Barrage için dürbün önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Barrage da kullanılacak 30-150 metre arasında atışlar için dürbün önerilerinizi nelerdir? Şu an için 4-12x40 dürbünlere bakmaktayım. Sizce uygun mudur ?

• Hawke airmax 4-12 ile barska 4-16 arasında kaldım. Kullanan veya bilgisi olan varmıdır. Veya farklı bir önerisi olan.

• Bende de barrage var. Üzerinde Gamo 6-24x50 dürbün var. Önder paralax lı. 120 mt kadar atış yaptım. Ama daha yukarısına hiç atış yapmadım. Sanırım ayaklarını yükseltmek gerekli. Ateşli silahımda hawke kullanıyordum. Benim fikrim hawkeden vazgeçme maddi imkanın varsa.

• Benim elimden birçok dürbün geçti mildotlu ve bütçene uygun ne varsa kullanabilirsin. Bütçe açısından hiç kendini zorlama derim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Vector optics 6-25x56 ffp aldım. Hawke biraz pahalı geldi şu an için.
    Bununda ffp olması beni biraz etkiledi. Yarın denemeye çıkıcam inşallah.
    İyi sonuç alırsam buradan paylaşırım.

• Bende de barrage var. Üzerinde Gamo 6-24x50 dürbün var. Önder paralax lı. 120 mt kadar atış yaptım. Ama daha yukarısına hiç atış yapmadım. Sanırım ayaklarını yükseltmek gerekli. Ateşli silahımda hawke kullanıyordum. Benim fikrim hawkeden vazgeçme maddi imkanın varsa.

Bu arada Barragedan memnun musunuz? Benim ilk pcp deneyimin olacak. 50 metre grupman açısından durumu nedir? Simdiden teşekkürler.

• Otomatik olması ayrı bir zevk. Nişan alırken devamlı atış yaptığınız Için Adaptasyon hiç bozulmuyor. Boyutları normal bir Pcp kadar fakat aracınız küçük vede yer sıkıntısı var ise plastik kılıfı olmadan kullanacaksınız. Biraz ağır, desteksiz atış zorluyor. Birkaç saçma denedim ama klasik jsb de güzel sonuç alıyorsunuz. Grupman hiç yapmadım açıkçası daha çok şişe kırmayı ve odun budamayı seviyorum. 50 mt çok güzel şişe vuruyor. Bendeki bu güne kadar hiç tutukluk yapmadı. 110 bara kadar otomatik kullanabiliyorsunuz.

• Bu arada arka bagaja sığdırmakta sıkıntı yaşıyorum yanlış anlaşılmasın.. Aracım hatcbag modeli olduğu için..Arka koltuga koyacak sanız sığıyor. Mutlaka görün, imkanınız var işe arkadaşlarınızda kullanın.

• Tufegi aldım zaten de daha atış yapamadım. Dürbün bu hafta geldi yarın deniyecem. Dediğiniz gibi ağır. Dürbünde agirmis desteksiz atmak çok zor. Ön koltuğa dikip yada arkaya yatay koyunca sığıyor. Bagaja dediğiniz gibi sığmıyor.
    Benim derdim bu tüfekle grupman yapmak ve dürbün kullanmayı öğrenmek. Otomatik olması sebebiyle daha rahat öğrenirim gibime geliyor. Becerebilirsem de daha sonra hercules e geçmeyi düşünüyorum.

• Hayırlı uğurlu olsun. Atış sonrası tecrübelerinizi bekliyoruz artık.

• barrage ı pompa ilen kullanabilen var mı acaba? scuba imkanım yok ama barrage almak istiyorum sizce pompa ile olur mu?

• barrage ı pompa ilen kullanabilen var mı acaba? scuba imkanım yok ama barrage almak istiyorum sizce pompa ile olur mu?

Olur olmasınada ,işkence olur.250 bar gibi yüksek bir basıncı doldurdunuz diyelim bu sefer yarı otomatik silahınızla hızlıca atışlar yaparken aklınıza o işkence gelecek.Pompayı göze aldıysanız yarı otomatik ve 250 bar tüfekleri düşünmeyin derim.

Ve ayrıyeten pcp tüfeklerin oringleri uzun süreli harekete karşı hassas.Yani silahı doldurmak için harcayacağınız dakikalar oringler için zarar.Bu durumda uzun oring ömrü için scuba şart ne yazık ki

• Olur olmasınada ,işkence olur.250 bar gibi yüksek bir basıncı doldurdunuz diyelim bu sefer yarı otomatik silahınızla hızlıca atışlar yaparken aklınıza o işkence gelecek.Pompayı göze aldıysanız yarı otomatik ve 250 bar tüfekleri düşünmeyin derim.

