En güçlü ve gerçekçi havalı tabanca önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 haftadır havalı tabanca arıyorum, forumda biraz gezindim şunları gördüm ve kararsız kaldım.
    asg cz p09
    Sig Sauer P320
    kwc makarov pm 40
    walther cp 88 competition
    COLT Special Combat
    ASG Beretta F92 M9
    ASG Sti Tac Master 1911
    daisy 5170

Havalı silahlardan pek anlamadığım için aradığım özellikler pellet atabilen, şarjör kapasitesi çok olan, blowback özelliği olan gerçekçi ve namlu çıkış hızı çok yüksek kaliteli bir tabanca. fiyat önemli değil 2bin tlye kadar bütçem var. forumda önerileri okudum ortalama fiyatları 600tl olan tabancalar önerilmiş. benim aradığım en iyisi ve şık olanı. yani internette 1200tlye de daha güzelini buldum ancak anlamadığım için size sormak istedim. bu konuda yardımcı olabilir misiniz? smith wesson tarzı silah da olabilir.

• Bunları incelemeni tavsiye ederim.

Beretta-M-92-FS-Cal-45-mm-Siyah

Beretta-M-92-FS-Cal-45-mm-Nikel

COLT-Government-1911-A1-Cal-45-mm-Siyah

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• listedeki walther ve daisy hariç hepsini kullandim bb atmak istiyorsan makarov pm 40 pellet atmak istiyorsan cz p09 8+8 blowback olanı alın memnun kalırsınız. P320 kesinlikle almayın Sig Sauer markasını neredeyse 3 modelinide sonra 2 ayda denedim hepsi ariza yada bur takim sorunları mevcut aman uzak durun sig sauer in havalilarindan, cz 75 p09 blowback 8+8 sarjor yazacak karistirmayin cz p09 un bb atanida var. F92ler airsoft dan farksiz ne attigi yer belli ne güç var. Colt 500kusur tele fiyatini hak etmiyor bb atan bir tabanca icin lux pahaliliginda sadece gerceginin nami var havalida adı var hic bir seyi hosuma gitmedi tabancayi elinde sag sola salliyorsun ti git mingir sesler çıkıyor. Özetle bb atacaksan hem gercekci olsun diyorsan pm40
    2455-188ebcdf-large.jpeg2454-96766e09-large.jpeg2452-81e4aa58-large.jpeg2451-317d6786-large.jpeg2450-5217d8e6-large.jpeg

agt Havalı Hobiler agt

• bütçeniz varsa o zaman direk Zoraki HP 01-2 Ultra 4.5mm alın temizcecik çıkın işin içinden yok gerçekçilik diyorsanız hala asg cz 75 P-09 Blowbackli 8+8 pellet ve bb atabilen ancak pellet kullanmanizi tavsiye edeceğim tabanca olacaktır. Waltherler hakkında tecrübem yok. Pellet atacaksanız co2 değilde pnömatik yada yaylı modelleri tercih etmek daha doğru oluyor Neden.... cunku pellet kurşundan yapiliyor ve sert yuzeye carptiginda buzuluyor ve kiramayabiliyor cogu zaman helede tabancadan atildiginda cogu zaman kirmiyor.. bb ler ise genellikle sert alasim malzemeden üretiliyor cam gibi sert yuzeylere karsi yuzey direnci daha yuksek oldugu ve formu bozulmadigi icin cismin formunu bozacak yüzey basincina sahip olabiliyor. Özetle pellet atacaksaniz zoraki yaza yayli yada pcp butcemde 2bin diyorsunuz, yok ben fantezi olsun alicam diyorsanizda bb atan tercih eden zaten onlar daha gercekci oluyor. Pellet atan alacaksanizda hala cz p09 8+8.

agt Havalı Hobiler agt

• ben acikcasi pellet daha zarar verici ve hedefe isabet orani daha yuksek diye biliyordum o yuzden ozellikle pellet ariyordum. Yaniliyor muyum? Ayrica celik pelletler var midir onlar denendi mi acaba.

• anladigim kadariyla Zoraki tek tek atiyor pistonlu eski tip. Benim istedigim sarjorlu olana kirma ile ugrasmiyim. Guclu olsun gercekci olsun. Elektrikli de olabilir

