Avuç içi taşlama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Evde uygun fiyatlı, bir avuç içi taşlama olsun istiyorum. Profösyenel kullanıma gerek yok. Ufak tefek zımparalama, kesme, bileme amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Kredi kartı ile taksitli en uygun iki linki paylaşayım.

Kullanıp bilenler veya fikirleri olan hangisini seçmem konusunda bilgi verirseler sevinirim.

Bu black and decker

https://m.akakce.com/cl/?c=157…15mm%252Davuc%252Dtaslama

Buda Stanley

https://m.akakce.com/cl/?c=173…a%253DTeknik%252520Market

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Official Post

hiç bir zaman Bu black and decker vazgeçme hayatın alcağın bütün bu tarz eşyalar Bu black and decker

ayrıca dünyanın en büyük elektrikli el aletleri üreticisidir. onbesden fazla ülkede fabrikaları vardır. en büyük rakibi japon makita dır. 1969 da aya giden ekip black and decker marka kırıcı kullanmıştır. ufak sarjlı süpürgeleri icad etmiştirler.

ekmek kızartma makinası da üretmiş firmadır. ekmek kızartma makinası 10-15 yıldır sorunsuz çalışıp halen karnımı doyurmaktadır.

amerika kıtasında 1993 avrupada ise 1997 yıllından itibaren sadece diy ve bahçe aletleri üretmektedirler, şu anda grubun bütün profesyonel üretimi dewalt markası altındadır.

• Teşekkür ederim Mahmut Bey.

Ben önceki gün Koçtaş’ ta gidip birebir inceleyip baktım black decker çok ergonomik bu yeni kasa ürün. Satış elemanıda black deckeri met etti sonrasında stanleyi sorunca direk black deckerı eleyip stanley al dedi.

Yalnız bu black deckerin son aylarda en çok sarılan ürün diyede ekledi.

Ben black decker diye gittim gücünün yüksek ve satış elemanınıda daha iyi demesiyle stanley beni muallakta bırakmıştı.

Tekrar teşekkür ederim fikirleriniz için.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Murat alınca kesinlikle dimerli hız kontrolü olsun,ben Bosch aldım ?kesinlikle ihtiyaç..

• Abiler hazır konusu açılmışken iyi oldu, kabze yapımı için full set dremel sipariş etmiştim çinden.Sizce 5 cm lik bir cevize kaba hatları vermek için 2,5 alttan 2,5 üstten kesmem mümkün müdür acaba yoksa dekupaj testereler mi iş görür ?

• Dremel hobisetimi,öyleyse zor kesilir ve gözlükle kullanmak lazım yüksek devir parça atıyor..

• Murat alınca kesinlikle dimerli hız kontrolü olsun,ben Bosch aldım ?kesinlikle ihtiyaç..

Hayırlı olsun güle güle kullan.

Abi boshu ufak tefek işlerde 2000 senesinden beri kullanıyorum çok iyi ama bana hem fiyat olarak hemde performans olarak benim kullanıcağımın üzerinde.

Bosh profesyonel anlamda iş yapanların genel tercihi.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Ceviz tahtasını nerden buluyonuz buarada?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Dremel hobisetimi,öyleyse zor kesilir ve gözlükle kullanmak lazım yüksek devir parça atıyor..

Devir ayarı vardı,işimi görsün yeter zımparayla şekil veririm artık.

Marangozlarda olmadı sanayideki marangozlarda bulunabilir galiba

Ama nette ahşap ceviz fiyat olarak yazarsanız bir marangoz firması var.İstenilen ölçüye göre gönderiyorlarmış

• Bende black decker derdim Mahmut herşeyi tamı tamına yazmış şimdiden hayırlı olsun ucuz etin yahnisi hesabı fazlada ucuza kaçmayın black decker iş görür hemde fazlasıyla

sağolasın, bu gün sipariş geçerim artık

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Devir ayarı vardı,işimi görsün yeter zımparayla şekil veririm artık.

Marangozlarda olmadı sanayideki marangozlarda bulunabilir galiba

Ama nette ahşap ceviz fiyat olarak yazarsanız bir marangoz firması var.İstenilen ölçüye göre gönderiyorlarmış

Bir kaç tanesine gittim hep çam var, biraz daha araştırayım piyasayı. Bende yabani ceviz ağacı çok ama kerestesi hiç yok.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Günaydın karamurat ,

http://www.mehmetmarangoz.com/…15/aga%C3%A7-kaplama.aspx

http://www.kapsankaplama.com/s…ID=1&cid=3&id=207&id2=197

Ben hobi için 5 - 9 metre vakum infüzyon epoxy tekne yapıyorum. Kaplama ve süsleme için papel kullanıyorum. Eğer görsel olarak kullanacaksanız sadece, belki daha kolay işlemesi olan bir ürün olarak alternatif düşünülebilir. Aynı firmalar kereste de satıyor sanırım. Ben alışveriş tecrübem olduğundan paylaşmak istedim bu ikisini.

