En Çok Zevk Alarak Kullandığım Havalı Silah

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 2012 senesinde tanıdık bir av bayisinden retay marka 135x adında bir tüfek almıştım.(aklımda tüfek almak yoktu dürbün almaya gitmiştim sadece ve bayi bana bunu önerince tipide hoşuma gitti ve aldım.) fakaaat tüfek güçlü,karizmatik iyide tetik kalitesi acayip vasat bakılınca müsabaka tipi tetik sanarsınız.tabii ben bunu aldığımın 3. gününde tetik kırılınca anlamıştım. dedim uğraşamam böyle silahla hemen iade ettim. Derken tüfek arayışlarına girdim.(amacım bayiden dürbün almaktı sadece ve hali hazırda tüfeğimde vardı) ama aklımda bundan sonra tek hatsan vardı. (daha önce hatsanın hiçbir tüfeğine elimi bile sürmemişim.) sonunda dedimki yahu, hem güç olsun hem alttan kurma olsun hemde tipi olsun. ve bu dediğim ozamanları bana göre sadece Hatsan torpedo 155 de vardı. neyse siparişi verdim. elime ulaşacağı 2 günü bide bana sorun. birde forum da ozamanlar hareketli sürekli bir bilgi alışverişi ve abi kardeş diyaloğu içinde paylaşımlar sürdürülüyor. daha sonra silah geldi tabii denediğim ilk yer kaportacının tabelası oldu. yalnız kaportacının haberi var !! o tabii sanıyo havalıdır ne yapsa anca pühhhhh misali tetiğe asıldığım gibi tabelayı deldi. takribi 10 metre vardı. ama tabelada tabelaydı. aman allahım o ses o geri tepme o dizel etkisindeki namludan çıkan duman mest etti beni. o gün dedimki bak torpedo ben seninim sende benimsin. o günden sonra atış yapmasam bile yağladım hep onu. daha önce hiçbir havalı silahtan bu kadar etkilenmemiştim. ha bire atış yapmaya başladım. aslında ilk uzak mesafeyede o zaman attım denilebilir. attığım mesafe de iyiydi yani. herneyse silahla tabii her gün oynuyorum. atış yapmak için ha bire mekan arıyorum. zonguldakta o zamanlar ohal falan yok tabii emniyet te jandarmada bişey demiyo meskun mahalde atış yapılmadığı sürece. tüfeğimide maalesef aldığım tarihten 3-4 ay sonra satmış bulundum maddi sebeplerden dolayı (onun yokluğunu bide bana sorun) ve torpedomu sattığım günden bu güne sayısız silah kullandım yok abi yok onun gibisi yok. haa şunuda söyliyim ona isim bile takmıştım. tüfeğimin adı Kelle Makasıydı. :)

retay 135x

• Emir Abi zor yerden sormuş. Okumak isteyenlere deneyimleri, pişmnlıkları ve neticeyi birer cümleyle özetleyeyim. Kayda değer sahip olduklarıma ait hatırların özeti gibi olacak.

Benjamin Discovery; basit, pompayla kolay kullanım, güzel isabet, kötü ağaç ve meneviş işçiliği.
    At44 tactical; ucuz, şarjörlü, fiyata göre iyi isabet, kötü tetik, yüksek hava sarfiyatı ve ses
    Bt65; bana göre değil,
    AA Tx200 hunting carbine: müthiş isabet, muhteşem işçilik. Pahalı, Sattığıma pişmanım ama öyle gerekti.
    Hw97k: müthiş isabet, güzel işçilik. Pahalı, yaylı bu sınıfta tx200 ü tercih ederim.
    Gamo Cfx: isabetli, Gamo’nun en basarılı tüfeği, tetik değiştirmek şart.
    Zoraki: herkesin envanterinde olmalı bence.
    Hw100: çok isabetli, kaliteli. Oldukça karmaşık blok ve regulatör yapısı.
    AA MPR : FT için giriş seviyesi fiyat/performns ürünü. İri yapılı kişiler rahar edemeyebilir, buttplate ilavesi gerekli.

Steyr LG100 Hunting ; Nihayetinde artık başka tüfek aramadığım, beklentilerimi fazlasıyla karşılayan şu anki tüfeğim

Steyr HFT Hunting "2014" Teil2

• 4.5 mm Tüfeğe gecmıste anlam veremezdim, bu tüfekle bambaşka anlam kazandı 4.5 mm,,o kadar güçlü olmasına rağmen müthiş isabetı olan bır tufek,,Tr için uretılmemış bır tufek anladıgım kadarıyla zira tr de tam olarak aynısını hiçbıryerde goremedım,benzerlerı var,,youtube google da aradıgımda rusların kullandıgını gordum hep,,hatsanın yaylılarını gecmıstede sevdım hep bu gunlerde vortex lerı tadınca sorunsuz yaylı hatsanları daha cok sevdım...Bu tufek hatsanın yurtdışına yaptıgı özel bı serı muhtemelen kazara yurtıcıne karısmıs olsa gerek sonuç şuki yurtdışına gıden hatsanlar cok daha özenlı bunu anladım

Hatsan mod 88Th namlu ucuna ssturucu takılabılen gördugum sahıp oldugum ılk yaylı tufek
    4.5 mm nın yaylı tufekte uzaklara en az düşme ıle atabıldıgını gösteren guclu ısabetlı bır tufek
    mod 99 da oldugu gıbı namlu kiliti var,,gecmışte mod 99 da sorun yasadıgım bu kilit bu tufekte mükemmel sorunsuz calışıyor
    Th kundak ıyı kavrama saglıyor özellıkle yaylıda lazım

Hatsanın Pcp tufeklerı- Pompası - Vortex kırmalıları - Servis hızmetınden geçmiş tecrübelerim den dolayı kusura bakılmasın ama ne yazıkki nefret ediyorum...Benim için sadece hatsanın yaylıları alınabilir

Hatsan Mod 88Th yaylı 4.5 mm...Üretim tarihi: 2009...Trafiğe çıkış tarihi Ocak 2018 :)

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• Abi bu tüfek 9 sene nerde yatmış?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Kardes fabrıkada uretılıp max 2 sene durur sanırsam,,bayıde uzun yıllardır durdugu söylendı 4.5 mm dıye satılmadı dendı,Dış vitrinde değil güneş vs almayan dukkan ıcı vıtrınde kuzu kuzu tertemiz yerde yatıyor uyuyordu uykudan kaldırıp aldım :)...Yaylı kırmalıda 4.5 mm nın gizli avantajını tecrubelı ustadlar biliyor,bende ustalara uydum aldım,iyiki almışım hiç elden çıkarmayacagımı düşündüğüm bır tufek,şekli şemalide gulyabani gibi duran enteresan bi tüfeğimiz oldu :)

• Hayırlı uğurlu olsun size. Baya beklemiş tüfekte sabırsızdır ozaman.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Mod 85 sniper çok keyif alarak kullandığım tüfekti. İlk tüfeğim ve bir çok deneme ve farklı mesafede atışlar yapmıştım. Cometa ve torpedo ile halen bu kadar keyifli deneme yapamadım. Elbette keyifli kullanımları hepsinin ama mod 85 ilk göz ağrım veya ilk heves midir bilemem bir tık öndeydi.

Crosman 1077 ve Gamo P25 ile de keyifli vakitler geçirdim.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• İlk göz ağrım Gamo Hunter 440 4,5 mm halen benim ile
    İlk pcp tüfeğim Benjamin Marauder 5,5 mm güçlü,çok isabetli,çok sessiz ve sağlamdı sattım:(
    Diana 460 magnum 5,5 güç, isabet ve kalite bu sınıfın tartışmasız en iyisi bana göre sattım:(
    HW 45 Tabancam 5.5 mm isabet,güç ve mükemmel tetik halen benimle:)
    At 44 Long LW QE 5.5 mm çok isabetli,sessiz ve kullanımı basitti sattım:(
    Steyr LG 110 HFT 2014 4,5 mm yarışma silahım bana göre son nokta halen benimle

