Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhabalar ben gökhan ankarada yasıyorum hobıye baslamak uzere uzere olan bır arastırmacıyım selamlar

• merhabalar ben gökhan ankarada yasıyorum hobıye baslamak uzere uzere olan bır arastırmacıyım selamlar

hoşgeldiniz Gokhan Bey

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX 5,5

Reximex Throne Gen2 -5,5--6,35 ;tufey#

Spina Optics HD 4.5-27X50 FFP

Cobra

• Merhaba arkadaşlar adım Buğra İzmir’de yaşıyorum yerli bir pellet firmasının üretim sorumlusuyum amacım reklam yapmak değil hem yaptığım iş hakkında kullanıcının isteklerini yakından takip etmek hem de bu eğlenceli hobide kendime yer bulmak şuan forumda tüfek araştırması yapıyorum umarım yakın zamanda sizler kadar tecrübeli olurum herkese hayırlı forumlar

Hoş geldiniz. Kaliteli yerli pellet olsa çok iyi olacak hem paramiz dışarı gitmeyecek hem de istediğimiz zaman bulabilecegiz.

• merhaba balıkesieden muhammed. hobiye başlamak için hatsan nova compact veya gurupmanı iyi uygun fiyatlı bi tüfek-pompa-dürbün seti araştırıyorum 2. el bulunca alacağım.

• Selamin aleykum.

Ben Dursun albay

Zonguldakta yaşıyorum.

27 yaşındayım.

Havali tufek merakim 7 yasindan bu yana var. Fakat kendime bir havali tüfek alabilmek ancak 20 yasndan sonra nasip oldu.

Maddi durumumuz o zamanlar iyi değildi.

Aslen bizim buralarda havali tufek alanlar onu yanlis yerlerde kullaniyor. Kimi fare vurmaya.

Kimi ise ,ozellikle çocuklar kuş avlamaya alıyorlar.

Yani kimsenin bildiginden aldigi yok. En azndan bulundugum cevrede.

Hatta bizim tufekci bile bana soruyor pompayi durbunu. Bazen musteriler geliyor havali almaya. Ama tabi sekli havasi olsun diye aliyor cogu. Tufekcide ben ordayken onlara dönüp. Bakn bu arkadas bu tüfeklerden anlıyor diye konusurdu. Yani tufek sifirlamayi bile onemsemeden. Tufekciden ciktigi gibi. Ozamanlar 3 liralik olan 20 metrede soda sisesine 10/5 zor isabet eden , sivri pelletlerle nokta atisi yapmaya çalışıyorlardi

Benm merakm 20 senelk baslangicim ise 4-5 seneliktir.

gercek havali ve pcp tufek deneyimime yaklasik 4-5 sene once yani ortalama yıl.2016 da mod 125 ile başladım. Bu maceraya. Ustunde ne durbun ne dampa ayak koydu.Askerliktr gördüğüm G3 piyade tufeginin Havali versiyonu gibiydi mutlaka biryerlerini agritiyordu. Ama cok guclu bir tufekti. Atipta delemedigim yag tenekesi. Veya şişe yoktu. Tabi isabetli mesafesi 40 max 50 gibidir. Düzgün bir grupman isteyenler icin. Yani soda sisesi vurmak isteynler icin. Oda durbunle tabim durbunsuz. Biraz calismak ve pratik ister. Tabi vuran hobidaslar var. Kendilerini takdir ediyorum. Mod 125 bende acisiyla tatlisiyla guzel anilar birakti. Tepiyodu ama ilk goz agrmdi vede cok sevdgm bi tufekti

Ondan sonra at44e gectik. Gectik dedimya hani.

biz iki kankaydik.bu hobiye baslarken. Onla beraber mod 125 ve onu satip at44 long qe aldık. Sanki gercek sniper tufegi gibi .askeri kamflaj gonlegi kesip tufege sararak kamuflaj yaptik. Sacimiz sakalimizfa uzundu. Korkuyorlardı ))

Biz at44 alirken skuba tupte aldk ama burda dolduracak yer 1 tane vardi ve 40 tl idi. 1 tup tufegi ortalama 7 8 kez fulluyor. Ondan sonra 200 bar altinda dolduruyordu. Yani biz 1 skuba tüp ile ortalama 300 400 pellet atiyorduk.

Neyse gel zaman git zaman aradan 2 ay gecti

sonra arkadasmn babannnesi felc gecirdi satmak zorunda kaldı. Ben ise devam ettim.

