Abdul Rahaman harika balık avı videoları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Arkadaşlar YouTube da gezinirken Abdul Rahaman diye bir kişinin videolarını gördüm şaşırdım. Adam aşağı yukarı izlediğim tüm videolarında basit bir makaralı oltanın kamışını kullanıyor. Makara falan hiç bir şey, yok yakaladığı balıklarıda poşete koyuyor. Adam bu kadar düşük bir ekipmala harikalar yapıyor.

  22000 de abonesi gözüküyor. Bir iki videosunu link vereyim izleyin.


  Cricket .22 wst


  8-32x44 AO BSA swt
  6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
  10-40x50 Vector optics Sentinel

 • Balığı ekipmanlar değil balıkçı tutar. Önemli olan balığın nerede ne zaman olduğunu ve nasıl yakalayacağını bilmekte iş. Buda avlak bölgesini iyi bilip yılların tecrübesiyle mümkün. Bu adamda da baya bir tecrübe ve bilgi var belli. Helal olsun valla.

 • Ben imrendim adama bir kanca, misina, kurşun ve yıpranmış bir kamışı var sadece ama çatır çatır balık tutuyor. Bide dikkatimi çekti mantar kullanmıyor hiç.

  Cricket .22 wst


  8-32x44 AO BSA swt
  6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
  10-40x50 Vector optics Sentinel

 • Mantarı yemi suyun yuzeyinde yada dibinde tutmamak seviyede yuzen balik için kullanıyoruz. Adamın yaptığı şeyi size söyleyeyim avlakyeri belirliyor. Simdi onceden balik tutulan bir kanalın cukurlarında sular kapalıyken tabiki balik bulabileceginizi bilirsiniz. Yem olarak solucan taktığını gördüm solucan ile avlanmak ülkemizde yasak hepsinin dışında kancada yem olmadan suya misir dokup ustune 3lu kancayi bosa bırakıp balik geldiğinde oltaya asilarak balik tutabiliyorsunuz carptirma vurdurma yontemi denilebiliyor. Kanca nasil baglandigindan cok balik tutma teknikleri ogrenmek bana gore daha verimli ben bunu cok cok balikcilara yanaşıp oltalarını ve tekniklerini onları rahatsiz etmeden sohbetle ve izleyerek ogrenmeye çalışıyorum. Onceden bende balik tutmaya gidiyim diyince iyi bir olta lazim baglanmis kanca lazim kursun lazim samandira lazim ve sulunez tavuk ekmek yanıç karides lazim diye düşünürdüm. Simdi ise once avlağı keşfetmenin önemini ve dogru tekniği ogrenmeye çalışıyorum. Ornegin once 7 numara siyah 3lu baglanmis kancaya 50-80arasi kursun takar atardım sonra baktim ki 125lik kursunla da kiyidan olta atılıyor aslinda hafif kanca baligin misenedeki tepkisinide azaltiyormus onceden daha hafif kirsun kullanirdim artık daha ağır kurşun kullanıyorum.

  agt Havalı Hobiler agt

  Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen mno ().

 • Bende yeni bir meraya gideceğim zaman gidip önce meraya iyice inceler. Çevredeki balıkçıları gozlemleyip ondan sonra balığa gidiyorum. Eskiden 10 15 olta götürüp hepsini atardım. Ne kadar Çok olta o kadar balık zannederdim. Şimdi 3 tane den fazla taşımıyorum. Onun biride yedek olsun diye.

 • Ben piyasada balikcilarda satilan 2metrelik 30tl lik bir kamis kullaniliyorum ve makine de uzerinde gelen makine.. atis tekiniği kurşun ve savururken kurşunu havada yerde geride tutmak gibi tekniklerle farkli savurma metoduyla surfculerin attigi yerlere atıyorum bana elimdeki 2metrelik kamisa bakinca gulen adam 1 saat bekliyor avuc kadar balik tutuyor ben 1 saatte 2 tane bilekten parmaga kadar balik cekiyorum keyfimi suruyorum toplanıyorum. Baliga gittiginiz gun rüzgar soguk sicak gunes bulut dalga suyun berrakligi gibi etkenler var.

  agt Havalı Hobiler agt

 • Başımdan geçen bir olayı anlatayım.

  Kızılırmak ya Birgün balık tutmaya gittim sabah saat 4 de oltalari mı attım. Tabi o zamanlar yeni başlamıştım. 10 yakın olta attım. kullandığım yemler de oltalarda ithal hazır malzemeler di. Öğlen oldu bende balık yok ikindiye doğru bir tane el kadar sazan tutmuştum. Gün batımına yakın amcanin biri yanıma geldi. Çantasından kasnaklı bir oltayla akşama kadar beklediğim söğüt ağacının dibine oltayı attı yarım saatte iki tane tatli su levregi tuttu en küçüğü 5 kilo civarında. Ben cildirmistim sinirden.

  Daha sonra amca ile muhabbet kurup işin ilmini hangi ağacın altından hangi balık çıkar. Hangi yemi hangi mevsim de saat kaçta kullanmam gerektigimi öğrendim. Bana iyi bir ders olmuştu.