Steyr LG 110 HFT 2014 4,5 mm

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Kardes fabrıkada uretılıp max 2 sene durur sanırsam,,bayıde uzun yıllardır durdugu söylendı 4.5 mm dıye satılmadı dendı,Dış vitrinde değil güneş vs almayan dukkan ıcı vıtrınde kuzu kuzu tertemiz yerde yatıyor uyuyordu uykudan kaldırıp aldım :)...Yaylı kırmalıda 4.5 mm nın gizli avantajını tecrubelı ustadlar biliyor,bende ustalara uydum aldım,iyiki almışım hiç elden çıkarmayacagımı düşündüğüm bır tufek,şekli şemalide gulyabani gibi duran enteresan bi tüfeğimiz oldu :)ay

aynı tüfeğin 6.35 i var bende. Ama malesef çok ağır hasta. Tetik tertibatı yataklari okadar çok aşınmış ki kurarken tetik pistondaki tırnağı tutmuyor. Namlu yamuk önümüzdeki hafta hatsanla iletişine geçicem inşallah iyileşir :)

• Arkadaşlar merhaba başlık süper ZETAX a tesekkurler ,

Bende bu işe mod 25 süpertact ve asg steyr m09 co2 ile başladım daha sonra dayanamadım metehan arkadasımızın(hayırlı tezkereler:)) incelemeleri ve pcp baslangıcı olarak kral puncher pro aldım ;

Mod 25 süpertact :kurması zor fakat 20-25mt de isabetli atısları var dürbünsüz ve güçlü şişe kırıyor pompa vs derdi olmaması da süper küçük kompact olusu kolay tasınması vs kendini sevdirdi bana atısların yarısını sağ yarısını sol kolla kuruyorum antreman oluyor hem bana :D

asg steyr m09: tüp dolu iken ilk 2 sarjor isabetli ve güçlü 10 metrede fakat sonra bb olması yuzunden hedefin ustune dogru atıslar gidiyor çünkü bb namluda donuyor donuslede yon değiştiriyor bence peletli co2 alın.

Kral Puncher Pro: ben cok sevdim atmasamda bi acıp koklayıp koyuyorum yerine zira ahşap hoş kokuyor atısları 25 ve 50 mt gayet isabetli ve güçlü 1,5 cm membran kaplı suntayı deliyor tam güçte ve grupmanı iyi bence atıcıya göre değişir tabi ben pompayla dolduruyorum 100 bardan 200 bara 100 pompalamada felan doluyor 70 atıs yapıyorum tam güçte yalnız dürbünü vector optıc e-sf scoll 13 sentinel 4x16-50 sectim ffp olayını sonradan cözdum ama bununlada zoom deiştirmeden mesafe artınca sadece mıldot ile ayarlıyorum cok net durbun , kalıtelı malzeme dürbün ayakları süper kalıteli ama yükseltme yapmassanız magazin takılıyor ileri veya geri cekmenız gerekiyor 0-100 mt atıslar için ideal

birde hatsan moderatör var lakin alüminyum malzeme hassas veya unf 1/2 dişlerin sonlandırılması problemli tam oturunca dönük duruyor o yuzden keten dolayıp sıkıyorum namluya o zman delik denk geliyor.(azcık teferruat oldu sanırım ama bilgidir) .

paylasımlar için tesekkurler herkese saygılar yeni sayfa tasarımımız da hayırlı olsun:thumbup:

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen PRENSATUAS ().

• Bu hobiye başlarken walther lever action co2 4.5 mm almıştım. Kullanımı çok zevkli, atışı isabetli idi. Yivsize geçerken satmıştım.

Geçen hafta crosman 2240 aldım. Çok hoşuma gitti. Co2 ile 5.5 mm pelet atabilien nadir tabancalardan.

• pcp hic kullanmak nasip olmadi fakat kurmali birçok tufek denedim ama son 1 bucuk aydir zoraki kullaniyorum olay bambaşka bi boyut aldı bende.2011-2012 li yillardada internette denk geliyodum tabi ama cokta takilmamistim.ama simdi diyorumki keske alsaydim.suan 4.5mm kullaniyorum 5.5 olanini merak ediyorum ama 5.5 olanini denemek icin kesinlikle 4.5 olanini satmam ya yanina bitane alirim 5.5mm yada belki sadece namlu alirim diye dusunuyorum

• Bence sadece namlu alın boşuna fazladan para vermeyin. Tecrübeli arkadaşlar namlunun kolay değiştiğini yazmışlar.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Bence sadece namlu alın boşuna fazladan para vermeyin. Tecrübeli arkadaşlar namlunun kolay değiştiğini yazmışlar.