At44 u sattm. At44u tip agirlik stabilote ve isabet olarak cok sevdim. Lw olmamasina ragmen cok isabetli ve gercekten havali yani halk diliyle cix bi tufekti. Tek sorunu. 20 30 atis yaptktan sonra cekiç yayi gevşiyor. Ve 40tane atan tufek 15 tane atıyor ama son gucte tabi. Cekic yayi ayari olsa efsane tufektir. belki smdi duzeltmislerdir bilemem. Onun disinda 10 numaraydi. Ve diger merak ettigm ogrendgm diger konu. Arka arkaya 30 40 merminin hemen hemen aynı yerlere dusmesiydi. Bunu arastrdm ve regulator denen birsey varmis o zamanlar blmiyordum. Mermi düşüş ve stabilitesine etki eden onemli bir parca . Ben at44 sattm airmax lw rg aldm

Aldm ama cok ağırdı. Ve çok ciziliyodu

Bize bu hobiyi sevdiren Ilk kişi Antalya pcp grubundan

MUSTAFA BAYAR abiydi. Kendisini unutmadigimizi saygi ve sevdiğimizi umarm birgun bunu okurken gorur.bize o kadar cok on ayak oldu.

Bize o kadar cok yardm ettiki. Hic sıkılmadan bıkmadan en ufak seyi bile sorduk hep bir neşeyle sevincle anlatti. Onceden sifirlardm tufegi 30 metreye ondan sonra sadece 30 metreye atardm cunku diger mesafeleri vuramazdm.

Megerki mermi düşmesi oluyormus havali tufeklerde.fps olayida var tabi.

Mustafa abi bize strelok pro adnda bir program onerdi onu yukledim ayarlarini tek tek anlatti

Ben tabi bu arada airmaxi 1.500 e aldm ama agir ve stabil gelmedi bana. Sordum abi ne aliyim bana ne gider diye.

Kral Jumbo 5.5 onerdi hem regulatorlu gibi hem isabetli hemde stabil. Ustelik airmaxden 1 kg daha hafif 3.5kg

Neyse tabi ben airmaxi almadan once at44u tuple beraber sattm. Onun yerine jumboya pompa aldm.

Forumlara baktm herkez pompa zor diyodu. Ama ben o kadar cok alstmki pompaya. Kral jumboya normalde 200 bar basilir. Ben ise 230 240 basıyordum. Hem spor merakmda var. Birazda kalori yakaym diye istedm pompayi. 3 dinlenme sonucunda kolaylkla dolduruyodum. Dinlenmek derken. Oda pompa icin ısınıyor çünkü. Neyse ben pcpye başladıktan yaklask 6 ay sonra merminin nereye duseceginim kac barda hangi mesafeye dusecegini.10 metreye sifirlaynca hangi mesafelere hangi dot lardan atilacagini ogrendim. Bana durbun onerdi. Vector optics 8-32x56 ffp monarch durbun aldm. Simdi nerdeyse 3 katı pahalilasmis.

Neyse son 1 senedir pcp kullanmiyodum. Cunku işyernde cok mesai oluyo. Ve ben fazla kilolarmdan oturu bisiklete baslamstm.tabi faydasinida gördüm 24 kg verdm. Simdi karantina dolayisiyla 10 kg geri aldm ama yine vercm allhn izniyle.

Bu foruma yaklask 1 senedir giremiyorum . Cunku sifremi unuttm ne denesem giremedm. Sonunda hangi epostaya kayitli oldugunu buldum ve sifre sifirlayip geri döndüm.

Simdilerde pompa arızalı hatsana gonderip bakip yaptirip. 100 200 metrede şişe vurmaya devam edecegim.

Çünkü atalardan gelen soyle birsey var .

At avrat silah

Elime bir silah alnca insanin erkekligi boyle kabariyor degisik duygular hissediyor. Bende encok ta buyuzden seviyorum.

Okuyan varsa tesekkurler. Kendinize iyi bakin.

Gerektiği gibi ~ ;)

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Karanliksular67 ().

• Official Post

Öncelikle hoşgeldin. Uzunca ve keyifli bir yazınız olmuş. Zevkle okudum. Yeni ve yerli tufeklerimizle yola drvam ?

• Öncelikle hoşgeldin. Uzunca ve keyifli bir yazınız olmuş. Zevkle okudum. Yeni ve yerli tufeklerimizle yola drvam ?