• Kurşun olmayan sert alaşimdan yapılmış PBA serisi ve raptor peletler var ancak materyal setlestikce bunlar namludaki yivset dedigimiz pellete donus ve ayni hizada gitmesini saglayan kanala zamanla zarar vermekte ve yiv set siliklesmekte. 20mt ye kadar attiginizi yaklasik 3 5 atista 1 vurap cam kirmasini istiyorsaniz celik bb atan tabancalari tercih edebilirsiniz. Genel olarak bb atan tabancalarin etkili menzili 15-20metre arasıdır. Kurşun pelletler tabancalarda yaklasik 100 ile 150 m/s lerdedir bu da 20 metre uzerinde vurur ancak kirma delme gucu cok az olur belki kırar ancak cogu atista carpma sesini suyarsiniz sadece zorakidede böyledir diger pellet atan tabancalarda da zorakinin avantaji en son ben 50mt ye kadar atis denedim siseyi vuruyor ancak yine dedigin gibi kıramıyor sadece şisenin çııınlama sesini duyuyorsunuz. Eğerki 20mt ye kadar kirip delmek istiyorsanız bb atan tabanca tercih etmelisiniz. Pellet atan cok sayida mermi alan zaten 1 2 model var bunlarda da sarjorde takılma yada pellet sıkışması sorunu mevcut. Pellet atan tabancalar ile uzak menzilde ancak kagit hedeflere delme gucu elde edebilirsiniz. Sert alaşımlı hafif seri pelletlerde 4.5 olduklarindan ruzgardan etkileniyor 20mt üzerinde delme gucleri azalıyor cam yuzay ince ve duz forma sahipse kirabilir ancak soda sisesinde zorlanmalar oluyor. Elektrikli modellerde genel joule dediğimiz kolaysa siddet diyebileceğimiz güç düşük oluyor sanirim 1-1.5 joule arasinda oluyorlar ben we glock serisi 6mm green gas da kullanmıştım tabiki kirma gucu yok denecek kadar az ve menzil 10 15 mtlerde bitiyor yine bunlarin hepsi tabancalar icin gecerli. Zoraki biraz tabanca biraz tufek kullanicalar da bu nedenle tufanca olarak tabir ediyorlar. Pellet atanlar genellikle tekli yada 8li ve 8+8 sarjor modelleri mevcut 30lu sarjorlu modellerde var p320 gibi ancak bunlardaki sorun sarjor sıkışması, pellet sıkışması, gaz kapaginin çıkması, sarjor mandalinin parcasinin kirilmasi yada bozulmasi seklinde oluyor. Bazi havali tabancalarin sistemleri bazi modifikasyonlara izin verebiliyor bazilarinki ise modefiye edilemiyor. Ornek olarak modifiye ettiğim gamo px107 videomu ekliyorum inceleyebilirsiniz. Size havalı bb atan düşünüyorsanız makarv pm 40 ve asg m9-a1 benim memnun kaldığım iki modelden bazılarıdır bunları tavsiye edebilirim. Havali tabanca ile gerçekçilik isteğinizi de karsilayabilir modellerdir. Ancak bunu birisini korkutma olarak anlamayin lütfen havali tabanca birisini etkisiz hale getirmek icin kullanılmamalıdır.

agt Havalı Hobiler agt

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt Havalı Hobiler agt

• Ayrıca zoraki videomu da ekliyorum yine izleyip inceleyebilirsiniz.

Harici İçerik www.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt Havalı Hobiler agt

• Havalı tabancada gercekciligi baska bir kisi uzerinde etkisiz hale getirmek icin kullanmayi dusunen arkadaslar icinde bu videoyu paylaşmış olayım göreceğiniz gibu adam keyifle hala ayakta duruyor..!!!

agt Havalı Hobiler agt

• Pellet atan tabancaların tahribat çekimleri 5mt ile 10mt arasında yapılır ki bunlar pellet atan tabancalar için delici güce sahip olabildikleri doğru menzildir.
    Örnegin PX4 STROM

agt Havalı Hobiler agt

• bilgi için teşekkürler arkadaşlar. araştırmam sonucu Asg Cz-P09 ve Asg Dan Wesson 8 Revolver arasında kaldım. hep klasik silah (smith wesson tarzı) silah arıyordum ancak o tarz pellet atan silah görmedim. p09 modeli ile anladım ki çelik bilye atmak mantıklı değil yani sadece pellet kullanılmalı. dan wesson 8 ise sadece çelik bilye atıyor ancak namlu çıkış gücü 540 fps ki bu çok çok iyi. p09 ise 492 fps gücünde. genel bir kıyaslama yaparsak;

Asg Cz-P09 Asg Dan Wesson 8
    FPS : 492 : 540
    Ağırlık : 702gr : 1040gr
    Kalibre : 4,5mm : 6mm
    kapasite : 16 pellet : 6 bilye
    fiyat : 592 TL : 575 TL

DW 8in modeli daha hoşuma gidiyor çünkü hep klasik silahım olsun isterdim. namlu çıkış hızı daha iyi, bilyenin 6mm olması da ayrıca daha iyi çünkü uzak mesafede rüzgardan etkilenmiyor,
    p09 modeli ise pellet atması iyi, 16 şarjör kapasiteli ve daha hafif. Yani ikisinin de artısı eksisi var benim için. ikisi arasında kaldım ya da ikisini de mi almalıyım? bu konuda bilgi verebilir misiniz? hangisini almalıyım ve neden?

