Hatsan BT65 Elite LW Pellet Seçimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,

Bt65 LW RB (5.5mm) modeline geçiş yapıyorum birçok video izledim, kullanıcıların paylastıklarını okudum ama kısa ve öz bir şekilde şu pelletle çok daha isabetli atışlar yapıyorum gibi bir bilgiye ulaşamadım.

Bu tüfek için genellikle önerilen pelletler :

1) H&N Baracuda Match - 21.14 grain
    2) JSB Diabolo Jumbo Exact Heavy - 18.13 grain

Kullanıcılardan yorum , öneri alabilir miyim?
    Saygılar

• Yazdığınız iki pellet' te bu tüfekteki en iyi grupmanı çıkartan pelletlerdir. Ancak tüfekten en iyi isabeti istiyorsanız bu pelletleri 950 fps' yi aşmayan hızlarda atmanız gerekmektedir. Aksi takdirde isabet bozulacaktır.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Merhaba geçtiğimiz hafta sonu BT-65 5.5mm /0.22 cal. için JSB Jumbo Monster Diabolo 25.39 gr pellet aldık
    Sonuçlar gayet tatmini edici, tavsiye ederim.

JSB Jumbo Monster Diabolo 25.39 gr 200 adetlik paket 30 TL
    resimdeki spoton 200 adetlik paket için 17 TL fiyat almıştık

JSB nin tek dezavantajı fiyatın biraz yüksek olması...

[Resim Engellendi: https://image.prntscr.com/image/BsUESqZwRgq3y4J1dWk7xw.png]

Hatsan Hercules 6.35" QE

• Spoton almadım, sadece fiyatını sordum ve kaç grain olduğuna baktım, JSB nin tüm pelet çeşitleri düzgün döküm, torndan çıkmış gibi.
    Hem atışı güzel ve isabetli hemde namluya zarar vermiyor.

Hatsan Hercules 6.35" QE

• Spot on kullandım ve sonuç rezalet.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Spot on 16-22 gr poınted pelletler hemen her sivrimsi pelletlerde oldugu gıbı isabetsizlik abidesi,insanı tüfeğinden sogutur...kullandıgınız markanın namlusundan kuşkulanır daha ötesi markaya saldırtabilir,yaşadım bılıyor abartmıyorum...Buna keza Spot on 16.5 gr dome ve 18.5 gr leri ise jsb kutusuna koy daimi jsb kullanıcısı farkı hissedemez,bu spot on lar o derece basarılı...Regulatorlu bt65 de 18.5 spot on denedık uzundada basarılı,,regulatorsuze hafıf gelmesı muhtemel,,spot on 24.7 gr 5.5 regulatorsuz bt65 e ıyı gelebılır ama denemedık...Spot on 6.35 cilerede ılac gıbı geldı bence 32 gr Ghost ve 44 gr Herküles buda pelletlerin isimleri...Bence Spot on,Çok sevdıgım ısabetıne bayıldıgım olmazsa hobbyi bile bırakabılırım dedıgım jsb nın tahtını devirecek, kalitesi ve fiyatıyla...Yerli Üretim hepimize hayırlı olsun :)

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Spot on 16-22 gr poınted pelletler hemen her sivrimsi pelletlerde oldugu gıbı isabetsizlik abidesi,insanı tüfeğinden sogutur...kullandıgınız markanın namlusundan kuşkulanır daha ötesi markaya saldırtabilir,yaşadım bılıyor abartmıyorum...Buna keza Spot on 16.5 gr dome ve 18.5 gr leri ise jsb kutusuna koy daimi jsb kullanıcısı farkı hissedemez,bu spot on lar o derece basarılı...Regulatorlu bt65 de 18.5 spot on denedık uzundada basarılı,,regulatorsuze hafıf gelmesı muhtemel,,spot on 24.7 gr 5.5 regulatorsuz bt65 e ıyı gelebılır ama denemedık...Spot on 6.35 cilerede ılac gıbı geldı bence 32 gr Ghost ve 44 gr Herküles buda pelletlerin isimleri...Bence Spot on,Çok sevdıgım ısabetıne bayıldıgım olmazsa hobbyi bile bırakabılırım dedıgım jsb nın tahtını devirecek, kalitesi ve fiyatıyla...Yerli Üretim hepimize hayırlı olsun :)

Hercules için 6.35 dome spoton duydum ama henüz bulamadım bayilerde, bende denemek için sabırsızlanıyorum. Verdiğin bilgiler için teşekkürler

Hatsan Hercules 6.35" QE

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen biGGipsy ().

• 44 gr spotonu geçen pazar gerçekleştirdiğimiz İstanbul Havalı Silah etkinliğinde denedik, Hartsan Hercules de sonuçlar ince mehmet ile kıyaslanamayacak kadar hatta Aksu Avda yeni satışa çıkan 50 gr rocket pelletler kadar iyi. Ben beğendim.

• Hercules için 6.35 dome spoton duydum ama henüz bulamadım bayilerde, bende denemek için sabırsızlanıyorum. Verdiğin bilgiler için teşekkürler

Rica ederim..

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Jsb den şaşmayın derim

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Merhaba,

Ben de LW marka namlu kullanıyorum (Hatsan Airmax LW) şimdiye kadar 6 farklı çeşit pellet denedim bunlardan 3'ü SpotOn markaydı ama JSB 18.13gr le aldığım sonucu hiç biriyle alamadım.

SpotOn' un son çıkardığı pars model pellet JSB 18.13gr e çok yakın bir pellet diye onu denedim ama ondanda beklediğim sonucu alamadım :(

Son denemek istediğim bir marka var H&N belki bu pellet bu namluda istediğim sonucu verebilir gerçi amacım uygun fiyatlı bir pellet bulmaktı ama görünen o ki pek mümkün değil.