hw 97k 5.5 aldım dürbün pellet vs önerileriniz lütfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ne olurdu şu 97 nin pistonunu 1 cm daha kalın yapsalardı da 5.5mm 16 gr 850-900 fps olsaydı.(standart) Çook güzel silah ama günlerdir alıp almamak arasında gidip geliyorum. Güç tatminkar değil benim adıma.

inanın bende hep bu tüfeğin pistonunun daha uzun olmasını istiyordum ama bunlar ft tüfeği piston uzun yada kalın olunca bu sefer tepmede otomatikman artacaktır ve ft tüfeği değil güç tüfeği olacaktır diana 48 ve 52 lerin piston uzunluğu hw 77 yada 97 ile aynı ama hw den çok ama çok daha fazla tepiyor sebebi piston hacmi dianalar da geniş ve tetiği çekince daha fazla hava anında sıkışıyor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• bende uzun zaman dır bu tüfekden almayı planlıyorum ve düşünüyorum ve daha 4 ay gibi de düşünücem galiba ama ozamana kadarda başka tüfekler cıkar yada yutagun açılır pcp felan ucuza bulursam kararım değişir diye düşünüyorum ama ben asık oldum bu alete her halde değişmez gibide geliyor neyse benim soracagım şu bu üfek 4.5 ile kaç metreden şişe patlatıyo 5.5 ile kaç metreden patlatıyo ayrıca ben patlatmasındada değilim tınlatsada yeter diyenlerdenim yani kaç metreden tınlatır kaç metreden patlatır bunu öğrenmek istiyorum güç istersem mod 460 ı tavsiye edilceğinide tahmin ediyorum ama ben bu tüfeği öğrenmek almak istiyorum sizce nedir kullanan olarak anlatırmısınız.

mod yapmazsan 60 metrelerde bol bol şişeleri tınlatırsın hw ile mod da yaparsan 70 metre gibi şişe kırıyor dizelle 100 metrede de kırdığı oluyor hw lerde en büyük öezellik kusursuz işçilik ve güzel isabet ,güç en son düşünülmüş ama çokta güçsüz sayılmaz mod yapınca tatminkar güce ulaşabiliyor ama çok ustaca modifiye edilmeli.

• Ayrıca bu tüfeklerde 5.5 tavsiye ederim 4.5 mm ye göre düşme biraz daha çok olabilir ama etkisi fazla olur artı 4.5mm çok hafif olduğundan düz yol izlesede arazide insanın zor hissedeceği bi esintiden bile etkilenip sağa sola yalpalanıp daha isabetsiz olur.

• kyucel daha 2-3 hafta önce 100m den 97k 5.5mm ile gazoz şişesi patlattı, şişe patlarken yakınındaydım tahminim o ki 120-130 metrede de rahat patlatır. Hangi 60-70metreden bahsediyorsunuz anlamadım?
    Benim eski 4.5mm 97k Mustafa abinin modifiyesinden önce bile 60-70metreden şişe kırıyordu.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Benim hw 77 ile 100 metreye dizel olmadan atış yapmak hayal di 6100 atış yaptım birkere 100 metreye dizel olmadan atamadım içinde standart yay varken 50 metrede bile şişe kırmıyordu çoğunlukla.Ayrıca kyucelin tüfeğinde 3.60 maccarrı kit var diye biliyorum yanlışmı.

• Benim hw 77 ile 100 metreye dizel olmadan atış yapmak hayal di 6100 atış yaptım birkere 100 metreye dizel olmadan atamadım içinde standart yay varken 50 metrede bile şişe kırmıyordu çoğunlukla.Ayrıca kyucelin tüfeğinde 3.60 maccarrı kit var diye biliyorum yanlışmı.

silahta Maccari standart hw97k yayı var, yorgun bir yay üstelik (bizim her haftasonu 300-400er pellet attığımızı düşünürsen)
    3.60 maccari yaylı bir silahla tepme yüzünden 100 metrede gazoz şişesi zor vurulur zaten.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Gerçekten enteresan belki yay maccari olduğu içindir.

• Konu başlığı dağılıyor ama birşeyler eklemek istedim , bendeki 3.60 maccari yaylı hw 77 ile 90 metreden kalın camlı soda şişesi , viski , absolut votka , malibu , şarap her türlü şişeyi parçalıyordu bence normal soda şişesini 120 metreye kadar kırar.

• hw 77 ile 120 metrede şişe kırlıyorsa diana 54 ile demekki 160 metrede şişe patlatabilirim birde modifiye ettimmi 200 metrede parçalar şişeleri sanırım.

• 3.60 maccari modifiyeli hw 77 dedim.16 gr pelletle 840 fps...Ayrıca 120 metreye bizzat atmadım sadece tahmin ettim ama 90 metrede kırdığı kalın camlı şişeleri yazdım.

• Doğrudur engin bey.

• Ben en iyisi 3.60 maccarrı kit alıyım kısa zamanda bakalım havan atışıyla kaç metreden soda şişesi patlatıcak merak ediyorum

• havan atışı tabiri için açıklama : sesüstü yani 1.110 fps hız 16 gr AA pelet le chairgun2 ye göre pelet 2m kadar düşme yapar ,buna göre hedef noktası ile silahın açısı 0.6 derce kadar bir açı oluşturuyor ( yani 1 derece bile değil ) müsadenizle bunada havan atışı denemez .hedefe ulaşan enerji 9,252 ft / LBf
    hadi bir de standart bir silah için hesap yapalım hız 750fps 16gr AA pelet hedef noktasında düşme 71 cm buna göre namlu ile dürbün arası açı 0.4 derece dir .hedefe ulaşan enerji 9,152 ft / LBf
    saygılarımla

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen termopl ().

• İlker abi demek istediğim o değil yani en son kaç metreye kadar atabilirim o nu demek istedim 120 metreyi gördüm iyi birde maccari kit taksam 200 metreye atmayı düşünüyorum ama bu mesafeyede havan atışı lazım yada obüs yada 106 mm top demek istiyorum hürmetler.

• havan atışı tabiri dilimize yerleşti bence abartılı ve yersiz bir tabir olduğunu belirtmek için yazdım .kolaylıklar dilerim

• İlker abi demek istediğim o değil yani en son kaç metreye kadar atabilirim o nu demek istedim 120 metreyi gördüm iyi birde maccari kit taksam 200 metreye atmayı düşünüyorum ama bu mesafeyede havan atışı lazım yada obüs yada 106 mm top demek istiyorum hürmetler.

Benim kendi fikrime göre , silaha güzel bir bakım yapıp dampa ile hafif bir dürbün takın.Sonrasında 50 metrede 5 atış 2.5cm içinde toplayabiliyorsanız 3.60 maccari kit ile denk gelirse 120 metreden şişe kırar.Gerisi yaylı için hayal :thumbdown:

• şimdi arkadaşlar benim anlamadıgım bir konu var diana 460 magnum 220 m/s diyo hw 77 veya 97 230 m/s diyo 5.5 palet için ama güclü olsun istiyorsan 460 magnum deniliyor nasıl oluyor veriler hw nin daha güçlü olduğunu sölüyor ama nasıl diana 460 güçlü oluyor yahu kafayı yiyecem nasıl oyun bunlar böle oyunmu yoksa bilmediğim başka bişimi var beni aydınlatırmısınız

• firmalar denemelerinde kullandıkları pelet ağırlıklarını yazmıyorlar farklar bu yüzden çıkıyor.hafif pelet hızlıdır bu kadar basit . pazarlama uyanıklığı.bizim için standart 16 gr pelettir .bilginize