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List

• Gözünü kapat Black&Deckerg;$i

Sağolasın,

Nasipse cumadan sonra sipariş geçiyorum bugün.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Teşekkür ederim ben kaplama değilde kundak yapmak için arıyordum. Gecenlerde bitane çam deneyip onu ıskarta ettim çatlak çıktı onda.

Gece bir arkadaşa whatss uptan ulaştım onda ceviz kütük olarak varmış uyarsa ondan alıcam.

Tekrar Teşekkür ederim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Teşekkür ederim ben kaplama değilde kundak yapmak için arıyordum. Gecenlerde bitane çam deneyip onu ıskarta ettim çatlak çıktı onda.

Gece bir arkadaşa whatss uptan ulaştım onda ceviz kütük olarak varmış uyarsa ondan alıcam.

Tekrar Teşekkür ederim.

Ben tahmin ettim bu gibi bir iş için kullanımınız olacağını, o nedenle papel önderdim. 5 mm lik istediğiniz papel desenlerini alarak katman katman daha hoş görünecek bir kundak da yapabilirsiniz veya aynı cins papelleri birbiri üzerine epoxy ile yapıştırarak lamine bir doku oluşturabilirsiniz.

Her bir papel ince olduğundan istediğiniz şekilde kesebilir ve dipçik kaba şeklini verebilir, sonra da kaba kısımları zımpara ile düzeltebilirsiniz.

Bütün kütük kullanırken karşılaşacağınız sorun ilk olarak ilerleyen zamanlarda ağacın atıklık yapması olacaktır.

Ben emeğiniz ziyan olmasın ve istediğiniz şekli tam anlamıyla verebilirsiniz diye öneride bulunmak istedim sadece, önceden baya tecrübe ettim :)

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen gustbora ().

• Teşekkür ederim önerileriniz için ama onu yapacak ne zaman nede imkan olur bende.

Kütük eski olması lazım yine atma yaparmı bilmiyorum. Ben atma yapmasından ziyade bu ağaçlar profösyonelce kurutulmadığı için çatlaktan daha çok çekiniyorum. Bu lamine işi aslında çok güzel ama uğraşmak ve becermek benim için çok zor geliyor.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Teşekkür ederim önerileriniz için ama onu yapacak ne zaman nede imkan olur bende.

Kütük eski olması lazım yine atma yaparmı bilmiyorum. Ben atma yapmasından ziyade bu ağaçlar profösyonelce kurutulmadığı için çatlaktan daha çok çekiniyorum. Bu lamine işi aslında çok güzel ama uğraşmak ve becermek benim için çok zor geliyor.

Lamine aslında daha kolay çünkü dediğim gibi kaba şekli keserek üst üste yapıştırabilirsiniz, sonrasında zımpara ile işlemek daha kolay olur. Tüfeğe oturacak yerleri de boş bırakabilirsiniz.

Atıklık yapmaması için en azından elinizde olan kütüğü 2-3 dilim şeklinde yapın ve yapıştırın, birbirinin gerilimini karşılayacak ve atıklık yapmayacaktır. Çatlak olması durumunda; aynı ağacın talaşından bir miktar epoxy ile karıştırıp dolgu yapın, zımparalama işlemi sırasında kaybolur gider, belli bile olmaz. En azından malzeme ziyan olmamış olur.

Doğru şekilde kurutulmuş veya ısıl işlem görmemiş tüm kalaslar maalesef dönme eğilimine giriyor. İlla ki tek kütükten işlemek isterseniz de daha az damarlı ve dokusu sık olan ağaçlara yönelebilirsiniz; Huş ağacı ve Teak

Kolay gelsin... Eğer bir katkım olabilirse aşamalarda elimden geldiğince yardımcı olurum :)

• Teşekkür ederim fikirleriniz için,araç gereç malzemeleri toplayınca özelden yazar fikir danışırım. Hatta konu açar ordan paylaşarak foruma da kaynak oluştururuz.

Peki kısa bişey sorayım ben bunu kat kat yapmak istesem lamine tarzında bunları birbirine nasıl yapıştırırım?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt