Yivsiz tüfek ruhsatı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bursa Osmangazi ilçesi yivsiz tüfek ruhsatı için 14 Ağustos günü başvurumu yapmıştım, emniyet sitesinde en geç 3 iş günü bitmesi gerektiği yazmasına rağmen 8 iş gününde ancak alabildim, tüm evrakları yarım günde bitirmiştim, birde bana ara ara gel büroya sor dediler, Cuma günü gidip bir sorayım dedim gitmez olaydım, çocuğumun yanında fırçayı yedik, neymiş polis memuru görevdeymiş te işler çok yoğunmuşta birde el kol hareketleri, sanki 80li yıllardaki zamanda imişiz gibi, bende siz dediniz ya ara ara uğrayıp sor diyen ve ben nereden bileyim sizin göreve gittiğinizi dedim, tabi bu sözlerimden sonra ipler iyice gerildi, sert bir tonla bayramdan sonra gel dedi, o sinirle bende doğru emniyet müdür yardımcısına giderek şikayet ettim, birde bimer e yazımızda yazdım, başka şikayet edebileceğim makam varmı arkadaşlar. Bu nasıl bir yaklaşım anlamış değilim sonuçta ben bir vatandaşım ve sonuçta hizmet satın alan birisiyim, acaba bu zihniyet dışarıda bir mağazada alış veriş yapmak istese ve aynı hareket ve sözlere maruz kalsa ne yapardı merak ediyorum, bugün ruhsatı almaya gittiğimde sanki orada hiç yokmuşum gibi davrandı aynı küçük bir çocuk gibi

hatsan Mod 85 sniper
    Makarov bsm 20 sporting
    Makarov bsm 12 sporting

• Ben geçen hafta ruhsatı yeniledim evrakları verdiğimin ertesi günü ruhsatı aldım. Evrak anlamımda Yeni ruhsat alma ile ruhsat yenileme arasında fark yok ama süre olarak değişiyormu bilmiyorum.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Dediğim gibi 3 gün denmiş ilçe emniyet müdürlüğü sitesinde, bizim ilçe de çok kişi sıkıntı yaşamış zaten

hatsan Mod 85 sniper
    Makarov bsm 20 sporting
    Makarov bsm 12 sporting

• Hosgeldin yeni Turkiye.. Konusulacak cok sey var ama konusamiyoruz, dusuncelerimizi ifade etme ozgurlugumuz elimizden alindi. Malesef o uniformayi giyen cogu insan hakkini veremiyor olayi Stanford deneyine ceviriyorlar.

• yeni Türkiye'mi? Bu eskiden beri süregelen bir durum mermur olan arkadaşların bazıları kendi maaşını o vatandaşdan alınan vergilerle ödendiğini bilmiyor galiba çoğu devlet kurumuna gidin öğle paydosuna 12'ye çeyrek kala girerler mesaiye de 13:35-40 da başlarlar bir devlet kurumuna ben bi evrak götürdüm saat tam 11:45 adam dosyayı inceleyip sadece imza atacak beş dakikasını almaz yani dosyaya baktı sonra bana döndü öğle molasına girdim öğleden sonra gel dedi daha 15 dakika var diyorum olsun öğle molasına erken giriyoruz diyor o kadar tartışmama rağmen yapmadı öğleden sonraya bıraktı bizim memurlarımızın çoğunlupunda şu düşünce var salla başını al maaşını işlerin yürüyüp yürümemesi umurlarında bile değilmemur olanların çoğu kendini geliştirmez zaten o koltuğa nasıl oturduysa öyle kalkar bilgi birikim olarak üstüne tek bir tuğla bile koymadan kalkar o koltuktan emekliliği yaklaşmış kaç yıldır o görevi yapan bilgisayar çağına girmemize rağmen hala bilgisayar kullanmayı bilmeyen memurlar var ya bilgisayardan iki cümle yazacak tuşları arayarak iki saatte yazıyor o cümleyi işini iyi yapan kendini geliştiren memurlar yok mu var tabi ki ama çok az malesef.

