Co2 Tabanca Konusunda Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Teşekkür ederim. Peki alınabilecek bir tabanca mı sizce? 10metre atışlar için yeterli olur mu ve dayanıklı bir ürün müdür?

Bu bir hobi tabiki her ürünün memnuniyeti genel hatlarda kişiden kişiye değişir çünkü beklentiler değişir. Varsa bir revolver deneme aşkınız alıp denemek hem içinizi rahatlatır hemde size güzel bir tecrübe olur. Alınmayacak bir tabanca denilemez ürünile ilgili deneyimlerimi yukarıda belirttim tabiki değerlendirmek ve karar vermek size aittir.

agt Havalı Hobiler agt

• Düşüncesinize saygı duyuyorum ancak ben bu yoruma katılmıyorum.. sistem içeriği ve detayı haricinde temel sistem olarak co2 tupu takip dusen bir basinc ivmesende atis yapmak ile regulatorsuz bir pcp ile yapilan dusen ivmeli atışın arasında menzil ve şiddet dışında bir fark yok bana göre tabiki daha detaylı cozumlenmis sistemler daha fazla bedele sahip olunabiliniyor.

İnan pcp ile co2 tabanca bir biri ile kiyaslanacak şeyler değiller.

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

• az önce youtube'de bakarken şu video ile karşılaştım adam 70 yard yaklaşık 65 metrede isabet sağlıyor
    bu bi co2 ile mümkün mü videoyu paylaşan arkadaşın kanalını inceledim sadece swiss arms 1911 ile böyle bişey denemiş gibi gözüküyor sizin görüşleriniz nedir ?
    video linki ekledim fakat video burada gözükmüyor
    videonun tam ismi

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

mod 135 qe vorteks Browning 3-9x40 ;avci;

Sarsılmaz Cobra 12ga. pompalı
    Huğlu kooperatif 12ga. Otomatik
    Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen barut_selim ().

• Elimde cz 75 compact var ilk aldigimda 10 metrede sise kiriyordu ufak bir ayarla 40 metreden kirar hale getirdim , celik bilya kiriyor, 50-60 metrede kiracak hale getiririm lakin ilk 5 atis sise kirar oda 100 atimda 5-6 isabet saglar.

Bilya atan tabancalar pellet eden tabancalara gore isabet orani çok düşük!

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

• Bir sorum olacak:

Tabanca ile 20 atış yapsam tüpü çıkarmasam atışa ertesi gün devam etsem 24 saatte tabancaya zarar verir mi acaba? Bu şekilde kullanmis olan var mi?

• Bir sorum olacak:

Tabanca ile 20 atış yapsam tüpü çıkarmasam atışa ertesi gün devam etsem 24 saatte tabancaya zarar verir mi acaba? Bu şekilde kullanmis olan var mi?

Zorunda kalmadıkça yapmamanız tavsiye edilir.Ama 6 ay bile dolu tüple bırakıp geri sorunsuz kullananlar var.

• Bir sorum olacak:

Zorunda kalmadıkça yapmamanız tavsiye edilir.Ama 6 ay bile dolu tüple bırakıp geri sorunsuz kullananlar var.

bunu bende merak ediyordum iyi oldu :D

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Sayın Pena,

Revolver tercih edeceğinizi söylediğiniz için önerimi sunayım. Vahşi batı denen ortamda kovboyların kullandığı en yaygın silah colt peacemaker adını taşıyor. Bu silah single action denen her seferinde horozdan kurmalı olarak atış yapıyor. Dolum horoz yarım çekilince dönen magazin bölümüne sağ taraftan açılan kapak vasıtası ile tek tek yapılıyor. Yani genelde bilinenin aksine orta dönen bölüm dolum için dışarı çıkmıyor. En önemli özellik “colt click” denen horozun geriye doğru tam 4 click sesi çıkararak kurulması. Bunu da colt daki her harf için 1 click şeklinde anlatmışlar. Peki 1873 yılında yapılan bu gerçek silaha günümüzde en çok benzeyen hangisi derseniz, cevabım : umarex colt saa veya colt peacemaker modelleri olacak. Gerçeğine yakın ve colt lisanslı ürün olduğundan fiyat 800-1000 tl arasında maalesef.

Saygılarımla,

• sayın pena,

Co2 bir havalı silaha sahip olmanın bazı dezavantajlarını bilmeniz gerek:

Kesinlikle sızdırma yapacaktır

Pellet veya bb fark etmez kesinlikle isabet oranı düşük olacaktır

Bozulduğunda Tamiri pek mümkün değildir (en azından ülkemizde satılan yabancı menşei silahlarda)

Belli bir atış sayısından sonra keyif alamayacaksınız.

Tüm bunlar göz önüne alındığında size önerim zoraki hp ultra veya light olacaktır.

Bu silah konusunda forumda çok sayıda yorum bulabilirsiniz.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Sızdırma olunca ne oluyor acaba? Tüpün çabuk bitmesi dışında ne gibi problemler doğurur?

• Arkadaslar kwc 357 revolveri baya bi araştırdım internetten. Yabancı forunlara baktım bu tabancayi kullanan insanlar gaz kaçırma sorununun olduğunu yazmışlar az buz değil baya şikayet eden var. Revolverdan vazgeçtim. Makarov düşünüyorum. Makarov çok begenilmiş çünkü. Aklımda bi soru var. Blowback istemiyorum ancak bazı tabancaların üst sürgüleri dahi hiç hareket etmiyor acaba makarovda nasıl? En azından üst sürgüyü çekebiliyor muyuz?

