Havalı Silah ile Metro / AVM içlerine giriş

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Havalı silahın yanımızda faturamız olduğu ve kullanıma hazır olmadan kapalı bir şekilde durduğu sürece taşınabildiğini biliyorum. Ancak metro, avm gibi girişlerden geçerken arandığımızda veya metal dedektöründen geçtiğimizde üzerimizdeki silahın bulunması durumunda ne yapmalıyız? Bu tarz yerlere havalı silah ile girmek yasak mıdır?

Öğrenciyim ve havalı tabancamı yanımda taşırken metro, avm gibi yerlere girmem gerekiyor.

• Kanunda zikredilen ifadede kutu veya kılıfın içinde güvenli bir şekilde faturası veya ruhsatı yanında bulunmak kaydıyla taşınabiliyor ama şu anda uygulama alanı çok daraldı havalı silah bile olsa özel güvenliğin içeri alıp almaması kendi insiyatifinde bazen kendini riske atmamak için almıyor. Kanunda yazan belli ama uygulaması terör ve diğer etmenlerden dolayı farklı oluyor.

"Ali Bumaye"!!!

• Buna artı olarakta o hal olayını unutmamakta fayda var.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Anlaşılan net bir kanun belirlenmediği sürece biz de güvenlik görevlileri de zor durumda kalmaya devam edecek...

• Anlaşılan net bir kanun belirlenmediği sürece biz de güvenlik görevlileri de zor durumda kalmaya devam edecek...

Olağanüstü Hal durumunda taşıma ruhsatlı silahlara dahi kısıtlama var..Taşıyamıyoruz maalesef..Bu nedenle OHAL'de AVM ve Metro gibi insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde oyuncak silah dahi taşımak başınızı derde sokabilir..Tavsiye etmiyorum..

Saygılarımla..

OHAL KANUNU İlgili Madde 9:

"Silah yasağı
    i) Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak,
    j) Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler veya yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler ve boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulmasını, hazırlanmasını, yapılmasını veya naklini izne bağlamak veya yasaklamak ve bunlar ile bunların hazırlanmasına veya yapılmasına yarayan eşya, alet veya araçların teslimini istemek veya toplatmak,"

• Şu an ki OHAL halka gelmediği için Valilikler illere özel durumları yayınlıyorlar.
    Önce Karadeniz de bazı illerde sonrada İstanbul da AK47 - M16 benzeri av tüfeklerinin taşıması yasaklanmıştı.Başka bir yasak işitmedim.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Metroda taşımayı atışa ulaşım amaçlı taşımayı bir nebze anlarım ama avm de havalı silahla gezmenin ne manası var ? Sadece kendiniz için düşünmeyin.Serbest olsa metroda,avm de sen bana mı yan baktın diye kavgaların çıkma olasılıkları ülkemizde çok fazla.Onlarca kişinin içinde dayak yiyen biri havalı silahına davranıp gayet yeterli zarar verebilir.

• havalı silah üzerinde taşımak için değildir.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Metroda taşımayı atışa ulaşım amaçlı taşımayı bir nebze anlarım ama avm de havalı silahla gezmenin ne manası var ? Sadece kendiniz için düşünmeyin.Serbest olsa metroda,avm de sen bana mı yan baktın diye kavgaların çıkma olasılıkları ülkemizde çok fazla.Onlarca kişinin içinde dayak yiyen biri havalı silahına davranıp gayet yeterli zarar verebilir.

havalı silah üzerinde taşımak için değildir.

Başta da belirttiğim gibi öğrenciyim. Özel aracım olmadığı için atış yapacağım zaman mecburen silahımla metroya girmek zorunda kalıyorum. Avm'ye girmeyi zorunluluk olduğundan değil merak ettiğimden sordum. Ancak metroyu kullanmadan ulaşım sağlayamıyorum.
    Ayrıca yanımda taşımaktan kastım belime takıp da gezmiyorum elbette :) kapalı kutusunda kutu da sırt çantamda duruyor. Polimer silahı taşırken fark edilmiyor bile zaten, metal silah taşırken sorun olacaktır diye düşündüm.

• Başta da belirttiğim gibi öğrenciyim. Özel aracım olmadığı için atış yapacağım zaman mecburen silahımla metroya girmek zorunda kalıyorum. Avm'ye girmeyi zorunluluk olduğundan değil merak ettiğimden sordum. Ancak metroyu kullanmadan ulaşım sağlayamıyorum.
    Ayrıca yanımda taşımaktan kastım belime takıp da gezmiyorum elbette :) kapalı kutusunda kutu da sırt çantamda duruyor. Polimer silahı taşırken fark edilmiyor bile zaten, metal silah taşırken sorun olacaktır diye düşündüm.

Kardeşim ben de senin gibi öğrenciyim.Gençsin kanımız deli akıyor olurda sana toplu bir şekilde saldırmaya çalışsalar yada karşında tartıştığın tek bir kişi cesaretsizse ve silahına davranırsa hoş sonuçlar çıkmaz.Toplum içinde yanında silah olması (havalı,ateşli,ateşsiz) büyük sorumluluk gerektirir.Bundan 10 yıl önce desen bir şey diyemem ama bu devirde farkındasındır,insanlar aşırı saldırgan,mutsuz,gülen insanımız yok ;ekonomik ve terör sebeplerinden.

• Kardeşim ben de senin gibi öğrenciyim.Gençsin kanımız deli akıyor olurda sana toplu bir şekilde saldırmaya çalışsalar yada karşında tartıştığın tek bir kişi cesaretsizse ve silahına davranırsa hoş sonuçlar çıkmaz.Toplum içinde yanında silah olması (havalı,ateşli,ateşsiz) büyük sorumluluk gerektirir.Bundan 10 yıl önce desen bir şey diyemem ama bu devirde farkındasındır,insanlar aşırı saldırgan,mutsuz,gülen insanımız yok ;ekonomik ve terör sebeplerinden.

evet maalesef siz de haklısınız

• Havalı silahları bilmem ama geçen ay av dönüşü arabamı servise bırakmak zorunda kaldım ve bagajdaki parçalı halde kutusunda duran superpozemle metroya binmeye çalıştım. Güvenliklerden biri ruhsatıma baktı geçebilirsin dedi. Diğeri hayır geçemez dedi. Sonra amirleri ve onların da amirleri fikir belirttikten sonra ohal nedeniyle binemezsiniz dedi. Bende otobüse bindim. Ne fark etti şimdi. Bide ohalde ruhsatlı silah taşımayla ilgili şuan bi kısıtlama olsaydı benim av için kota alamamam gerekirdi. Ama kota veriliyor ve av yasak değil. Demekki bu tüfekler taşınabiliyor.

Hatsan Galatian I

Yıldız SPZ ME 12 ga

Benelli M4