Okuduğunuz için teşekkür ederim hocam. Beni onurlandirdiniz.

Yerli Firmalar yeni yeni gelişiyor. Suan Air arms vb. Yabanci Marka ile kapışacak kadar ileride olmasalarda,gelismeye devam ederlerse, o seviyeye vr dahada ileriye ulasacaktırlar.

Zaten bizde juba,pavlichenko,veya vassili zaitsev kadar değiliz :))

Evet kesinlikle yerli malıyla yola devamm

Gerektiği gibi ~ ;)

• Merhaba

İsmim Eren istanbulda yaşıyorum 28 yaşındayım.

Uzun süredir forumu takip ediyorum fakat nedense kayıt olmak aklıma yeni geldi :)

5-7 senedir havalı tüfek kullanıyorum.

Artık pcp tüfeğe geçmeye karar verdim ama sanırım hatsan artık Lw namlu üretmiyormuş sadece yerli namlu varmış

Aradığım tüfek Hatsan Airmax Lw namlu regülatörlü. Biraz daha yerli namlu ve Lw namlu araştırması yapıp öyle karar vericem sanırım :)

• Selamünaleyküm Cümleten,

Adım Emrah,

yenice PCP alma arefesindeyim bütçe olarak 2000 civarı ayırdım tavsiyeniz ne olur ? şimdiden teşekkür eder sağlıklı huzurlu günler dilerim.

Kral Arms Puncher S

kral arms puncher Breaker

v.b tavsiyeleri bekliyorum.

Varsa Yoksa "Güzel Ahlak"

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Kral Puncher Breaker 5,5

* Dede Yadigarı 16 cal tek kırma

* Hatsan BT65 SB 5,5

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Ozcanoglu ().

• Aleyküm selam Emrah bey elimde 2 aylık bir Kral np02 var. Pandemi nedeniyle 1 kez dışarı cikartabildim. Bir araştırın ilginizi çekerse haberleselim

ürün linki

https://www.aksuav.com.tr/urun…marine-pcp-havali-tabanca

Air Arms S510 TC - 5.5 mm

FX Dreamline Tactical Compact - 5.5 mm

Reximex RP - 5.5 mm

• Aleyküm selam Emrah bey elimde 2 aylık bir Kral np02 var. Pandemi nedeniyle 1 kez dışarı cikartabildim. Bir araştırın ilginizi çekerse haberleselim

ürün linki

https://www.aksuav.com.tr/urun…marine-pcp-havali-tabanca

teşekkür ediyorum tabanca tarzı düşünmüyorum sağolun ilginize hayırlı akşamlar

Varsa Yoksa "Güzel Ahlak"

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Kral Puncher Breaker 5,5

* Dede Yadigarı 16 cal tek kırma

* Hatsan BT65 SB 5,5

• merhabalar çok uzun bir süre sonra tekrar üye olak aranıza katıldım. hepinize sağlıklı günler diliyorum

• Merhabalar aradığım sorunun yanıtını internette bulamadım sizden yardım almak istedim. Ben alacağım pcp için bir dürbün arayışındayım. Isabetli atmak istediğim mesafe 20-50 metre arası. 3 dürbün var aklımda bana anlatarak tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim. Hawke vantage 2-7x32 = 843 TL Hawke vantage 2-7x32 IR AO =950 TL (paralaxlı) Hawke vantage 3-9x50 = 1360 TL (paralaxlı) Aklımdaki sorular da şunlar: - Max. 7x zoom bu mesafeler için yeterli midir ? - Bu mesafe aralığı için paralaxa gerek var mıdır? (Görüntüde rahatsız edici bir bozulma olur mu ?) Dipnot: Bu konuyu tartışmaya açmam gereken yer burası mı emin değilim ilk defa bir foruma yazı yazıyorum bi yanlış yaptıysam şimdiden affola. İyi ve sağlıklı günler dilerim.

• Merhabalar Daha önce üyeliğim bulunuyordu.Gmail adresimi ve şifremi kaybedince dahada giriş yapamadım tekrar hesap açmak durumunda kaldım.Vermiş olduğum mesafe ölçer ilanımı yayınlarsanız sevinirim.Daha önceki nikim Avcı08 idi.

