Webley Raider 10 65-69

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sanırım kendimi iyce geliştirmeye başladım iyce çözmeye başladım atış tekniklerini son atışlarımdan beri yaklaışık 1000 tane pellet attım birazda tüfeği güçlendirdikten sonra bayağı bir alıştım hatta tüfeğe bayıldım biraz daha güçlendirsek eminim aa lardan fakı olmiyacak tüfeğim tahmini 800 fps lerde çünkü eski mod 350m çelik sacı net delerken aynı pellet biraz zorlanıyor neyse gelelim guruplara:) ;tese;kkur:)

[Resim Engellendi: http://img128.imageshack.us/img128/9236/65lz1.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img128.imageshack.us/img128/1323/69aa7.th.jpg]

• Maşallah Serkan Zımba gibisin valla. Hatta bakıyorum da kumpas kullanıyor, hedef kağıdının arkasına da delikler belli olsun diye fon koyuyorsun. Grupman işini sevdiğin belli oluyor. Hem atıcılık tekniğini, hem tüfeğini, hem de dürbün ayarlarını sindirmek için en güzel çalışmaları sergiliyorsun.

Yanlız kupması kullanırker, yaptığın grupmanda en uzak iki mermi arasını ölçersen tam değer elde edersin. Şöle ki 10 atış yaptın 9 tanesi 1 cm de 10. merminde 12 cm uzaklıkta olsun. Grupman 12-13 cm olur. Ölçüm yaparkende genel olarak "center to center" (merkezden merkeze) olarak ölçüm yapılıyor. Gerçi ben dıştan dışa ölçüyorum (ölçüm yaparken mermi deliğinin tam merkezden olup olmadığına kanaat getiremediğimden).

Cahit Abin ile kapışacaksınız anlaşılan :)

Mermi olarak ne kullanıyorsun ? (14,3 grain benjamin bu tüfekte iyi sonuç veriyor.Piyasada olmadığı için de Crossman Hollow Point i öneririm.)

• Serkan uğraşmışsın tamam, ama gurup çalışması yapınca günahıyla sevabıyla senin olur, "ayar hatası", "dürbün titremesi" vs. diye istemediklerini ıskartaya ayırıp beğendiklerini işte gurup diye gösterirsen, ciddiye alınacak bişey olmaz.
    Önce dürbününü ayarla, sonra bu hedefe 5 tane atıcam diyip 5 tane at, buraya koyduğun hedefte 5 tane delik olsun. Birde fotoğrafları düz yükleki, yazıları okumak için boynumuz ağrımasın. Bu arada yazılarda okunaklı olursa daha iyi olur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• abi valla benjamin bulamadım senin dediğin gibi premiyum hollow poin ortası ufak delik olanlardan aldım ama hayla bu tüfeğin aa ları sevdiğni düşünüyorum ab 2 saat te 18 lik tüpü 190 bardan 100 bara düşürecek kadar atış yaptım:) abi yakında istanbula geliyorum hatta tüfeği de alıp senin yanına gelecem:):) yarın dürbün almaya gidecem ozaman abi başlıcam ciddi ciddi guruplara:) bu dürbün çok dandik ya 50 ve üstünde hedefi 20 metre yakından görüyorsun nerdeyse birde artıkılı kırılmazmı içini açarken:) tam bomba ;kihhik, tam olarak öyle değil erdem abi ayar hatasından kastim ilk başta sıfırlama yapmadan öylesine her hedefe atış yaptım sonra sıkıldım dedim böyle sıkıcı oluyor başladım konsantre olmaya ondan sonra buyrun zaten ayarlamak için 10 saat uğraştım vede dürbüne bakışı öğrenmekten sonra çok sevdim atışlarımında iyi olması beni iyce teşvik etti bu arada atışlarımı ful desteklıi yaptım.

• Serkan uğraşmışsın tamam, ama gurup çalışması yapınca günahıyla sevabıyla senin olur, "ayar hatası", "dürbün titremesi" vs. diye istemediklerini ıskartaya ayırıp beğendiklerini işte gurup diye gösterirsen, ciddiye alınacak bişey olmaz.
    Önce dürbününü ayarla, sonra bu hedefe 5 tane atıcam diyip 5 tane at, buraya koyduğun hedefte 5 tane delik olsun. Birde fotoğrafları düz yükleki, yazıları okumak için boynumuz ağrımasın. Bu arada yazılarda okunaklı olursa daha iyi olur.

+++++10000 , lütfen şu resmi olduğu gibi değilde çevir ki (okunacak şekilde) yanımızdaki arkadaşlar gülmesin bana ekrana bakarken çok komik gözüküyon diyorlar