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• Bimer en doğru olanı söyleyebilirim.

Weihrauch Hw 100 S (.177)

• Bimer.e yazmışsınız sanırım.
    ne yazıkki böyle üzücü olaylar memleketimizde gırla gidiyor.
    emniyet personelinin cogu ayrı bi hava olmuş durumda, işin düşmeye gerek.
    çok çok geçmiş olsun.

Hatsan Nova Tactical 5.5mm (0916-20010) + Leupold 6-24x60 Mark4 ;tufey#

Hatsan Mod 75 5.5mm (1113-08182) + Ansar 3-9X50 ;tufey#

Hatsan At-44 Long Qe Bullpup RG SE (0814-20794) + Beileshi 6-24X50 ;tufey#

Kral Puncher Maxi 5.5mm W (15-P1448) + Bushnell 4-12X40 ;tufey#

Kral Puncher Pro 5.5mm (16-P1661) + Leupold 6-24X60 ;tufey#

Zoraki Ultra Hp 01-02 (00138) 4.5mm + Reddot £tabanxalı$

[Resim Engellendi: http://www.imgim.com/npkvwl.png]

• 3. tüfeği almak istiyorum fakat sırf bu adamların yüzünü görmemek için almıyorum, yeniden bunlarla muhatap olmak istemiyorum

hatsan Mod 85 sniper
    Makarov bsm 20 sporting
    Makarov bsm 12 sporting

• Birde şu açıdan bakalım isterseniz. Ruhsat şubede görevli memur arkadaşlar mesleği uğruna, ki sırf şubede bulunduklarından dahi olsa, hayati riskle ve sürekli gerilim halinde çalışmaktalar. Onların psikolojini anlayarak ve şahsa degilde uniformaya ve üstün taşıdığı bayrağa saygı olarak, bir adım geride ve bazen alttan almayı becerebiliseniz, göreceksiniz işiniz daha kolay gerçekleşecek.

• Birde şu açıdan bakalım isterseniz. Ruhsat şubede görevli memur arkadaşlar mesleği uğruna, ki sırf şubede bulunduklarından dahi olsa, hayati riskle ve sürekli gerilim halinde çalışmaktalar. Onların psikolojini anlayarak ve şahsa degilde uniformaya ve üstün taşıdığı bayrağa saygı olarak, bir adım geride ve bazen alttan almayı becerebiliseniz, göreceksiniz işiniz daha kolay gerçekleşecek.

dediğiniz gibi bakamıyorum maalesef, gayet kibar bir şekilde odanın kapısını çaldım ve merhaba kolay gelsin diyerek içeri girdim, kibarca satın alma belgesi çıktımı diye sordum ve 13 yaşında oğlum ile birlikte gitmiştim, çocuğumun yanında ve benden oldukça genç birisinin çocuk azarlar gibi konuşmasını kabul edemem. Sonuçta ben hizmet satın alan birisiyim o arkadaşta hizmet veren kısım, düşünsenize bir mağazadan alışveriş yapacaksınız ve tezgahtar sizi azarlayacak bunu kabul edebilirmisiniz? onun yerinde çalışmak isteyen binlerce genç var ha sinirleri bozulduysa ve bu işi yapmak istemiyorsa istifa eder bırakır, kimse onu bu işi yapmaya zorlamıyor, zaten o üniformaya saygım olmasa farklı davranırdım

hatsan Mod 85 sniper
    Makarov bsm 20 sporting
    Makarov bsm 12 sporting

• Vatandaş olarak daha anlayışlı ve daha kibar hizmet beklentisinde hem fikiriz,
    İyiki kendinize hakim olup sert bir karşılık vermemişsiniz aksi halde psikolojik sorunlu diye sıkıntı çıkardı , 1975 yılında ehliyetimi alırken benzer durumla karşılaşmıştım daha sonra bunun kasıtlı yapıldığını stres altında hata yapmaya meyillimidir düşüncesiyle.

