Tüfegimi yere düşürdüm.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tüfegimi yere düşürdüm tüfegim sagtarıfına dürbünün üstüne düştü dürbünü en sola dayamama ragmen saga düşüyo mermiler ayagını söktüm ters taktım ama yine aynı neden olabilir sizce ne yapmaliyım

• Dürbün ayaklarınız yamulmuş olabilir ama önemli değil.Ayakları tüfekten ve dürbünden söküp,ilk başta ayna yardımıyla optik merkezleme yapın (detaylı anlatım için youtube) ,merkezleme işi bitince tüfeğe monte edin ve su terazisiyle dürbünü yatay olarak tüfekle paralel olduğundan emin olun.Paralel değilse şimleme tekniğiyle dürbün ayaklarının altına parça eklemesi yapın örneğin dürbün yukarı bakıyorsa (bu sizin alt atmanıza sebep olur)arkadaki ayağın altına şişe plastiği eklemek gibi.Sonraki adımsa dürbünün z eksenine göre ayarlayın,dediğim eksen sağa bakma sola bakma ekseni.Örneğin sağa atıyorsa demekki dürbün sola bakıyor ki siz sağa atıyorsunuz.Çözüm olarak arka ayağın sağ tarafına yada ön ayağın sol tarafına parça eklemek gerekir.Bu arada dürbünün merkeziyle namlunun arasındaki mesafeyide ölçün.Atıyorum 3 cm çıktı yani 5 metre gibi pelletin düşüş yapmayacağı mesafede silahın 3 cm alt atması gerekiyor.Sonraysa kliklerle hiç uğraşmayıp dot hesabıyla rahatlıkla kullanırsınız.Dürbünü monte etmedeki püf nokta silahın doğrultusuyla ,dürbün doğrultusu aynı olmalı,umarım anlatabilmişimdir kolay gelsin ...

Bu arada atış yaparken hedefinizle silahınız aynı doğrultuda (yükseklik ve z ekseni olarak)olursa daha iyi bir ayar yaparsınız...

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen cahar ().

• Mercek problemi varsa işiniz zor ama turretlerde bir sorun varsa en azından optik merkezleme noktasına yaklaşıp ,turretler olmadan kullanmak daha mantıklı

• Bu arada su terazisi yoksa telefonla da ölçebilirsiniz.İphonelarda pusulaya girip sağa kaydırırsanız 3 eksenli gyroscope ölçüme gelirsiniz,android için pek bilemiyorum ama mutlaka vardır