• Ben makarovun uzerinden aldığından beri tupu cikarmadan kullaniyorum ne gaz kaçırıyor nede baska bir sorun yaşamadım. Ayni sekilde gamo px107 kullandim 8 sene bir kere bakima gitme ihtiyaci olmadı. Bahsettiğiniz hava kacirma olayini sadece asg m9 a1 de yaşadım onu da servise gonderdim oringler degisti ve sorun çözüldü. Sonra sig p320 aldim 400atisda tabanca dağıldı. 220 aldim yine oyle oldu markaya bakinca sig daha kaliteli olmasi gerekirken 600tlik bir cop oldu. Co2 li tabancalarin bazi modeller modifikasyona imkan tanimakta bu da tabiki gaz tuketimini arttirarak oluyor. Bu nedenle ilk sarjorlerde daha uzaga atabilirsiniz ancak hiz gaz tutekiminin çokluğundan hizli düşecektir. Havali co2 tabancalarin menzili cok uzun değildir modifiyesiz ancak normal sartlarda 30mt kadar atis yapilabilir. Daha otesinede atilir havan atisi şeklinde bunu da menzil olarak saymam ben. Onemli olan seyleri siralarsam kullandiginiz gaz tupu ben sadece asg tercih ediyorum, tupu takarken özenli ve yerine dogru oturdugundan emin olmaniz, gerekmedikce yaglama yada yaglama ozellikli co2ler kullanmamaniz. Tabancalarmi bu gune kadar uzerinde tup takili ve sarjoru dolu olarak bulundurdum düşürmedim çarpmadım. Sağlamca kaldılar sadece asgnin bir modelinde gaz kacirma oldu o da oringin sertlesmesinden olustu fts marka gaz kullanmistim dedigim gibi asg tupler ile hic bir sorun yaşamadım. Bana bir tabanca alıcam ne alayim derseniz kesinlikle tek model soylerim kwc makarov pm 44 olacaktır.

agt Havalı Hobiler agt

• revolverlerde gaz kacirma sorunu cokca rastlanan bi sorun ayni sekilde colt peacemaker larda da bu sorun cokca gözleniyor. Revolver hevesiniz var ise alin deneyin ancak cok buyuk beklentilere girmeyin.

agt Havalı Hobiler agt

• Herkese teşekkürler arkadaşlar. Kwc makarovda karar kıldım. Avfoniden alışveriş yapan var mi? Oradan almayi planlıyorum.

• Ben makarovun uzerinden aldığından beri tupu cikarmadan kullaniyorum ne gaz kaçırıyor nede baska bir sorun yaşamadım. Ayni sekilde gamo px107 kullandim 8 sene bir kere bakima gitme ihtiyaci olmadı. Bahsettiğiniz hava kacirma olayini sadece asg m9 a1 de yaşadım onu da servise gonderdim oringler degisti ve sorun çözüldü. Sonra sig p320 aldim 400atisda tabanca dağıldı. 220 aldim yine oyle oldu markaya bakinca sig daha kaliteli olmasi gerekirken 600tlik bir cop oldu. Co2 li tabancalarin bazi modeller modifikasyona imkan tanimakta bu da tabiki gaz tuketimini arttirarak oluyor. Bu nedenle ilk sarjorlerde daha uzaga atabilirsiniz ancak hiz gaz tutekiminin çokluğundan hizli düşecektir. Havali co2 tabancalarin menzili cok uzun değildir modifiyesiz ancak normal sartlarda 30mt kadar atis yapilabilir. Daha otesinede atilir havan atisi şeklinde bunu da menzil olarak saymam ben. Onemli olan seyleri siralarsam kullandiginiz gaz tupu ben sadece asg tercih ediyorum, tupu takarken özenli ve yerine dogru oturdugundan emin olmaniz, gerekmedikce yaglama yada yaglama ozellikli co2ler kullanmamaniz. Tabancalarmi bu gune kadar uzerinde tup takili ve sarjoru dolu olarak bulundurdum düşürmedim çarpmadım. Sağlamca kaldılar sadece asgnin bir modelinde gaz kacirma oldu o da oringin sertlesmesinden olustu fts marka gaz kullanmistim dedigim gibi asg tupler ile hic bir sorun yaşamadım. Bana bir tabanca alıcam ne alayim derseniz kesinlikle tek model soylerim kwc makarov pm 44 olacaktır.

kardeşim videoda bahsettiğin gibi havan atışı yapıyor galiba ?

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Elimde cz 75 compact var ilk aldigimda 10 metrede sise kiriyordu ufak bir ayarla 40 metreden kirar hale getirdim , celik bilya kiriyor, 50-60 metrede kiracak hale getiririm lakin ilk 5 atis sise kirar oda 100 atimda 5-6 isabet saglar.

Bilya atan tabancalar pellet eden tabancalara gore isabet orani çok düşük!

Pardon hocam şu modifye işi nasıl oluyor acaba izah eder misiniz bşraz

• evet aynen bekliyoruz co2 modifiye yukarıdaki anlatımınız geregi.

bilgilendirin lütfen..

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Co2li tabancalar modifiye genellikle cekiç yayı dediğimiz tetiğe bastığınızda düşen horozun ağırlığı arttırabilir yada horuzu vurduran yayı güçlendirebilirsiniz en basit olarak yapılabilecek ve tabancaya zarar vermeyecek işlem budur.

agt Havalı Hobiler agt