• ben size acik konusayim 6mm revolver tamamen cocuk oyuncağı olacaktır mezili max 10mt olacak 6mm bb ruzgardan kolay etkilenecek. Paranizi cope atmis olursunuz bana göre. Asg Cz 75 P09 Blowback 8+8 tavsiye ederim bunda şu iki sorun en dikkat çekici olanlar 1 co2 tüpünün gücünden her atışta bir kısmı blowback hareketini yapmaya harcanıyor o nedenle ilk 8 atis guclu 2.si de hemen guc azalmaya başlıyor ayrica 8+8 sarjor agzim gozum demenden bitiyor sanki surekli sarjor dolduruyormus atis yapmıyormus gibi hissettiriyor. 8+8 sarjor düşmemesi icin sarjor kanalını dar yapiyorlar ve bu sarjor cikarma pimine bastiginizda da sarjor hooop diye elinize gelmiyor 1cm kayiyor sonrasi parmak uclariyla sarjoru tutup cekebilme savasina dönüşüyor. Bu tespitleri ve sorunları videolari izlediginizde dahi gozunuzle gorebilirsiniz.

agt Havalı Hobiler agt

• 6mm olması da ayrıca daha iyi çünkü uzak mesafede rüzgardan etkilenmiyor,
    p09 modeli ise pellet atması iyi, 16 şarjör kapasiteli ve daha hafif. Yani ikisinin de artısı eksisi var benim için. ikisi arasında kaldım ya da ikisini de mi almalıyım? bu konuda bilgi verebilir misiniz? hangisini almalıyım ve neden?

kim demiş bilmem ama 6mm olmasi daha iyi cunku ruzgardan etkilenmiyor diye ... 4.5mm bb kurşundan 6mm bb plasikten ruzgarfa aksine cok daha fazla etkileniyor. Yanlis bilgi. 16li sarjor diye dusunmeyin 8+8 kullanirkende bunu hissedeceksiniz anaam ne cabuk bitti diyeceksiniz bakacaksiniz ki pellet coktan bitmis siz hava sıkıyorsunuz her bana gore 8+8 sarjor yetersiz kaliyor sayi olarak..

agt Havalı Hobiler agt

• Vedat bey co2 tabancalar arasında öyle müthiş bir fark yok. Bunlarda güç arama kaliteli marka alırsan biraz daha isabetli ve biraz daha uzun ömürlü olur. Ama her halükarda biraz kullandıktan sonra gözün hep başkasında olur. Sen doldur carcürünü keyfine bak.

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Vedat bey co2 tabancalar arasında öyle müthiş bir fark yok. Bunlarda güç arama kaliteli marka alırsan biraz daha isabetli ve biraz daha uzun ömürlü olur. Ama her halükarda biraz kullandıktan sonra gözün hep başkasında olur. Sen doldur carcürünü keyfine bak.

• Bu yorumda düzeltmek istedigim şeyler var Murat bey izniniz ile, öncelikle co2 tabancalar arasında müthiş bir far yok yorumu bana göre yanlıştır neden açıklamamı şu tecrübeme dayandırayım cz p09 ile mt den metal hedeflige atislar yaptim hedefligimde hic bir deformasyona neden olmadı, ne zamanki kwc makarov pm ile atis yaptım metal hedefligin arkasinda bb nin izi çıktı ancak cz p09 da buna rastlamadim her pellet yamulup düştü dibine hedeflikte bir etki olusturamadı. Ikinci olarak düzeltmek istediğim "kaliteli marka alırsan biraz daha isabetli ve biraz daha uzun ömürlü olur" Sig Sauer P226 aldım 500bb attım yaklaşık 9 co2 tüpü kullandım ve tabancada şarjör düşmesi başladı nedeni sarjor piminin bozulmasiymis ve genel olarak görülüyor bu sorun ayrıca tabanca co2 tup uzerinde 2 saat beklerse tetige bastığınızda gaz almıyor 3 5 kere bos tetik basiyorsunuz tık tık ediyor sonra gazı alıp blowback hareket etmeye başlıyor, şimdi bu 570tl lik dünyaca ünlü bir markanın kendi markası altında havalı çıkardığı bir havalı tabanca servise gönderdim ve yenisiyle değişim yapıldı. Ben kwc makarov pm imi yıl oldu 1500 atışı çoktan geçtim ne gaz kaçırdı ne herhangi ufak bir sorun çıkardı şimdi bakalım kwc mi daha kaliteli sig sauer mi.. ancak yorumlarınızın kalanlarina "Ama her halükarda biraz kullandıktan sonra gözün hep başkasında olur. Sen doldur carcürünü keyfine bak." kesinlikle katılıyorum doldur sarjoru bas ardi ardina 16 bbyi tara ortalığı :) tabanca hastalığı gozumuzu doyumsuz hale getiriyor her gördüğüm tabancayi almayi istiyoruz elimizdekinden bir sure sonra sikilabiliyoruz helede yanlis bir seçim ise heyy allahım kendi kendimizi yiyoruz her seferinde de 550-570 vermekte insani kotu hissettiriyor aldigimdan memnun kaldaydim keske diyor insan..

agt Havalı Hobiler agt