gamo g magnum 1250 İGT mach 1

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar bu havalı tüfeği çok beğendim.pellet hızı 5.5 380m/s olabiliyor.özellikle uzun mesafelerde çok başarılı.Fakat türkiyede yok maalesef ya da bu kalitede önerebileceğiniz havalı tüfek var mı kaliteli dürbün cesaile en fazla 1700 liram var.B gamo havalı tüfeği naısl temin edebilirim şimdiden teşekurler.

• 5.5mm sacma ile 380 mt/sn olarak okudugunuz hiz pba alasim yani cok hafif performans sacmalari ile yapilmis olcum degerleridir yani reelde piyasada en cok yaygin kullanilan jsb 15.89 grain jsb pelleti baz alirsak 1100 fps civarlarinda bir atis degeri olur fakat bu tufegin tetigi vs sert kurmasi zordur bilginiz olsun,bu paralara cok cok iyi diana alttan yada yandan kurmali temiz bir tufek oneririm paranizin onemli bir bolumunu kurtarmis olup zarardan korunmus olursunuz lakin secim yine sizin.

• merhaba arkadaşlar bu havalı tüfeği çok beğendim.pellet hızı 5.5 380m/s olabiliyor.özellikle uzun mesafelerde çok başarılı.Fakat türkiyede yok maalesef ya da bu kalitede önerebileceğiniz havalı tüfek var mı kaliteli dürbün cesaile en fazla 1700 liram var.B gamo havalı tüfeği naısl temin edebilirim şimdiden teşekurler.

Arkadaşımla görüştüm igt modeli yokmuş. Ama ellerinde yaylı mideli mevcutmuş.

• 5.5mm sacma ile 380 mt/sn olarak okudugunuz hiz pba alasim yani cok hafif performans sacmalari ile yapilmis olcum degerleridir yani reelde piyasada en cok yaygin kullanilan jsb 15.89 grain jsb pelleti baz alirsak 1100 fps civarlarinda bir atis degeri olur fakat bu tufegin tetigi vs sert kurmasi zordur bilginiz olsun,bu paralara cok cok iyi diana alttan yada yandan kurmali temiz bir tufek oneririm paranizin onemli bir bolumunu kurtarmis olup zarardan korunmus olursunuz lakin secim yine sizin.

öneriniz için çok teşekkürler.altan kurmalılar çok fazla randıman vermiyor.ayrıca yaylı sistemli havalı tufek almak istemıyorum.gazlı pistonlar daha istkrarlı ve daha uzun ömurlu sonuçta tek sefer alacagım iyi olsun o diyorum.hatsanın gazlı pistonu mevcut mod 125 vortex diye bunu da alabilirim.Henuz karar vermedim turkiyeye istediğim model gelmezse bunu alacagım.Başka bildiğiniz gazlı pistonlu sistem varsa bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkurler.

• Tam tersine alltan kurmalilar daha randimanlidir namlu egriliginden tamamen siyrilip kenara cekilmis cok dayanikli uzun yillar kullanim da sorun cikarmayacak turlerdir,ayni sekil gaz pistonu yerine en randimanli sistem yine yayli sistemdir uzun vade dayaniklilik gibi dusunceleriniz varsa bu modellerdeki tufekleri incelemenizi siddetle tavsiye ederim varsin olsun 5000 atista bir yay degistirin yinede en tatli sistemdir yayli sistem aksi takdirde bu hobinin vazgecilmez yani zamanla bir suru badireler atlatip eninde sonunda azimli iseniz guzel bir tufek bulur cekilirsiniz kosenize bakarsiniz keyfinize.Gaz pistonluyu ancak keyfiyetten alacaksaniz merak ediyorsaniz alin derim aksi takdirde iyi bir yayli oneririm zamaniniz varsa iyice arastirmanizi konuyla ilgili takipte beklemenizi tavsiye ederim.Sonucta her ikiside kullanicinin keyfine sunulmus birbirinden farkli tercih unsurlari.Umarim sizi tatmin edecek guzel bir tufek bulursunuz kisa zamanda,bana soracak olursaniz diana mod 52 T06 5.5 mm tavsiye ederim:)kullandim ve memnun kaldim bir zamanlar,kalitesi ve tetigi harika.