Ve ayrıyeten pcp tüfeklerin oringleri uzun süreli harekete karşı hassas.Yani silahı doldurmak için harcayacağınız dakikalar oringler için zarar.Bu durumda uzun oring ömrü için scuba şart ne yazık ki

Anladım hocam çok teşekkürler cevabınız için. Takas yoluyla bi barrage alma durumum vardı ama bu konuşmadan sonra vaz geçtim.

• Benim deneyimime göre hemen hemen pompa ile her bir basım 300 CC lik bir tüfekte 1 bar civarı bir artış sağlıyor. Bu hesapla 100 bar havası kalmış bir tüfeği 250 ye çıkarmak için 150 kez çalışmanız gerekiyor. Yani Bolt action tüfeklerde belki çok sorun olmaz ama ben ikinci dolumda tüfeği sabit tutamıyordum hiç unutmam. Yani epey yorucu bir spor halini alıyor.

SELAMUN ALEYKÜM

bende hem tüp var hemde pompa, genelde barrage marka tüfeğimide pompa ile dolum yapıyorum, bir gün öncesinden yavaş yavaş dolduruyorum, çünkü 250 bar çok yüksek bir basınç ve hemen ısınıyor, 50 pompada bir 5 dakika bekletiyorum

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• Benim Evanx'in tüpü 400cc. Barrage için de bir fikir verebilir. Atışa gideceğim sabah evde pompa ile dolduruyorum. Pompa 100 kez bastığımda ısınıyor. O yüzden 100 pompada 5dk bekliyorum. 100 basışta 5dk bekleyerek 300 kez bastığımda 100 bardan 200 bara çıkıyor. 95 kiloyum. Vücut ağırlığımı kullanarak bastığım için beni hiç yormuyor. Aksine, spor oluyor benim için, memnun oluyorum. 200 bardan 100 bara kadar 60 atış yapabiliyorum, o da bana yetiyor ve günü kapatıyorum.

Tüfeğim eskiyor ve ben de bulpup tarzı taşıması kolay, boyu 75cm civarı bir tüfek almak istiyorum. Ancak kafama takılan bir konu var ki o da şöyle. Mevcut tüfeğimle 0 - 50 metre arasındaki herhangi bir mesafedeki pet şişe kapağı büyüklüğündeki hedefleri hemen her atışta vurabiliyorum ve 0 - 50 metre arasında hedef mesafesini kestirmeye ihtiyaç duymuyorum. Ancak, bulpup tüfeklerde dürbün picanity rayın üzerinde ve dürbün ekseni ile namlu ekseni arasında neredeyse 10cm gibi bir fark var. En azından fotoğraflarda öyle görünüyor. Bu durumda, bulpup bir tüfek 30 metreye sıfırlandığında 15 metredeki hedefi 5cm aşağıdan, 45 metredeki bir hedefi 5cm yukarıdan mı vuruyor? Dürbünün bu kadar yukarıda durmasının atışlara negatif etkisi yok mu?

Hem bulpup hem normal kundak kullanan bir arkadaş görüş verebilir mi acaba?

Evanix Widy City 5,5 mm 6-24X50AOE
    Gamo CFX Royal 4,5 mm 4-16X40AOE

• Şöyle söyleyeyim ben 56 mm çıkış çaplı bir dürbün kullanıyorum, strelok plus programı için namlu merkezi ve optik merkezi arasında mesafeyi 5,54 mm ölçtüm. Crickette bu rakamlar çıkıyor 10 cm olmuyor. Birde uzun mesafeler için atıcılar genelde yüksek ayaklar tercih ediyorlar zaten. Atış eğrisinide chairgun programı ile görürsünüz. Ordan bakarak kaç metrede ne kadar alt üst olur daha net görürsünüz.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Vector optics 6-25x56 ffp aldım. Hawke biraz pahalı geldi şu an için.
    Bununda ffp olması beni biraz etkiledi. Yarın denemeye çıkıcam inşallah.
    İyi sonuç alırsam buradan paylaşırım.

Dürbünden memnun kaldınız mı?

Ffp olmasının avantaj ve dezavantajlarını kullanıcı olarak anlatabilir misiniz?

• Bu arada Barragedan memnun musunuz? Benim ilk pcp deneyimin olacak. 50 metre grupman açısından durumu nedir? Simdiden teşekkürler.

50 mt grupmanı bana göre iyi ama jsb pelletle

Tetik biraz ağır ama alışınca güzel sonuçlar alınabiliyor