Canlı fare kapanı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bahçemde civcivlerimi ve bilimım ürünlerimi yiyen fareler ile(sıçan desem daha doğru) mücadelem
    g;$i

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• benim simdiye kadar gördüklerim içinde hem öldürüp hem yakalayan temiz calisan yapimi basit bir kapan budur...

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt Havalı Hobiler agt

• Doğrudur güzelbir tuzak ama çoklu değil.Bu meret hayvan tekbaşına değilki.sürülerle geziyorlar;))

• bu tuzağı beğenmedim kaçma imkanı var simdi icine 1 fare daha girse ee ebat büyük kapac açık kalabilir hazir yakalananlarda kaçamamalı birde yakalamak ayrı dert kafesten toplayıp yok etmek ayrı dert cırt kelepçe cart eşek cenneti.. coklu lazimsa tuzak sayısı çoğaltılır..

agt Havalı Hobiler agt

• ;)) biraz zor ihtimal kapakta küçük bitane mıknatıs var, kapandığı zaman ağırlık tekrardan olmalıki üstünde mıknatıs açılsın.Neyse sen takılmışsın cırt tuzağına:))tuzak tuzaktır işlevini yaptıktan sonra fark etmez.

• bir fare daha girmeye calisirken on ayaklariyla basti arka ayaklari hala kapakta kaldı bu durumu söyledim. Yapılışı ve maliyeti mevcut ya fare deliklerine zehir koyacaksin ki bu en kesini cikan direk yiyor hatta yuvaya cekiyor. Burada kedi sandığımız fareleri öldürüyoruz :)

agt Havalı Hobiler agt

• Bence bayabir detaycı düşünüyorsun;)videosunu koydum hayvanlar yakalanmış görselide var ama neyse sen yapma ozaman;))birde benimgibi 150 tane cins tavuk besliyorsan ve bunlara sahip çıksın diye birde köpeğin varsa zırtpırt zehir koyup gidemiyorsun öylece.sersemliyen hayvanları(fareleri)yedikleri an onlarda zehirleniyorlar neyazıkki mno kardeş;))

• Bence bayabir detaycı düşünüyorsun;)videosunu koydum hayvanlar yakalanmış görselide var ama neyse sen yapma ozaman;))birde benimgibi 150 tane cins tavuk besliyorsan ve bunlara sahip çıksın diye birde köpeğin varsa zırtpırt zehir koyup gidemiyorsun öylece.sersemliyen hayvanları(fareleri)yedikleri an onlarda zehirleniyorlar neyazıkki mno kardeş;))

Meslek hastalığı işim detaylar.. Tabiki tavuklarinizi korumak icin saga sola zehir koyun demedim. Yuva çıkışında yemi bulan hiç bir fare yuvada yilan olmadigi yada yuvaya su dolmadigi surece yemi alip yuvaya geri giricektir ki bu zehirli tabletleri gordugunuz deliklere tahta yada elinizlen iyekleyeceksiniz delik agzinda olmayacak. Dahasida lazimsa zehirlemeden sonra deliklere su dolu kova koyun cikamasin buna da yorum gelecek bir tane mi delik var.. hayvanlarınızin oldugu çevre için.. alanım çok büyük her yere kova mi koyucam.. yumurtaliklarin oraya koyacan arkadiş ;) bitmiyecek denilecek ki kafesdi şuydubuydu.. ee 150 tavuk o kafesin hic mi ustune cikmiycak kafesin icindeki yeme hic mi gelmiycek.. 150 tavugun basina koyduysan köpeği yakalasın o zaman ;) kopeginin fareyi yakalyip oldurmesini istiyorsan... 1 fare öldür etinden bir parca kopegine ver ve onu ödüllendir sonra fareyi agzina ve getir komutuyla getirt yine odul ver bir iki tekrar yap abladigini düşünüyorsan sal gitsin. . Ertesi sabah en az 1 tane yakalamis önüne koymus seni bekliyor olacak :thumbup:

