At44 serisi tüfeklerde pellet yolu çalışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Emek zaman para hepsini elinizden geldiğince kullanıyorsunuz emekleriniz boş gitmeyecek ben eminim grupman konusunda sorun bile yaşarsanız bence problem edecek bir durum yok tüfek alıp ormanda atış yaparak hobiye destek olduk diyenlerin sizin emeğinize şapka çıkarması katkının nasıl olduğunu görmesi dileğiyle

• Tüfeği geçtiğimiz günler içerisinde tamamen toparladık kısacası hayalimdeki at44 oldu özellikle şarjör kısımı line hattı ve namlu girişleri çıkışları tam bir A kalitede ki tüfeklerle aynı seviyeye geldi bunun için gerekli zaman ve zamandan ziyade prova çalıştırma vs çok zaman aldı çünkü her işlemden sonra takma geri sökme deneme toleranslar vs zamana mal oluyor ama çıkan sonuç harika,sıfır tüfek alır almaz iyileştirmelere girmekte vardı kaderde zaten sırf hobi için uğraştım normalde para verseler uğraşamam:)keşke tüm bunları biz yapmadan fabrika önemseyip yapsada tadına doyamasak tüfeklerin çünkü onların üretimleri otomatik bizim çabalarımız her bir ayrı işlemde makinada takım sök tak ince ayarlar vs çok özenerek yapıldığı için zamanda uçup gidiyor, şimdi sadece grupmanlar kaldı bakalım artık ne zaman çıkabilirsek atışa o zaman yayınlayacağım..

• Dün biraz çalıştım grupman ve isabet harika ama üşenip resimlemedim chronoda yapamadım zamandan dolayı,25mt güzel 50mt 1tl 75mt'de 1tl hatta yapışık attı 100mt de harika vuruyor 890 fps civarı 18,13 gr ile ayarlamıştım 30-40fps sıçrama veriyor daha ağır pelletlerde bu farkı 20fps lere düşürmüştüm 25,4 gr 800-820 arası gibi,namlu giriş ve çıkışlarında yapılan çok ince ayarlarda her iki taraf salgısı bulunarak işleme tabi tutulmuştu çıkış kısmı 11derece açıldı tüfek çok istikrarlı atıyor ama tetik her ne kadar ayarlanabilsede bir aa yı yakalayamaz zaten fazlasınıda beklemiyorum ben sadece üst grubun düzgün ve kusursuz çalışması için müdahalede bulundum bundan sonrası tüfeğin kabiliyetleridir, benim için çokta önemli değil attığımı vuracak kabiliyete geldi zaten, bir cricket hassasiyeti yada air arms hassasiyeti de beklemek doğru olmaz çekiç sisteminden başlayıp tetik ve valf sisteminden yola çıkarak çok fark var aralarında,buda at44 ün düzgünü oldu işte:).

• Hocam emeğinize sağlık. Her ne kadar galeri silinmiş olsa da emek etmişsiniz. Sizinki hobi değil, hobi plus plus olmuş artık. Buna karşın acaba fabrikalar zamanla yeni serilerde hepsini olmasa da bazı hataları giderme yoluna gidiyorlar mı yoksa çıktığı gün neyse 10 yıl sonra da aynı mı oluyor. Aklımda bir yerli pcp almak var ama böyle yazıları görünce acaba böyle kronik sorunlara gark olur muyum diye düşünmüyor değilim. Hoş bırakın bu tür işler yapmayı elimdeki pistonluyu söksem geri toparlayabilir miyim o bile şüpheli, çevremde bu işleri çözecek kimse de yok.

• Hocam emeğinize sağlık. Her ne kadar galeri silinmiş olsa da emek etmişsiniz. Sizinki hobi değil, hobi plus plus olmuş artık. Buna karşın acaba fabrikalar zamanla yeni serilerde hepsini olmasa da bazı hataları giderme yoluna gidiyorlar mı yoksa çıktığı gün neyse 10 yıl sonra da aynı mı oluyor. Aklımda bir yerli pcp almak var ama böyle yazıları görünce acaba böyle kronik sorunlara gark olur muyum diye düşünmüyor değilim. Hoş bırakın bu tür işler yapmayı elimdeki pistonluyu söksem geri toparlayabilir miyim o bile şüpheli, çevremde bu işleri çözecek kimse de yok.

Hocam ben pistonluyu söktüm tetik grubunu bozdum geri toparlayamadım 😂 vaktim olunca oturup uğraşacam, eğer birden fazla tüfeğiniz varsa ve bu tarz işlere meraklıysanız gerçekten güzel bir uğraş, bence böyle işler söküp bozmadan tamir etme ile uğraşmadan öğrenilmez.

Rifle

Kral Empre X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian LW RG / .22

Hatsan AT44 LW RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP

Solognac 4-16x50 SFP

• Hocam ben pistonluyu söktüm tetik grubunu bozdum geri toparlayamadım 😂 vaktim olunca oturup uğraşacam, eğer birden fazla tüfeğiniz varsa ve bu tarz işlere meraklıysanız gerçekten güzel bir uğraş, bence böyle işler söküp bozmadan tamir etme ile uğraşmadan öğrenilmez.

Yok be hocam nerede o bolluk :D mod125im var, onu da yaparım ben bu işi diyerek almıştım. Niyetim 50 metre ve üstü atışlar yapmaktı ama tabi mod125lerde dürbün dikiş tutmadığı, ben de pek becerikli olmadığım için beklediğim keyfi alamadım :D pcpler isabet konusunda daha iyi olduğundan aklıma yattı. Deneme imkanım olsa iyi olurdu, ne yapalım biz de atış videolarına bakarak bir karar vereceğiz artık.

• Yok be hocam nerede o bolluk :D mod125im var, onu da yaparım ben bu işi diyerek almıştım. Niyetim 50 metre ve üstü atışlar yapmaktı ama tabi mod125lerde dürbün dikiş tutmadığı, ben de pek becerikli olmadığım için beklediğim keyfi alamadım :D pcpler isabet konusunda daha iyi olduğundan aklıma yattı. Deneme imkanım olsa iyi olurdu, ne yapalım biz de atış videolarına bakarak bir karar vereceğiz artık.

Dürbünü dampa ayakla kullanmayı denediniz mi hocam

Rifle

Kral Empre X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian LW RG / .22

Hatsan AT44 LW RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP

Solognac 4-16x50 SFP