominatörde kundak üzerine üst üste 2 pellet koysanız dahi o pelletler düşmez.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Bu arada Eline de sağlık iyi uğraşmışsın. Ben beğendim.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Teşekkürler Emir Amca senin beğenini kazandıysam doğru yoldayımdır. Ben yine bulasik sungeri koymustum askilikli vidanin arasina. Otekine de uygulamak yararimiza olacak o zaman.
    Kastettiginiz yer tetik korkulugu ile kundagi birlestiren arka vidanin, kundagin icinden gectigi bir bolum var orasi ise orayi da genisletmistim ama fotograf cekmeyi unutmusum sanirim. Sistem tam dediginiz gibi calisiyor. Kizaklamada sorun yok arka vida serbest.

• Eline Sağlık
    Sünger yerine o ring kullan daha iyi ve sağlıklı olacaktır.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• ortak eline koluna sağlık yine döktürmüşsün

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • Bt65'deki zıplama önleyici de çekici pelet namluyu terk etmeden yakaladığı için meydana gelen titreşimin isabeti olumsuz etkilediğini yazan yabancı forumlar var. Bana mantıklı geliyor. Bu işin üstesinden de sanırım Hatsan değil sizler gibi elinden iş çıkan hobidaşların gelebilir. Biri asagidaki şekilde çekic durdurucuyu modlamis. Isabetin belirgin bir şekilde arttığını yazmış.

The world is mine...

• ortak eline koluna sağlık yine döktürmüşsün

Teşekkürler Buğra Abi :)

Bt65'deki zıplama önleyici de çekici pelet namluyu terk etmeden yakaladığı için meydana gelen titreşimin isabeti olumsuz etkilediğini yazan yabancı forumlar var. Bana mantıklı geliyor. Bu işin üstesinden de sanırım Hatsan değil sizler gibi elinden iş çıkan hobidaşların gelebilir. Biri asagidaki şekilde çekic durdurucuyu modlamis. Isabetin belirgin bir şekilde arttığını yazmış.

Teşekkürler Hocam. Sistemi övmek için söylemiyorum ilk defa 15 metrede tüfeğimle tek delik grupman yaptım mutluyum :) Hep ben vuramadım sanıyordum ama tüfekteymiş sıkıntı. Hatsan tüfeklere müdahale ettikçe verim artıyor bence de.

• İyi akşamlar. Üstatlara soruyorum. Bu sistemi 135QE 'de uygulamaya gerek var mı?
    Teşekkürler.