yaylı güç arttırma gamo 440 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Resimdeki uzun vidalar sanayi sitesindeki hırdavatcılarda Tij veya saplama diye satılır boyu 1 m dir çapı metrik 10 veya 12 uygundur kriko kullanmayı tavsiye etmem parça fırlatma riski çok oluyor, Ben namluyu gövdeden ayırıp silindiri tornanın aynasına bağlıyorum piston ve yayı yerine oturtup yayı sıkıştırma işinide tornanın kalem bağlanan spot arabasını aynaya doğru yürüterek sıfır riskle tamamlıyorum bilginize.

üstat tamamen haklısınız. benim tüfeğin tetik tertibatı aylı zamanda yay tutucu görevi görüyor. tek pim ile hem tetik tertibatı ve hemde yay tutucu bağlanmış tek vida ile işi bağlamışlar. tüfeği kurmaya yarayan parçayı alttan söktükten sonra namluyu sökmeden sökümü yapacağım namluyu gövdeye bağlayan parça plastik bu yüzden kırılmasından korkuyorum. namluya hiç dokunmayacağım. bir de yapacağım mengeneyi yatak şeklinde yapacağım tüfek tam da yatağın içine girecek bildiğin mezar yapacağım şuna çıkmaması içinde üstüne ağırlık koyacağım yada bağlarım. kriko yerine saplama olursa tabi güzel olacak en azından estetik olacak. tecrübeler konuşunca zor işler hemen kolaylaşıyor. çok sağolun üstatlar.

diana mod 48/52- 177

• manurhin üstat bize forumda yardımcı olduğu gibi yay, conta ve birde sürpriz yapıp mengene yapmama çok yardımcı olacak yaklaşık 40 cm boyunda birde saplama göndermiş. kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. bu tüfeği en azından söküp takmak benim için bir zorunluluk oldu. bundan sonra zevkine haftada bir tüfeği söküp takacağım taki canını çıkarana kadar.

diana mod 48/52- 177

• ;d;

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Bu güzel hareketinden dolayı bende manurhin ustayı tebrik ederim.

• manurhin üstat bize forumda yardımcı olduğu gibi yay, conta ve birde sürpriz yapıp mengene yapmama çok yardımcı olacak yaklaşık 40 cm boyunda birde saplama göndermiş. kendilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. bu tüfeği en azından söküp takmak benim için bir zorunluluk oldu. bundan sonra zevkine haftada bir tüfeği söküp takacağım taki canını çıkarana kadar.

Virüs hücrelere hızla nüfuz ediyor ,Behcet bey geçmiş olsun :)

'.

]

• Virüs hücrelere hızla nüfuz ediyor ,Behcet bey geçmiş olsun :)

Virüs olsa gider Alparslan Hocama yazar bir antibiyotik iyileşir. Ama bu hobi ve tüfek leri modifikasyon kanser gibi yayılıyor hücrelere ve kesip atmadan maalesef iyleşmiyor

• Virüs olsa gider Alparslan Hocama yazar bir antibiyotik iyileşir. Ama bu hobi ve tüfek leri modifikasyon kanser gibi yayılıyor hücrelere ve kesip atmadan maalesef iyleşmiyor

tamamen haklısınız insanın aklına yeni çılgınlıklar geliyor( aramızda kalsın bu tüfek vorteks uyumlu tek yapmanız gereken yayı çıkarıp yerine vorteks piston koymak hiç değişiklik istemiyor.) virüs yayılıyor.

Virüs hücrelere hızla nüfuz ediyor ,Behcet bey geçmiş olsun

tamamen haklısınız insanın aklına yeni çılgınlıklar geliyor( aramızda kalsın bu tüfek vorteks uyumlu. tek yapmanız gereken yayı çıkarıp yerine vorteks piston koymak hiç değişiklik istemiyor.) virüs yayılıyor. sakın kimse duymasın.

diana mod 48/52- 177

• sonunda fırsat bulup tüfeğimin yayını değiştirdim. tüfeğin maddi değeri çok değilse bile bir yay nedeni ile atıl duruma düşeceği duygusu doğal olarak insanı rahatsız ediyordu. gamo'nun servisinden yeterli teknik desteği alamamam nedeni ile iş başa düştü. yaptığımız incelemeler ve forumdaki değerli büyüklerin desteği ile yay değişimi yaptım. yaptığım yay değişikliği bana büyük tecrübe kazandırdı. tüfeğe karşı oluşmuş olan antipati tamamen kalktı ve sevgiye dönüştü. tüfeğin malzeme kalitesi çok hoşuma gitti. tüfeğin görünmeyen parçaları görünenlerden daha kaliteli imiş. tüfeğin sökümü ve takması çok basit belki de en kolay sökülebilen tüfektir. tek pim var sadece. yaptığım modifiye sonucunda zetax ustanın neden 4.5 kalibre tercih ettiğini anlar gibi oldum çünkü keşke 4.5 olsaydı dedim.

diana mod 48/52- 177

• Arkadaşlar bu konuda resimleri olan contalardan banada lazım oldu nerden nasıl temin edebilirim?

Hammerli firefox 500 bir tüfek geçti elime onun ölçülerine uyuyor gibi gözüküyor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Arkadaşlar bu konuda resimleri olan contalardan banada lazım oldu nerden nasıl temin edebilirim?

Hammerli firefox 500 bir tüfek geçti elime onun ölçülerine uyuyor gibi gözüküyor.

selam üstat bana manurhin üstat göndermişti. sanırsam kral contası olmalı.

diana mod 48/52- 177

• Okudum kral olduğunuda nerden nasıl temin ederim onu bulamadım.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Okudum kral olduğunuda nerden nasıl temin ederim onu bulamadım

açıkçası biz de orijinal conta aradığımızdan yada daha doğrusu ne aradığımızı da bilmediğimizden bir satıcıdan gamo conta bulamadık. bize bir hobidaş kral contasını uyabilir diye hediye olarak göndermişti. ben sorunmun yay kökenli olduğunu öğrendiğimden contayı kullanmadım. benim tüfeğe uyup uymadığını da tam öğrenemedim. eğer conta bulamazsanız bir conta size gönderebilirim.

diana mod 48/52- 177

• Teşekkür ederim burdaki bayiilere bir sorayım bulamazsam size yazarım.

Tekrar teşekkür ederim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Hocam Kral N01, Gamo Hunter 440 kulonu keçesi uyar. Fakat kralın keçeleri pek sağlam değil orijinal keçesini bulursanız daha iyi olur. Yetkili servis Adana da İdeal av. Bence bir sanşınızı deneyin.