evet kesinlikle kolay degisecektir ama 1 zoraki daha fazladan göz cıkarmaz diye dusunuyorum:) ama bu tabii isin fantezi kismi kisa zaman icinde yatirimimi yeni zorakiye degilde ufak ebatlarda arabadada rahatlikla tasiyabilecegim bi pcp tufege yapmak istiyorum

• Benım görusum zorakıde 5.5 kullanışsız neden ? 5.5 guc ıster buda daha fazla kurma demektır zamanla bu fazla kurma gereğide sıkar,,4,5 az kurma az sıkılma en yuksek verım :)

• Zoraki hayallerimdeki herşeyi sunuyor ancak gel gelelim o pompalama zorluğu ve pelleti yüklemeyi unutup bir daha pompalama zorunda kalmak, beni benden ediyor. 2 pompayı geçememeye çalışıyorum.g;$i

agt Havalı Hobiler agt

• Ben bugün ilk defa yarı otomatik ile atış yaptım, çok keyifliydi. Süleyman zavrakoglu Yeni TürkBull unu test ettik bu haftasonu, güle güle kullansın.

Bizim için kötü oldu, biz kurma kolunu çekene kadar sahada hedef kalmıyor :)

Hatsan Hercules 6.35" QE

• Mno kardesım co2 uzmanı olarak arada sana danısayım konuyu acan arkadasın musadesi ile,,Bisiklet ve motorsıklet kullanıyorum bulundugumuz cevrede köpekler gec saatlerde ciddi derece tehlıkelı oldular 3 gun once bisikletı atıp yakındakı kamyonetın kasasına kendımı zor attım yoksa halim yamandı,o an aklıma bır co2 olsa dedim ve sen geldin :)...Şimdi öncelıkle kedı kopek kuş beslerım fazlasıylada merhametlıyımdır çok zorda kalmadıkca can yakmayıda yakanıda sevmem ancak canın yandımıda care yok,öncelıkle gece bır co2 nın patlama sesı kopeklerı dagıtır buna ınanıyorum zaten can yakmak zorunda kalmayız...Kimseye tavsıye etmedıgım co2 ye muhtac olduk sankı,kimbilir bu niyetle alıyolar belkıde,Zoraki ultrayı cepte taşımak ımkansız hadı taşıdın tek atış....Senin tavsıyenle küçük, üst mekanızma oynamayan az hava tuketen,fiyatı çok olmayan sorunsuz demıycem,sorunu az olabılcek,şekil çok önemli değil,önemli olan zorda iş yapsın co2 ler nelerdir

• Mno kardesım co2 uzmanı olarak arada sana danısayım konuyu acan arkadasın musadesi ile,,Bisiklet ve motorsıklet kullanıyorum bulundugumuz cevrede köpekler gec saatlerde ciddi derece tehlıkelı oldular 3 gun once bisikletı atıp yakındakı kamyonetın kasasına kendımı zor attım yoksa halim yamandı,o an aklıma bır co2 olsa dedim ve sen geldin :)...Şimdi öncelıkle kedı kopek kuş beslerım fazlasıylada merhametlıyımdır çok zorda kalmadıkca can yakmayıda yakanıda sevmem ancak canın yandımıda care yok,öncelıkle gece bır co2 nın patlama sesı kopeklerı dagıtır buna ınanıyorum zaten can yakmak zorunda kalmayız...Kimseye tavsıye etmedıgım co2 ye muhtac olduk sankı,kimbilir bu niyetle alıyolar belkıde,Zoraki ultrayı cepte taşımak ımkansız hadı taşıdın tek atış....Senin tavsıyenle küçük, üst mekanızma oynamayan az hava tuketen,fiyatı çok olmayan sorunsuz demıycem,sorunu az olabılcek,şekil çok önemli değil,önemli olan zorda iş yapsın co2 ler nelerdir

Haobimize ait ürünlerin canlılara özellikle hayvanlara karşı kullanıma KARŞIYIM bunu özellikle belirtmek istiyorum. Her ne durumda olursak olalım bu hobiyi yaralayıcı olarak kullanmamalıyız bu hobinin gidişatını da olumsuz etkileyebilecek sizi de kabahatli duruma düşürebilir. Bağlı olduğunuz Büyükşehir belediyelerinin hayvan koruma ve sağlığı ekiplerinden bu konuda yardım istemeniz çok daha yapılması gereken bir sonuca ulaşmanızı sağlayabileceğine inanıyorum.

agt Havalı Hobiler agt