Mod 125 , 135 ve torpedo 155 Hangisini seçmeliyim

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar ne zamandır mod 125 almayı düşünüyordum fakat geçenlerde torpedo 155 ve mod 135 i gördüm ve beğendim. Fakat güç bakımından tereddütüm olduğu için karar veremedim. Torpedo ve mod 135 i ağaç görüntüsü olduğu için beğendim. Ama benim için güç de önemli. Sizce hangisini seçmeliyim.

Alacağım ne olursa olsun Vortex düşünüyorum

• Hocam bahsettiğiniz 3 modelinde güçleri aynıdır.Değişen bir şey olmayacaktır.Torpedo alttan kurmalı olduğu için baya uğraştıracaktır ,hazırlarken silahı.Mod 135 alırken gez ve arpacık olmasına dikkat edin bazı modellerde yok.Bu tür tüfekler çok güçlü olduğu için sarsıntısı fazla olur.Bu sebeple dürbün için uğraşmanız gerekecek ,baktınız dürbünü gözünüz kesmedi,gez göze geçersiniz bu açıdan gez ve arpacık önemli.
    Yerinizde olsam 125 lere bakarım.Kimisi önerir kimisi önermez gücünden dolayı.5.5 mm ve üstü zorunludur bu tür tüfekler için artık.Rengi beğenmez iseniz değişik kaplama seçenekleri var kamuflaj vs.Dediğim gibi zor kurulumu açısından torpedoyu bir köşeye koyun.Görünüş açısından artık size kalmış...

• Hocam bahsettiğiniz 3 modelinde güçleri aynıdır.Değişen bir şey olmayacaktır.Torpedo alttan kurmalı olduğu için baya uğraştıracaktır ,hazırlarken silahı.Mod 135 alırken gez ve arpacık olmasına dikkat edin bazı modellerde yok.Bu tür tüfekler çok güçlü olduğu için sarsıntısı fazla olur.Bu sebeple dürbün için uğraşmanız gerekecek ,baktınız dürbünü gözünüz kesmedi,gez göze geçersiniz bu açıdan gez ve arpacık önemli.
    Yerinizde olsam 125 lere bakarım.Kimisi önerir kimisi önermez gücünden dolayı.5.5 mm ve üstü zorunludur bu tür tüfekler için artık.Rengi beğenmez iseniz değişik kaplama seçenekleri var kamuflaj vs.Dediğim gibi zor kurulumu açısından torpedoyu bir köşeye koyun.Görünüş açısından artık size kalmış...

Teşekkür ederim verdiğiniz cevapdan dolayı. Torpedo dan vazgeçtim :D
    5.5 mm ve üstü zorunludur bu tür tüfekler için artık sözünüzü anlayamadım. ?
    bir de mod 135 de zor kuruluyor muş. namlu kısa olduğundan herhalde. 125 daha mı iyi kuruluyor acaba ?

• Hocam galiba kurulması namlunun uç tarafındaki.ceketle alakalı.Ceket size ekstradan kolaylık sağlar kurulumda

Teşekkür ederim verdiğiniz cevapdan dolayı. Torpedo dan vazgeçtim :D 5.5 mm ve üstü zorunludur bu tür tüfekler için artık sözünüzü anlayamadım. ?
    bir de mod 135 de zor kuruluyor muş. namlu kısa olduğundan herhalde. 125 daha mı iyi kuruluyor acaba ?

Hocam galiba kurulması namlunun uç tarafındaki.ceketle alakalı.Ceket size ekstradan kolaylık sağlar kurulumda.