• Tam tersine alltan kurmalilar daha randimanlidir namlu egriliginden tamamen siyrilip kenara cekilmis cok dayanikli uzun yillar kullanim da sorun cikarmayacak turlerdir,ayni sekil gaz pistonu yerine en randimanli sistem yine yayli sistemdir uzun vade dayaniklilik gibi dusunceleriniz varsa bu modellerdeki tufekleri incelemenizi siddetle tavsiye ederim varsin olsun 5000 atista bir yay degistirin yinede en tatli sistemdir yayli sistem aksi takdirde bu hobinin vazgecilmez yani zamanla bir suru badireler atlatip eninde sonunda azimli iseniz guzel bir tufek bulur cekilirsiniz kosenize bakarsiniz keyfinize.Gaz pistonluyu ancak keyfiyetten alacaksaniz merak ediyorsaniz alin derim aksi takdirde iyi bir yayli oneririm zamaniniz varsa iyice arastirmanizi konuyla ilgili takipte beklemenizi tavsiye ederim.Sonucta her ikiside kullanicinin keyfine sunulmus birbirinden farkli tercih unsurlari.Umarim sizi tatmin edecek guzel bir tufek bulursunuz kisa zamanda,bana soracak olursaniz diana mod 52 T06 5.5 mm tavsiye ederim:)kullandim ve memnun kaldim bir zamanlar,kalitesi ve tetigi harika.

hocam yaylılar belli atışlardan sonra yay dolaysı ile çıkış enerjisinde düşme oluyor fakat gaz pistonlular bu hız ve enerji konusunda daha istikrarlı.alttan kurmalı gaz psitonlularda var tabi.ilk aldıgımda kaliteli uzun omurlu bir şey almak istiyorum.ilk defa alacagım.benim arkadaşım bu konularda uzman kendisi de yaylı kullanmış fakat belli bir vakitten sonra tabi eski performansı vermiyor.ayrıca benim alma amaçlarımdan biri de 100 metreden vurabilmek o yuzden dde çıkış enerjsinin fazla olması ve iki atış arasındaki enerji farkının minimum olması benim için en önemli kriter.gazlı piston bu istediğimi karşılıyor.gamo isteme nedenim çıkış enerjilisi çok fazla.öneriniz için çok teşşekurler.önerdiğiniz tufeğe de bakacagım.

• Pazarda tüm akılları satışa çıkarmışlar, herkes gidip yine kendi aklını almış. Koşan atın önünde durulmaz. Sizlere gas pistonlu yada gamo marka tüfekler iyi şanslar dilerim.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Kırmalı bır tufege çok paralar vermeyın,standart bir kırmalı alın,çok pahalısıda mucızeler yaratmıyo...Sonrasında pcp ye gecmenız muhtemel, buyuk butceyı pcp ye ayırın derım

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Kırmalı bır tufege çok paralar vermeyın,standart bir kırmalı alın,çok pahalısıda mucızeler yaratmıyo...Sonrasında pcp ye gecmenız muhtemel, buyuk butceyı pcp ye ayırın derım

Al benden de o kadar.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Mod 135 yaylı olanın alttan kurmalı olsa hemen alırdım. Fakat olmadığı için.
    Namludan kurmalı mod 135 sipariş ettim.
    Şimdi bunun ne mahsuru var veya ilerde ne sorun çıkabilir

• öneriniz için çok teşekkürler.altan kurmalılar çok fazla randıman vermiyor.ayrıca yaylı sistemli havalı tufek almak istemıyorum.gazlı pistonlar daha istkrarlı ve daha uzun ömurlu sonuçta tek sefer alacagım iyi olsun o diyorum.hatsanın gazlı pistonu mevcut mod 125 vortex diye bunu da alabilirim.Henuz karar vermedim turkiyeye istediğim model gelmezse bunu alacagım.Başka bildiğiniz gazlı pistonlu sistem varsa bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkurler.

alttan kurma sistemler tam aksine namludan kurma sistemlere göre daha randımanlıdır. namludan kırmalarda silahınızın en hassas ve değerli parçasını , namlusunu levye gibi kullanıp amortisör yayı gibi bir yayı yada eş değerde bir pistonu kurmak için zorlarsınız. hemde ucundan tutup.
    yay kaliteli ise uzun bir dönem oldukça stabil sonuçlar verir. oysaki gas ramlar ortam sıcaklığından etkilenirler. siz kaliteli bir yaylı kullanıyorsabız. bulunduğunuz ortamın ısı değişikliklerinden çok etkilenmeden atışlarınızı yaparsınız. oysaki gasramlar ortam ısısından daha çabuk etkilenebilirler. (özellikle nitrojen kullanan gas ramlar) her atış günü öncesi silahınıza ufak bir ayar vermek zorunda kalabilirsiniz.
    ayrıca yayın kırılma yorulma gibi durumlarda eğer elinizde ufak tefek takım varsa oldukça cuzzi bir fiyata komple bakımını siz dahi yapabilirsiniz. hatta kendi keyfinize göre gücünü ayarlayabilirsiniz. Gasramlarda bunu kendi başınıza yapmanız zor. Kaldı ki eğer yay sistemi daha verimsiz olsaydı weichrauch, air arms, diana gibi belli başlı firmalar gasram a çok daha önceden dönerlerdi. alacağınız yaylı kaliteli ise sorunsuz kullanabilirsiniz. ben sizinde isteğinizi dikkate alarak. diana mod 52, mod 460 yada 54 dü eğer illa namludan kırma diyorsanız diana mod 350 yi tavsiye ederim. yerli olarak hatsan torpedo serisi yada 135 serisi