agt Havalı Hobiler agt

• Kral puncher maxi var MarksManK1nq kardeş ve dediğin gibi gayet zevkli oluyor teksorun karanlıkta aktif olmaları ve onuda çözdüm sayılır pek yakında nightvision kamerayı uyarlayıp çekimlere başlıyacağım.Bu arada meslek nedir mno arkadaşım?yüksek fare yakalama uzmanı gibi konuyu ele alışın var vallahi;)ancak şehir fareciliği senin anlattığın açıkalan için sıkıntılı yani:))

• Night visiondan ziyade renkli dürübün kullanışlı olabilir artıkıl kısmında ışıklandırma bulunuyor hedefi az bi ısık dahi olsa görürsün dürbünden ama artıkıl siyah olduğu için hedefleyemezsin o sebeple ışıklı artıkıl güzel olacağını düşünüyorum

• Bu arada mno ustamıza da hak veriyorum fakat ev gibi küçük alanı kapsayan bölgelerde gönderdiği video kullanışlı ancak tavuk güvercin vb. Yem kullanılan bölgelerde ne yazık ki çok kullanışlı olmayacaktır. Çünkü fareler her ne kadar belli etmeselerde zekilerdir. Apartmanı fareler bastığında baya inceleme fırsatım oldu her şey denendi fakat çözüm olmadı yuva girişlerine beton dahi atıldı lakin onuda aştılar. Her tuzağa 1 en fazla 2 kez yakalanıyorlar bu uzun sürmüyor diğerleri yapmıyor aynı hareketleri çözüm bulamadık daha sonra hem fareler hem apartman halkı için iyi bir çözüm bulduk acısız tek pellet sistemi her ne kadar üzülsem de diğerler yöntemlere bakarak daha acımsar bir durumdu zehir problem zaten yemiyordu çoğu yapışkan denendi 1 gece de 2 tane gitti fakat saha sonra yakalanmamaya başlandı ve apartmanda cirit atmaya başlayınca tek çözüm pellet oldu ve sanırım kurtulduk uzun zamandır gözükmüyorlar.

• Doğrudur ama karanlıkta görüntü olmuyorki artikıl ışıklı olsa neolur;))ır ışık ve onu çözümleyen kamera dışında karanlıkta pek şansın olmuyor.yada inteliscope falan olmalı oda baya bir maliyet;))

• Mesleğim Mimarlık, işim detaylar ve sistemler.. gönderdiğim videodaki sistemle sokağımızd herde 03.00-03.30 devriyesi atan 2 fareyi avladım. Havali tüfekle denedim ancak mesafe 35mt hedef hareketli ve yeniden kurma suresi uzun oluyor yeniden karanlikta nişanalincaya kadar cok zaman geçiyor. Sizlere en basit gece görüş sistemini söyliyim. En dandiginden 1-2tl lik el feneri hangi boy olursa olsun parmak kadar olanlar bile yeterli ve 1 adet eski android sistemli telefon, eski iphone ise goruntu daha net oluyor, arkadaşlar bu super programi ben guvenlik kamerasi olarak da kullanıyorum.

Gece zifiri karanlık otopark..

https://alfred.camera/tv/Sy0FNKleM

Bu sabah komsum işe giderken..

https://alfred.camera/tv/HynaNYxlG

Ben arabami gorecek sekilde eski samsung telefonu pencereme konumladim

Uygulamanin linki..
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivuu

Ben fareyi bununla takip ettim basina oturup beklememe gerek yok hareket olunca bildirim veriyor.

agt Havalı Hobiler agt

• Üstadım gerçekten güzel uygulama bende görmüştüm fakat android veya iphone eski telefonum olmadığı için deneme fırsatım olamadı. yakın zamanda indirmeyi düşünüyorum güvenlik için gerçekten güzel uygulama