Yeni Başlayanlara Havalı Silah Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli üstadlarım öncelikle merhaba. Adım Adem, forumda da bu hobide de yeniyim.
    Öğrenciyim dolayısıyla bütçem kısıtlı. 200-300 lira civarı havalı silah arıyorum.
    İsabetinin yüksek ve dayanıklı(az arıza çıkartacak, bozulmayacak) olması başlıca aradığım özellikler. Bu şartlar altında pompalı pnömatik tabancaların kendime daha çok uyacağı sonucuna vardım kendi kendime :D Yanlışsa önerilerinize de beklerim tabi. Aklımdaysa iki tabanca şekillendi şimdilik:
    Hatsan Mod25 Supercharger var 200 lira gibi bir fiyatıyla. Hatsan biraz korkuttu ama beni açıkçası, sık bozulması ve firmanın ilgisizliğiyle ilgili şeyler okudum forumda. Silah hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
    Ve Zoraki Hp01 evet fiyatı dediğim aralıkta değil ancak bu silah da çok övülmüş. Gerek isabet ve güç oranı gerek dayanıklılığıyla beni etkiledi gerçekten. Ancak ne dersiniz silahı alıp bir süre aç kalmama değer mi sizce? :D:D Zoraki alırsam Ultrasının 4,5mm liğini almayı planlıyorum.
    Bir de bu aletlerle evin içinde atış yapılabilir mi tehlikeli olur mu acaba?
    Tabancalarla ilgili yorumlarınızı ve varsa başka tabanca tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler!

• Kardeşim evde sıkmayı düşünüyorsan hatsanı unut.Oldukça fazla ses çıkarır,komşularınla papaz olursun
    Ağırlığı,işçiliği,yay derdinden dolayı hatsanı koy bir kenara.
    Zorakiye gelecek olursak 2. El temiz birşeyler bulabilirsen ne mutlu.Ev içinde tek pompayla boncuklu tabanca sesiyle atış yaparsın,gerekli tedbirleri alırsan evde rahatlıkla kullanırsın.Zorakinin en olumlu yanı 4 pompa imkanı.Buda demek oluyor ki 4 farklı atış modun oluyor.Bende 5.5 ultrası var gayet memnunum. Tavsiye ederim de 1 ay önce 100 tlye yakın zam geldi geçmiş olsun

• Evde de kullanabileceğim bir silah olursa daha iyi olur. Dediğin gibi Zoraki bu noktada da daha iyi. Cevabın için teşekkürler. Ne zamandır kullanıyorsun silahı, ilk arızası ne kadar sürüyor acaba merak ettim :D Bakımı falan nasıldır onu ds hiç bilmiyorum gerçi

• Ben de üstadların tavsiyesi üzerine Zoraki Hp01 almıştım.Sağolsunlar çokda memnunum. Ev için de şartlar müsaitse (sekme v.s.) müthiş bir silah.Tüp derdim yok kullanmak istediğim zaman alıp kullanıyorum.Eğer fazla güç istersen pompa sayısını artırarak onu elde ediyorsun. Gayet de başırılı bir ürün ele oturması v.s.Nacizane tavsiyem bu ürün olacaktır.

ALLAH c.c. diyen kişi mermere geçirir dişi, ALLAH c.c. demeyen kişi muhallebi yerken kırar dişi.

Hatsan mod 87qe vortex 5.5mm
    Zoraki HP-01-02 4.5mm

• Evde de kullanabileceğim bir silah olursa daha iyi olur. Dediğin gibi Zoraki bu noktada da daha iyi. Cevabın için teşekkürler. Ne zamandır kullanıyorsun silahı, ilk arızası ne kadar sürüyor acaba merak ettim :D Bakımı falan nasıldır onu ds hiç bilmiyorum gerçi

Bir arıza yaşamadım,yağını bakımını eksik etmezsen ömürlük bir silah olur.İlk aldığımda namluda pasımsı lekeler vardı.Yağlamayla hepsinden kurtuldum ve 300-400 atışa bir namluyu wd 40 la temizleyip sonrasında kurulayıp,silah yağıyla yağlayıp en son kurularım.Şuan memnunum, ve arıza çıkartabilecek bir silah olduğunu düşünmüyorum, duymadım da

• Bir arıza yaşamadım,yağını bakımını eksik etmezsen ömürlük bir silah olur.İlk aldığımda namluda pasımsı lekeler vardı.Yağlamayla hepsinden kurtuldum ve 300-400 atışa bir namluyu wd 40 la temizleyip sonrasında kurulayıp,silah yağıyla yağlayıp en son kurularım.Şuan memnunum, ve arıza çıkartabilecek bir silah olduğunu düşünmüyorum, duymadım da

Anladım çok teşekkürler ilgin için. Yağlama işlemiye ilgili video/yazı detaylı anlatımı falan var mı? Yoksa kullanım klavuzunda yazar mı bu bilgileler? Kusura bakma baya acemiyim bu konuda da :D

• Anladım çok teşekkürler ilgin için. Yağlama işlemiye ilgili video/yazı detaylı anlatımı falan var mı? Yoksa kullanım klavuzunda yazar mı bu bilgileler? Kusura bakma baya acemiyim bu konuda da :D

Kullanım kılavuzunda bakım aralığını yazar

İlk olarak namlunun boyutuna uygun bir çubuk ayarlaman gerek.Çubuğu bantla kaplaman gerek namluya zarar vermemesi için.Sonra kumaş bez parçaları gerekir.Bunu da gözlük temizleme bezi veya eskimiş bir atletten uydurabilirsin.Wd 40 ve Silah yağı da gerekir.Wd 40 şart değil ama.İlk olarak bir bez parçasını wd 40 la ıslatıp namluya çubukla sokarak 2-3 tur atarsın sonra kuru bir bezle kurularsın namlunu.İçinden gelen metal uçlu harbiyle turlar atıp bir daha kurularsın.Sonrasında silah yağıyla ıslattığın bezi de 2-3 tur atıp.Namlu tamamen kurulana kadar bezle tur atarsın.Bu kadar.1000 atışta bir pistona 1-2 damla içinden çıkan yağı da piston deliğinden enjekte edersin.Bu şekilde artı kaliteli pellet pellet kullanımıyla uzun yıllar sorunsuzca kullanırsın.

• Sağılasın çok güzel anlatmışsın. Çok yardımcı oldu. Sanırım aç kalma pahasına alacağım Zorakiyi