bende biraz balık vurabiliyorum

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Balıklar mükemmel.bunlar oltaya gelmiyor mu? :him:s;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

• balıklar süper :D oltaya da gelir bu balıklar lakin av yeri,kullanılan yem,hava durumu çok önem taşır.en önemlisi sabır lı olmak lazım :)

• 2. resimde gece dalışı yapılmış sanırım doğru mu?

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Şu dalma işi en çok ilgimi çeken şey atıcılıktan sonra fakat biraz dalma cesatretim yok ama bir gün dalacağıma inanıyorum.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• 2. resimde gece dalışı yapılmış sanırım doğru mu?

YANLIŞ ! yazın meradan dönerken , saat 21:00 gibi çekilmiş bir resim malum hava kararıyor o saatte, yoksa gece dalışı yapıp bukadar güzel resmin yanına o avın çırkın resımlerını koyup lekelemem diğer resimleri.

• minumum 90 lık tüfek ve 18 mm lastik 6,3 mm şiş 120 cm
    her iki balığı avlamak için yeterli

arkadaş gayet güzel özetlemiş, bende bir kaç eklemeye yapayım kendimce ben 95 lık ahaşap tufek kullanıyorum 20 lık lastık 6,3 şiş 145 cm , bu kombinasyon benim gibi istanbul karadenız avcısı için gayet uygun hatta cogu zaman marmarada bu boy tufek uzun kalıyor, sen muglada dalacaksan bırazda tecruben varsa , 100 den kısa tufek kullanma derim cunku sızın orda goruş gayet iyi , balıkları fazla yaklaştıramaya bılırsın ,o yuzden daha uzun atış yapan bir 110 luk tufek daha cok işini görecektir bugun levrek çupra vurursun , yarın sinarit peşinde koşarsın ozaman 90 tufekle hıc sansın olmaz .ayrıca 90 lık boy uzerı alacagın her tufek ya karbon yada ahşap olmalıdır alüminyun govdeler esner .

• bunlara biraz demek alçak gönüllülük olmuş biraz , gerçekten harika avlar tebrik ederim :D

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• avcı mera bilgisi vermez dostum kusura bakma

Dostum öyle deme bence.. Ben katılmıyorum bu söze.Avcı,avını paylaşan kişidir.Avcılık deyince sadece öldürmek olmamalı diye düşünüyorum.Tamam,belki sizin de görüşünüz bu yönde değil ama,bu hobiyi sevdiklerinle paylaşmanın daha zevkli olabileceğine inanıyorum.

Şayet arkdaşlar yolunuz Mersin taraflarına düşerse,Mersin-Silifke karayolunun 70. km sinde Akyar,sonrasında Lemas(limonlu),Susanoğlu nda,buraları geçtikten sonra,Silifkede , Taşucunu geçtikten 10 km sonra görebileceiğiniz hemen hemen her koyda,Aydıncık ve Bozyazıda sonrasında,Bozyazı çıkışında Yoğun Duvar Orman Kampı civarları,Pullu yolu ve önündeki koyda hem zevkle dalıp avlanablir hemde Olta balıkçılığı yapabilirsiniz.
    Buralarda Sabahın erken saatlarinde Baraküda ve akya bile çıkıyor.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Dostum öyle deme bence.. Ben katılmıyorum bu söze.Avcı,avını paylaşan kişidir.Avcılık deyince sadece öldürmek olmamalı diye düşünüyorum.Tamam,belki sizin de görüşünüz bu yönde değil ama,bu hobiyi sevdiklerinle paylaşmanın daha zevkli olabileceğine inanıyorum.

Şayet arkdaşlar yolunuz Mersin taraflarına düşerse,Mersin-Silifke karayolunun 70. km sinde Akyar,sonrasında Lemas(limonlu),Susanoğlu nda,buraları geçtikten sonra,Silifkede , Taşucunu geçtikten 10 km sonra görebileceiğiniz hemen hemen her koyda,Aydıncık ve Bozyazıda sonrasında,Bozyazı çıkışında Yoğun Duvar Orman Kampı civarları,Pullu yolu ve önündeki koyda hem zevkle dalıp avlanablir hemde Olta balıkçılığı yapabilirsiniz.
    Buralarda Sabahın erken saatlarinde Baraküda ve akya bile çıkıyor.

selam , biz malum İstanbuldayız mera kısıtlı avcısı bol , yani senin saydıgın gibi km ler arası öyle fazla dalınabılecek mera yok, olanda çok az , şimdi sana bir olay anlatayım sen düşün mera soylenırmı soylenmezmi , bir taşım var 8-9 metrede hersene aynı tasın altından eşkina alırım iri , eşkinaları bılırsınız tek olmazlar grup halınde taş altlarında yaşarlar , şimdi ben daldıgımda tasın altında en az 7-8 eşkina olur ihtiyacıma gore 2 tane vurur cıkarım , 3 sene bu şekılde o taşın altından çok balık almısımdır , birgun iyi yakın bir arkadaşımla gıttık aynı meraya daldık o 8-9 metreye inemeyınce ben herzamankı gıbı inip 2 balık aldım cıktım , durumuda ona anlattım ben hersene boyle boyle dalar balıgımı alrım burdan dedım , malesef o arkadaşta başkasına soylemış ,sonra gelen arkadaş insaflı degılmış taşın altını silmiş supurmuş . Son 2 senedir o taşta balık yok bende devamlı taşın kapanmaya yuztutan agız kısmındakı mıdyelerı temızlıyorum hayvanlar gene yuvalanabılsınler dıye ama malesef gelen giden yok , işte o gunden beri karadenızdemı daldım neresınde daldın dıyenlere batı karadenız dıyorum sadece daha fazla açıklama yok kesinlikle , bu bana değil balıklara da zarar getırıyor.

• Antenlerim bu konuda usta(üstad) biri olduğunuzu söylemekte.Hatta o alanda tanınmış birisi de olabilirsiniz sanırım.Foruma üyeliğiniz zenginlik getiriyor bu anlamda.Fikir danışılacak ve doğru cevap alınacak ustalar olması her zaman iyidir.