• Merhabalar aradığım sorunun yanıtını internette bulamadım sizden yardım almak istedim. Ben alacağım pcp için bir dürbün arayışındayım. Isabetli atmak istediğim mesafe 20-50 metre arası. 3 dürbün var aklımda bana anlatarak tavsiyede bulunabilirseniz sevinirim. Hawke vantage 2-7x32 = 843 TL Hawke vantage 2-7x32 IR AO =950 TL (paralaxlı) Hawke vantage 3-9x50 = 1360 TL (paralaxlı) Aklımdaki sorular da şunlar: - Max. 7x zoom bu mesafeler için yeterli midir ? - Bu mesafe aralığı için paralaxa gerek var mıdır? (Görüntüde rahatsız edici bir bozulma olur mu ?) Dipnot: Bu konuyu tartışmaya açmam gereken yer burası mı emin değilim ilk defa bir foruma yazı yazıyorum bi yanlış yaptıysam şimdiden affola. İyi ve sağlıklı günler dilerim.

Merhaba hoş geldiniz bende sizin gibi psp almadan 2 tane dürbün temin ettim 1. Hawke 3-9x40 ao ır 2.Discovery 6-24x50 Hawke ile 50 100 metrelerde isabet alıyorum fakat hedefin 50 metrede gurupman yapmak veya küp şeker vurmaksa yetersiz ama küçük hedefler de 50 100 metrede keyifli atışlar yapabilirsin parallax ın faydası var ama bahsettiğin dürbünlerde ve mesafelerde çok önemi olmadığını düşünüyorum tavsiyem kaliteli bir optik olması kaydıyla 16x in altına düşme daha önce 6-24x50 comet vardı Hawke 3-9x40 ın eline su dökemez kalite önemli Discovery i hiç kullanmadan sattım effekto ya hiç yakışmadı ama harika bir dürbündü 'keşke satmasaydım' birde gamo tüfeğin üzerinde gamo 4x32 dürbünü vardı bahsettiğin mesafelerde harika işler çıkarıyordu ama psp için gerçekten yetersiz umarım azda olsa yardımcı olmuşumdur

• Herkeslere merhaba

Ankara içerisinde atış yapmaya yanlız gitmekten sıkılan ve sohbet muhabbet mangal ortamında Kuzey Ankara ilçelerinde atış organizasyonu düzenleyelim

Hatsan BT65 SB ELİTE 6.5 MM

Ankara Kuzey ilçelerde atışa gidecek tanışma ve dostluk atışları yapmak isteyenler özelden ulaşabilir

Merhababa marka olarak doğru karar hawke

bu işin en iyilerinden.

20 ve 50 metreler için bahsettiğiniz modeller gayet yeterli.

Örneğin ben hawke panorama 4-12*40 kullanıyorum 40 metrede kesme şekere 6x yeterli oluyor.

Yanlış bilinen (bana göre) birşey. Atış yaparken ne kadar zoom yapılırsa okadar iyi nişan alınacağı.

Bu durum aslında tam tersi gereksiz zoom atıcı hatasına neden oluyor. ( Tecrübeye sabit)

Örneğin geçen hafta 40 metrede 6x zoom da 10 mm grupman yaptım.

Aynı mesafe ve tüm şartlar aynı 12x zoom da grupman 20 mm oluyor.

Doğrulama için tekrar 6x te grupman yaptım ve sonuç yine 10 mm civarı.

Paralax konusuna gelince .

Bence paralaksli dürbün alırsanız daha iyi olur.

Hedefi net görebilmeniz önemli.

• Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aklımda sorular vardı ama şu an gayet eminim ne almam gerektiğinden. Zoom sayısına kafayı çok takmamak gerekiyormuş sanırım gerçekten de. Düşük zoom da ateş etmek bence alınan zevki biraz azaltıyor ama isabetlilik konusunda çok yardımcı oluyor şu ana kadar ben de bunu gözlemledim açıkçası.Herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim. Yardımlarınız için de tekrar çok teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

• Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aklımda sorular vardı ama şu an gayet eminim ne almam gerektiğinden. Zoom sayısına kafayı çok takmamak gerekiyormuş sanırım gerçekten de. Düşük zoom da ateş etmek bence alınan zevki biraz azaltıyor ama isabetlilik konusunda çok yardımcı oluyor şu ana kadar ben de bunu gözlemledim açıkçası.Herkese iyi günler iyi çalışmalar dilerim. Yardımlarınız için de tekrar çok teşekkürler. Sağlıcakla kalın.

Rica ederim ben teşekkür ederim.