Yivsiz önerileriniz.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba dostlar abiler arkadaslar herkese selam gunaydin,hayirli isler. :wel:co:m

Yivsiz envanterine karar verdim ve dolapta bir kac secenek olsun istiyorum,bana onerebileceginiz fiyat performans baglaminda pompali,superpoze,yari otomatik olmak uzere memnun edici birkac model onerirmisiniz,hepsinden almak istiyorum fakat yedekparca benim icin onemli bunu belirteyim fiyat olarak 2000tl sinir koydum.

Kafamda belirleyip tatilden sonra yakindan arastiracagim birkac model siralamasi soyle;

Huglu 901g 61cm
    Stoeger p350
    Winchester defender pompali
    Ata arms modelleri
    Armsan modelleri

Henuz bir cok model olmasina ragmen bu modeller uzerinde yogunlasmis durumdayim,tabiki onerileriniz benim icin daha aydinlatici olacak degerli tavsiyelerinizi bekliyorum,saygilar.

• Ata 'nın neo modeli güzel fuarda inceleme şansı bulmuştum. Birde alternatif olarak özkanlar'a bakabilirsiniz çelik kasalı Yusuf beyin önerdiği bir tüfek di

• Şarjörlü ve pompalılardan uzak durun, Şarjörlüler başı başına sorun, pompalı ise kendinizi eğitmeniz için fiyatının 10 katı kadar fişek parası ister.
    Türkiyenin tartışmasız en iyi yerli sayılabilcek tüfeği Stoeger M3000 dir. Ardından Ata Neo serisi gelir. İlla ki gazlı alıcam derseniz( ben gazli yerli tavsiye etmiyorum) Armsanın yeni modellerine bakılabilir.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Stres altında pompalı yivsiz tüfek ile hata yapma şansınız çok yüksektir
    Pompalı tüfekte stres altında tam kuramazsanız boşa zaman harcarsınız
    İşin üstadından stres altında pompalı anlatımı

https://www.youtube.com/watch?v=LirSQfK0sdA

• Yivsiz tüfek olarak her türlü platformu kullanmış bir kişi olarak stres altında çok deneyimli olmayan bir kişi için kullanılacak savunma amaçlı tüfek olarak çifte veya yarı-otomatik yivsiz tüfek tavsiye ederim.

• Yivsiz tüfek olarak her türlü platformu kullanmış bir kişi olarak stres altında çok deneyimli olmayan bir kişi için kullanılacak savunma amaçlı tüfek olarak çifte veya yarı-otomatik yivsiz tüfek tavsiye ederim.

Emek ve yorumunuza saglik,nacizane kisa namlu hem serit hem slug tek kursun ve sacma atislarinda biraz alistirma yapmak isterim yari otomatik gazli veya kinetik yerli oneriniz ne olurdu markanin model kriterinde,hatta slug yedek namluda alabilirim gerekirse,buna uygun bana birsey onerirmisiniz rica etsem yerli kanatta.

• Hafiften gozume huglu901g 61 cm kestirmistim,gereken performansi verebilirmi veyahut bu cizgide muadili tam bir model soylenirse daha iyi olur tecrubeler benim icin onemli alinip kullanilmis tufekler benim icin yol gosterici olabilir,simdi her bayinin onerdigi mecburen olacak birseyler ,benim icin onemli olan tecrube edilmis tufekler ve olabilecek kronik arizalari.

• Stoeger M3K modelini tavsiye ederim. 3Gun yarişmalari icin orjinal fabrika modifiyeli bir tufektir. İstediginiz kadar kursun ve sacma atabilirsiniz. Youtube dan inceleyin bir isterseniz.

• Yarisma tufegi oldugu icin modifikasyonludur. Kolay ve hizli yukleme yapabilir, hizlica mekanizmayi serbest birakabilir ve de dayanimi oldukca iyidir. Uzun sureler kirimsiz atis yapabilirsiniz.

• Maksat belirtilmediği için net yorum yapamam, ben hobiciyim Sayın Komser direk savunma amaçlı düşünüp ürünleri sıralamış, stoeger kullanmadım ama kullanan tüm dostlar efsane diyorlar yerliler arasında.

Eğer ki ben pcp gibi uğraşırim detay detay, bakım yapar, ara sıra tutukluk yapsa da maksat "hobi" derseniz sırf fantazi olsun diye Armsan RS-X2 pompalı ve Derya MK-12 şarjörlü tavsiye ederim, bu ikili en az sorun çıkaran "hobi" tüfeklerindendir. Bendeki kaşıntı yıllar sonra hanımdan izin almam ile yeni nesil bir RS-X2 sipariş vermeme sebep oldu, pump action sesi çok tahrik edici

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL
    DERYA MK-12 61cm (tuning)

• Hem fabrikalarının yakın olması hemde çevremden aldığım tavsiyelerin bu markaları işaret göstermesi neticesi almaya karar verdiğim son bir kez daha gözden geçirip satın alacağım modelleri sıralayayım yinede yardımcı olabileceğiniz bir konu varsa benim için iyi olur.

Daha doğrusu tek kursuna odaklandım biraz,20 veya 12 cal olabilir.

Armsan rs-a3
    Armsan A612 slug
    Ata CY taktik
    Armsan rs-a2

• Belirlediginiz modeller fiyat performans olarak ülkemizde alinabilecek en iyi gazli, yari otomatik,kaşık beslemeli tactical yivsizler. Armsan RS A'lar 51cm, Ata CY ise 47 cm namluludur. Belki gazli ve yari otomatik alternatiflere Akkar Altay TK 222 ilave edilebilir.
    Ama pompali derseniz Winchester sxp defendera bir goz atmanizi tavsiye ederim. Kullanıyorum ve de çok memnunum.