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Gaz pistonluyu tattım Emir hocam basımı agrıtmadı sorun cıkarmadı ama cıkaranları gaz boşaltanları duydum,,Kullandıgım tüfege hakim olmak,söküp takabılmek adına bundan sonra kırmalı tufekte İlkel gözüyle bakılan yaylıya devam hemde en basıt en ucuzundan eglencelık mod 55s gıbı

• Hunharca bir Sünnet olayı Hatsan Mod 55 S

Akın bak bunu inceldinmi bilmiyorum ama bu silahla 15m den 6.5mm grupman yapıyorum hemde desteksiz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Bu tufegın zorakisi olmuş emır hocam yaptıgın ısabet yaylı bır hatsanda süper,elıne saglık...Mod 55s de anlışılan 4.5 mm alacagız :)....Biraz oncekı cumlemde unuttugum bır konu: Gaz pıstonlunun gucu anladımkı yaylının oldukca gerısınde

• yok güçleri hemen hemen aynı. ancak gasram larda dediğim gibi ortam sıcaklığına bağlı bir oynama oluyor. eninde sonunda sıkışan malzeme gaz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• alttan kurma sistemler tam aksine namludan kurma sistemlere göre daha randımanlıdır. namludan kırmalarda silahınızın en hassas ve değerli parçasını , namlusunu levye gibi kullanıp amortisör yayı gibi bir yayı yada eş değerde bir pistonu kurmak için zorlarsınız. hemde ucundan tutup.yay kaliteli ise uzun bir dönem oldukça stabil sonuçlar verir. oysaki gas ramlar ortam sıcaklığından etkilenirler. siz kaliteli bir yaylı kullanıyorsabız. bulunduğunuz ortamın ısı değişikliklerinden çok etkilenmeden atışlarınızı yaparsınız. oysaki gasramlar ortam ısısından daha çabuk etkilenebilirler. (özellikle nitrojen kullanan gas ramlar) her atış günü öncesi silahınıza ufak bir ayar vermek zorunda kalabilirsiniz.
    ayrıca yayın kırılma yorulma gibi durumlarda eğer elinizde ufak tefek takım varsa oldukça cuzzi bir fiyata komple bakımını siz dahi yapabilirsiniz. hatta kendi keyfinize göre gücünü ayarlayabilirsiniz. Gasramlarda bunu kendi başınıza yapmanız zor. Kaldı ki eğer yay sistemi daha verimsiz olsaydı weichrauch, air arms, diana gibi belli başlı firmalar gasram a çok daha önceden dönerlerdi. alacağınız yaylı kaliteli ise sorunsuz kullanabilirsiniz. ben sizinde isteğinizi dikkate alarak. diana mod 52, mod 460 yada 54 dü eğer illa namludan kırma diyorsanız diana mod 350 yi tavsiye ederim. yerli olarak hatsan torpedo serisi yada 135 serisi

hocam pcp turleri de sonuçta sıkışmış havadan dolayı pellet fırlatılıyor.gaz pistonlular da bunların sadece kırmalı turu.hatsan mod 125 sniper vortex alacagım gibi duruyor.sizin anlattıgınıza gore çok farkı yok o zaman.Herkes farklı şeyler soyluyor.yaylı kullanıp pişman olan arkadaşlarım var.

• pcp lerde deki sıkışmış hava olayı biraz farklıdır. ancak regülatör yoksa onlarda az biraz hava sıcaklığından etkilwnirler.
    yaylı kullanmak biraz meşakkatli dir ancak azim ve alışma mevzu. Hatsanın vortex i yaylılarına göre daha güzel sonuçlar veriyor benimde vortexli tüfeklerim var ve memnunum.örneğin madalyalı bir dominatörüm var ve vortexlidir. oldukça stabil çalışır. fakat her atış günü önce bir sıfırlama olayına girerim örneğin 30 derecede 770 fps atıyorsa o gün hep 769 ile 772 arası çalışır. ancak 10-15 derecede 740gibi gönderir 40 derecelerde ise 780 gibi atar tabi bu oynamaya göre sıfır noktası o gün için değişir. genede çalışma stabilitesi 2 yada 3 fps oynar. yaylı mod 54 dümde bu tarz bir hız oynaması daha görmedim. o hep 800 ile 805 fps arası atar. ancak vortex de kuru hava var. oysaki diğer gasramlarda nitrojen var. ben sahibi olupta kullandığım nitrojen li gasramları çok stabil bulmadım. bunlara gamo ve benjaminler dahildir. örneğin nitrolu gasram larda ben art arda atış yaptığımda pistonun ısınmasından dolayı aynı atış gününnde iki atış arasında 15-20 fps sürat farklarını gördüm. buda çok hassas atışlarda sıfır noktasında sapma olacağı anlamına gelir.
    birde alacağınız silahın servis kapasitesi ne bakın alakasız bir zamanda alakasız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j