5.5 ve üstü ise bu sınıftaki tüfekler güçlü olduğu için.Ağıt pelletler atmanız gerekir.4.5 mm bu silahlar için zayıf kalır,isabetiniz azalır.Hem siz tahribat istiyorsunuz,bu silahlar için 5.5 mm ve üstü iyidir.En ideali 5.5 dur

• Hocam galiba kurulması namlunun uç tarafındaki.ceketle alakalı.Ceket size ekstradan kolaylık sağlar kurulumda

Hocam galiba kurulması namlunun uç tarafındaki.ceketle alakalı.Ceket size ekstradan kolaylık sağlar kurulumda.
    5.5 ve üstü ise bu sınıftaki tüfekler güçlü olduğu için.Ağıt pelletler atmanız gerekir.4.5 mm bu silahlar için zayıf kalır,isabetiniz azalır.Hem siz tahribat istiyorsunuz,bu silahlar için 5.5 mm ve üstü iyidir.En ideali 5.5 dur

Teşekkür ederim, zaten 5.5 mm alacağım . Normalde hatsan sitesinde Mod 135 Namlu Uzunluğu 450 mm, mod 125 Namlu uzunluğu 360 mm. normalde Mod 135 daha iyi kurulması lazım. Ama Ceketle alakalı dediniz. Mod 135 de ceket yok mu. daha doğrusu ceket namlu nedir onu bilmiyorum

• Abi mod 135 qe modelinde ceket var bunun namlusu 45cm değil 27 cm o yüzden zor kuruluyor diyorlar. Mod 125in namlusu 36 cm ama moderatör boyu dahil değil yani moderatör hariç 36cm kurması daha kolay. Ceketli namlu sesi daha iyi keser.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• teşekkürler. O zaman hatsan sitesinde namlu uzunluğu yanlış yazmış

• gerçi bende Mod 25 Super Tactical var. Onunda namlusu kısa çok fazla sıkıntı çekmiyorum kurma da. ama tabi onunla bu bir olmayabilir

• gerçi bende Mod 25 Super Tactical var. Onunda namlusu kısa çok fazla sıkıntı çekmiyorum kurma da. ama tabi onunla bu bir olmayabilir

Silaha alıştıktan sonra bu kolaylık detayları önemsizleşecektir.

Ayrıca tavsiyem silahı bakarak ,test ederek alın.Hem görünüş,uygunluk açısından seçim yaparsınız hem de işçilik açısından.Maalesef yerli üreticilerin ürünlerinde bir stabilite yok işçilik konusunda.Seçip almanız en iyisi

• Amacınız eğer 100 metre üzeriyse;

Farklı silahlarlardır bence, 125in 1 neslinde 47cm namlu var sniper ise 38 cm civarı yanılmıyosam, bu durumda diğer tüfekleri geçin 2 mod 125 arasında bile uzun mesafede fark çıkması mümkün.Ancak kurma yönünden torpedoya kıyasla gerçekten pratik

Torpedo 155te 45cm civarı namlu var ve en önemlisi namlusu sabit, mod 125teki gibi zamanla kurmadan dolayı kronik olarak eğilme derdi olmaz veya mod 125 gibi hareketli bi namluya sahip değil.Buda onu daha stabil bi tüfek haline getiriyor emin olun.

Şahsen bana ait 1 nesil mod 125 ve arkadaşıma ait torpedo 155 kullandım, torpedo daha oturaklı bi tüfek ama kurma işi uzun sürdüğü için soğutabilir.Tabi kurmadan yana arızada çıkarmasıda mümkün benim gördüğüm torpedoda 2 defa servise gitmişliği oldu.

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• bilen arkadaşlarım torpedo 150 sniper vortex içinde fikir verebilir mi.
    torpedo 155 e gore Namlusu oldukca kısa avantaj olabilir isabete.

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• teşekkürler. O zaman hatsan sitesinde namlu uzunluğu yanlış yazmış

Abi birçok çeşit mod 135 var. Normal 135in namlusu 45cm (sitedeki veriler doğru ben de ona göre yazıyorum elbette) qe modeli 27cm sp modelinde gez arpacık yok bir de xrd modeli var. Arama çubuğundan arama yaparsanız üstadların mesajlarını okuyabilirsiniz.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• slm. grupman istiyorsanız 135, güç istiyorsanız 155 torpedo öneririm. bu ikisi sabit namlu .... kırma namlulu tüfeklerde zamanla namluya güç uygulayarak kurmaktan atış ıstikrarı bozuluyor ...

