Kurusıkının Etkileri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bu vidyoyu daha öncede gördüm dikkat ettiğim kadarıyla artık barutlar yada barutun yanmasındaki basınç sebeb oluyor yani o bile insan tenine temas ederse çok can yakabilir o yüzden paylaşıyorum dikkat etmekte fayda var mazallah....

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Yakin mesafeden goze direk atilirsa kör edebilir. Hatta cok sevdigim bir film olab In Bruges'de boyle bir sahne vardi.

Bence direk kör eder ben bir yerde duydum ama görmedim ufak çocuk yanlışlıkla elini namlunun ağzına koyup tetiği çekmiş eline dikiş amtışlar

• Çok ilginç ...
    Bu kadarını bilmiyordum faydalı paylaşım

Weihrauch Hw 100 S (.177)

• benim merak ettiğim konu mermi değiştikçe etki değişirmi acaba

• bir kurusıkı tabanca alınca bende denicem merak içerisindeyim

• Kurusıkı ses mermilerindeki yerli üretim olanlarda genel olarak birbirlerine yakın basınca sahip ancak yanılmıyosam ithal olanlarda biraz daha yüksek basınca sahip.Yerlilerde istisna olarak kurusıkı revolver mermisi olarak kullanılan 380 R'lerde normal 9mm ses fişeklerine kıyasla basınç daha fazladır.Aynı şekilde ithal olan 380 R'lerde basınç yerli üretimlerden daha fazla tecrübeyle sabit.2.5inch namlulu ithal kurusıkı revolverim var 380r fişeği ile 15cm e yakın namlu alevi atabiliyo.Tabi sadece barutla o alev imkansız tahminimce barut dışında alev çıkarmasına yarayan maddede vardır.Eğer oturduğum yer müsait olsaydı 9mm ve 380r yi karşılaştıran bi video çekmeyi isterdim

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• 5 yıl önce, ev içinde namluda mermi varken horozu çekip tetiğe basarak oynayaraktan zaman geçirirken. Horoz elimden kaydı o şok etkisiyle ne olduğunu anlamadan kulağım çınlamıştı.Sonra giderekten sol elimde bir acı hissetmeye başladım ki elime bir baktım kan revan içindeydi :D Sol elimin 1 cm çapında kapkara bir yara etrafı kanlarla çevrilmiş giderekten azalan barut yoğunluğu bileğime kadar vardı.Gittim temizledim yıkadım.Neyse 1 hafta oldu barutlar çıkmaya başladı azar azar ama yara etrafı halen simsiyahtı baktım yaranın oralarda içerde yeşil bişey.Babam doktor olunca sormuştum bu yeşillik ne baba filan babam da yaradır o, geçer demişti :D Olaydan 1,5 ay sonra acılarım azalınca yeşillikte kaybolmaya başlamış. Bu neymiş der gibisinden bakmaya başlayınca plastik olduğunu farkettim :D Sonrada merminin yeşil tıpası aklıma geldi :D Cımbızla zar zor çıkarmıştım neyse ki,1,5 ay o yeşil kapsülle gezmişim bu da böyle bir anımdır :D

• :D Bende odada jarjörü takıp sürgüsünü çekerken mermi fişek rampasına takılmıştı, kapsülede üst sürgü vurunca rampada patlamıştı mermisi nerdeyse 1 gün boyunca call of duty çınlamasıyla gezmiştim :D:D

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''