• Ata CY Taktik için şu yazıyı baştan sona okumanızda fayda var tavsiyemdir; http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=13778

Armsan RS-A2 ile RS-A3 arasında mekanik hiç fark yok, hatta geçtiğimiz kışın RS-A3 ile atış yaparken ben baya sıkıntı yaşadım namlu boyu çok uzun olduğu için, ayrıca çok net belirtmek isterim ARMSAN'nın tabanca kabzeli dipçikleri herkese göre değil, bariz rahatsız edici olabiliyor kavrama konusunda, ben bunu bilerek sipariş verdim, bir yerlerde deneme şansınız olur ise kesinlikle defalarca tüfeği omuzlayın kavramanızı kontrol edin.

SIG SAUER P226
    ZIGANA-T
    SARSILMAZ CONCORDE
    HATSAN MOD-125 (tuning)
    HATSAN TORPEDO 155
    HATSAN AT-44 LONG
    HATSAN BT-65 ELITE
    HATSAN BT-65 BULLPUP
    AZAZEL 50.CAL PROJECT
    DERYA MK-12 FULL
    DERYA MK-12 61cm (tuning)

• Ata CY Taktik için şu yazıyı baştan sona okumanızda fayda var tavsiyemdir; http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=13778
    Armsan RS-A2 ile RS-A3 arasında mekanik hiç fark yok, hatta geçtiğimiz kışın RS-A3 ile atış yaparken ben baya sıkıntı yaşadım namlu boyu çok uzun olduğu için, ayrıca çok net belirtmek isterim ARMSAN'nın tabanca kabzeli dipçikleri herkese göre değil, bariz rahatsız edici olabiliyor kavrama konusunda, ben bunu bilerek sipariş verdim, bir yerlerde deneme şansınız olur ise kesinlikle defalarca tüfeği omuzlayın kavramanızı kontrol edin.

Evet işin aslı rs-a3'ü bayide omuzladım dipçiği omuza aldığımda saçma sapan duruyor burası doğru yani nişan hattına geldiğimde bariz bir şekilde dipçiğin omzuma göre olmadığını anladım,cy konusuna gelince araştırmaya girdim sağolun bakıyorum,yani istediğim y.otom uygun fiyatlı yerli birşey gazlı sistem olsun kırım yaşatmasın istiyorum varmı boyle birşey?Bizim bayilerde dolu alet ama tabi kafada birşeyler çizmek lazım yoksa ben hepsine kanarım:)olmadı stoeger bakayımmı slug bilemiyorum:) bakacağım artık birşeyler secenek cok ama tecrubeler her zaman onemli.Aslında a612 modeline ısınmıştım sonradan biraz taktik modele gönlüm kaydı nedense biraz daha hobi yönlü ağır bastı tercihlerim.

• Stoeger M3K deneme şansına sahip olmuş biri olarak kesinlikle harika bir atış tüfeğidir tavsiye ederim.Gönül ister ki M4,1301,Sat8 koleksiyonu yapalım ama hayırlısı :) Pompalı tüfek önerisi olarak Winchesterdan ziyade Mossberg Türkiye'ye tekrar girmişken bir göz atmanızı tavsiye ederim.En azından yerli üretim winchester almaktan iyidir diye düşünüyorum.2. el temiz ithal tüfek te denk getirirseniz kaçırmayın derim

Nature

• Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim,ben secimimi a612w slug modelinden yana kullandim daha sonrasi icin avcilikta serit yedek namluda kullanilabilmesi cazip geldi sartlar dogrultusunda da,nasil bir secim oldu bunu kullaninca anlayacagim artik,bugun sonkez rs a2 ve cy modelleri yakindan inceledim lakin ciddi kaynak sorunu yasiyorum omuzladigimda iyi kaynak alamadim dogrusu tufekleri bir turlu begenemedim belki bendende kaynaklaniyordur havali yamulttu sanirim beni :) ,a612 modelini omuzladigimda rahata ve sadelige kavustum demekki zevkim buymus diyorum artik :) ben begendim tutus olarak vs umarim bekledigim ve anlatildigi guzel bir tufek cikar kendisi,m3k modeline gelince onuda dusundum fakat armsan'a biraz daha sicak baktim bazi durumlardan oturu,ilginiz ve onerileriniz tekrar tesekkur ediyorum.

• Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim,ben secimimi a612w slug modelinden yana kullandim daha sonrasi icin avcilikta serit yedek namluda kullanilabilmesi cazip geldi sartlar dogrultusunda da,nasil bir secim oldu bunu kullaninca anlayacagim artik,bugun sonkez rs a2 ve cy modelleri yakindan inceledim lakin ciddi kaynak sorunu yasiyorum omuzladigimda iyi kaynak alamadim dogrusu tufekleri bir turlu begenemedim belki bendende kaynaklaniyordur havali yamulttu sanirim beni :) ,a612 modelini omuzladigimda rahata ve sadelige kavustum demekki zevkim buymus diyorum artik :) ben begendim tutus olarak vs umarim bekledigim ve anlatildigi guzel bir tufek cikar kendisi,m3k modeline gelince onuda dusundum fakat armsan'a biraz daha sicak baktim bazi durumlardan oturu,ilginiz ve onerileriniz tekrar tesekkur ediyorum.

Hayırlı olsun diyelim o zaman :) Aldığınız tüfeğin namlusunun uzun kepli olduğuna emin olun kısa kepli modeller eski tip oluyor ve randımanlı çalışmıyor.

Nature

• arkadaşlar sarsılmazın hiç adı geçmedi burada,benim bildiğim herkesden önce ,huğlu ile beraber yurt dışında türk av tüfeklerin adını bu firmalar duyurmuştu,yok mu sarsılmazın güzel modelleri