Hatsan Slug Cantilever

Hatsan Mod 99

Hatsan Torpedo 150 Sniper VORTEX

• slm. grupman istiyorsanız 135, güç istiyorsanız 155 torpedo öneririm. bu ikisi sabit namlu .... kırma namlulu tüfeklerde zamanla namluya güç uygulayarak kurmaktan atış ıstikrarı bozuluyor ...

Hatsan Slug Cantilever

Hatsan Mod 99

mod 135 kırma namlulu ve yanlış hatırlamıyorsam mod 135'in silindir hacmi en büyük Hatsan silahı,mod 125'ten bile büyük,yani burada tam tersine bir durum söz konusu olması lazım,güç için 135,grupman için 155.

• slm. nihatfevzioğlu. Haklısınız. :/ bugün nöbet çıkışı olmam sebebiyle mod 135'i dominator ile karıştırmışım. atış düzleminin sabit olması ve daha istikrarlı atış nedeniyle uzun araştırmalar sonucunda ben 155 tercih ettim. tavsiye ederim. sağlıcakla.

Hatsan Slug Cantilever

Hatsan Mod 99

• bilen arkadaşlarım torpedo 150 sniper vortex içinde fikir verebilir mi.
    torpedo 155 e gore Namlusu oldukca kısa avantaj olabilir isabete.

Mod 150 sniper ın isabeti normaline göre biraz daha yüksek tir. gücü her ne kadar kitap üzerinde aynı görünsede sniperların namluları 10 cm e yakın daha kısadır oda 50-60 fps hızı etkiler.

Bir Türk vatandaşının kendi ülkesindeki piyasasındaki alabileceği yerli yabancı dahil en güçlü yaylı 87 cc silindir hacmi ve 45 cm namlusuyla ciddi bir güç veren mod 135 klasik 6.35 dir. ( ki yabancı sitelerde dahi kendisinden monster lakabıyla bahsediliyor) ancak bu silahı hassas bir grupman silahı olarak söylemek fazlaca iddalı olur.
    mod 150 sniper ve mod 135 qe nin güç ve isabetleri grupmanları hemen hemen aynıdır.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Mod 150 sniper ın isabeti normaline göre biraz daha yüksek tir. gücü her ne kadar kitap üzerinde aynı görünsede sniperların namluları 10 cm e yakın daha kısadır oda 50-60 fps hızı etkiler.
    Bir Türk vatandaşının kendi ülkesindeki piyasasındaki alabileceği yerli yabancı dahil en güçlü yaylı 87 cc silindir hacmi ve 45 cm namlusuyla ciddi bir güç veren mod 135 klasik 6.35 dir. ( ki yabancı sitelerde dahi kendisinden monster lakabıyla bahsediliyor) ancak bu silahı hassas bir grupman silahı olarak söylemek fazlaca iddalı olur.
    mod 150 sniper ve mod 135 qe nin güç ve isabetleri grupmanları hemen hemen aynıdır.

teşekkürler. Mod 135 alma kararını verdim en sonunda . Ama mod 135 qe vortex penetrasyonu nasıldır acaba. 70-80 metrede . Veya 100 metrede . Mod 125 sniper 100 metrede sişe kırıyor. Mod 135 qe de de geçerlimi bu acaba

• Mod 150 sniper ın isabeti normaline göre biraz daha yüksek tir. gücü her ne kadar kitap üzerinde aynı görünsede sniperların namluları 10 cm e yakın daha kısadır oda 50-60 fps hızı etkiler.

teşekkürler. Mod 135 alma kararını verdim en sonunda . Ama mod 135 qe vortex penetrasyonu nasıldır acaba. 70-80 metrede . Veya 100 metrede . Mod 125 sniper 100 metrede sişe kırıyor. Mod 135 qe de de geçerlimi bu acaba