'.

]

stres-sıkıntı hayatın her kısmında mevcut. kaldıki vatandaş stres topu degil, orda hır-gür içerisinde aşagılayıcı ilgisiz tavırla muamele görmek zorunda degil.
    onların psikolojisini anlayarak demişsin, emin ol vatandaşımız empati yaparak yaklaşıyor ve o üniformaya saygısı sonsuz şekilde kibarca ve nacizane bir şekilde istegini dile getiriyor. ama işte o formanın içindekiler...
    ben sanmıyorum arkadaşın @garanti24 hani benim ruhsatım kaç gün oldu neden cıkartmadınız gibi bi tavır sergiledigini.

birde okumakta sorununuz ve algıda seçici davrandıgınızı düşünüyorum; başlık altındaki ilk yorumda gayet kibar davrandıgını, hilmini takınarak konuştugunu acık acık belirtmiş. birde yanında 13 yaşında delikanlı denilebilecek cocuguyla!

"taşıdığı bayrağa saygı olarak, bir adım geride ve bazen alttan almayı becerebiliseniz" bu nasıl bi söz cümledir ya, bunun aksini söyleyen kimse yokken bunu nerde cıkarttınız? cidden algıda secicilik ve işine gelen şekilde yaklaşım. başka bir acıklaması yok.

Allah kimilerine us, kimilerine anlayış, kimilerine de Şanı Yüce Ulu Türk Devletine yakışan vatandaş ve görev-nizam adamı olmayı nasip etsin.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen By_Nisay: imla ().

• Konu ile ilgili kendi fikrimi beyan ettim. Katilirsin katilmazsin o Senin bilecegin bir durum. Kendi fikrini beyan etmene saygi duyarim fakat kisisel olarak beni bizzat "okumakta sorununuz ve algıda seçici davrandıgım ile ilgili" yorumun kisisel ve gereksiz. Burada yorum yaparken tanimadigin kisilerin karakterlerini analiz etmektense, konuya yonlenmeni ve yorum yapmani tavsiye ederim.

• Konu ile ilgili kendi fikrimi beyan ettim. Katilirsin katilmazsin o Senin bilecegin bir durum. Kendi fikrini beyan etmene saygi duyarim fakat kisisel olarak beni bizzat "okumakta sorununuz ve algıda seçici davrandıgım ile ilgili" yorumun kisisel ve gereksiz. Burada yorum yaparken tanimadigin kisilerin karakterlerini analiz etmektense, konuya yonlenmeni ve yorum yapmani tavsiye ederim.

fikrini beyan ederken at gözlügüyle bakmamalısın, yazılana çizilene bahsedilene göz atmalısın. bu şekilde devam edersen cevrenden cooook tepki alır ve komik ve aşagı duruma düşersin.
    yukarıda yazılanların hepsi kişisel şahsi yorum ve bilgiler.
    bana "konuya yonlenmeni ve yorum yapmani tavsiye ederim" diyen kişinin başlık ve konuyu şöyle sakin kafayla, düşünerek birdaha tekrar etmesini gerektigini düşünüyorum. inşallah yazdıklarındaki istikrarsızlıgı görürsün.
    Vesselam...

• Neyse arkadaşlar tartışmaya gerek yok, ben sadece basımdan geçen bir olayı anlattım, birde başka bir yerlere şikayet edebilirmiyim diye sormuştum. Fakat şuna emin olun başka bir yerde bu tip bir davranışla karşılaşmış olsaydım kesin birbirimize girerdik o kişiyle, bu tip bir yaklaşımı asla kabul edemem ve alttan alamam, o arkadaşa hala öfkem geçmiş değil

hatsan Mod 85 sniper
    Makarov bsm 20 sporting
    Makarov bsm 12 sporting