Havalı Tüfek Önerisi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkese merhaba. Ilk defa bir havalı tüfek alicam bu siteye kayıt olmadan önce biraz araştırdım havalı tüfekleri ,öncelikle pcp istemiyorum dolum tüpleriyle uğraşmak zahmetli biraz,bütçem sadece tüfek icin 2000 tl, dürbün aksesuar icin ayriyeten para ayirabilirim kenara, eğer su tüfek daha iyi üstüne biraz koy onu al derseniz onuda değerlendirebilirim. Isteklerime geçecek olursak yabancı marka taraftarayım mesafe olan en fazla 50 80 m arası olur bu mesafelerde cam bir şişe koysam patlaticak kadar kuvvetli olmasını istiyorum,tepmesi biraz olabilir ama bu tepme yüzünden vidaları gevsesin istemem bu yüzden kaliteli bi tüfek arıyorum malzeme kalitesine çok önem veriyorum ve ahşap olmasını isterim aynı zamanda kibar dursun ve cok agir olmasin , diana weicrach air arms gamo bu tufekler icin kaliteli diyorlar sizin de fikirlerinizi bekliyorumibi tüfek öneriniz varsa cevaplarınizi bekliyorum.

• Bence ilk havalı tüfeğiniz için bu seviyeler biraz fazla tabi bütçe meselesidir bir şey diyemem.Öncelikle alttan ve yandan kurma silahlar en az 4.2 kg den başlaması ve ekstradan kurma hareketi gibi yanları olduğunu unutmayın.

Tahribat amaçlı hw-aa lar sizi üzer,dianalar daha uygundur.Diananın ,350 magnum u en güçlü yaylılarındandır ve ağırlığıda nispeten uygun.Hw içinse 50S modeli isabetli ve şık bir tüfek ama tahribat için ne derece memnun eder bilemiyorum.Piyasada 50 MII modeli var sanırsam record tetiği yok ve gezi o kullanışlı hw gezlerinden değil.

Vida gevşeme işine gelirsek ithaller de yerliler de yaylıların doğası gereği bunu yapar ama locktite ile sabitlenirse sorun ortadan kalkar.

Tavsiyem hatsanın mod 135 qe vortex modeli.İşçilik açısından iyi bir seviyede bence ama her silahı mı böyledir incelediğim mi bilemem.Dünya piyasasında

stok en güçlü pistonlu tüfektir ama beraberinde ağırlık,tepme gelir.Ahşap şart değilse 87 qe lerde aklınızda bulunsun derim.

• Havalı tüfek alırken yaptığım hatalar başlıklı yazı size yol gösterir

AA S400 MPR FT nikko 10-50*60

PUNCHER PRO 5,5 walter 8-32*50

mauser k98

• Bir tüfek bayisine gittim ve hatsan 135 Qe almak istediğimi söyledim tamam abi fabrikaya bir sorayım dedi sonra beni aradı fabrika artık bunu üretmiyormuş çok şikayet gelmiş sesi dedi şimdi bu kıvam da başka ne önere bilirsiniz 5.5 mm’lik ve namlu çıkış hızı 1000 olan bir de hatsan ın fiayatı da iyiydi 750 civarı bişey arıyorum tavsiyeniz ne olur şimdiden teşekkürler

• N11

mauser k98

• Bir tüfek bayisine gittim ve hatsan 135 Qe almak istediğimi söyledim tamam abi fabrikaya bir sorayım dedi sonra beni aradı fabrika artık bunu üretmiyormuş çok şikayet gelmiş sesi dedi şimdi bu kıvam da başka ne önere bilirsiniz 5.5 mm’lik ve namlu çıkış hızı 1000 olan bir de hatsan ın fiayatı da iyiydi 750 civarı bişey arıyorum tavsiyeniz ne olur şimdiden teşekkürler

Merhaba.ikinci el düşünürseniz gamo g-magnum 1250 var elimde.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• Teşekkür ederim ilk başta ikinci el aklıma gelmedi ben de gidip av bayiden abinin öneris ile retay 135X aldım ama pek beğenilmediğini okudum onun yerine başka birşey alacam yine aynı yerden alayım ayıp olmasın

• Hangı kırmalıyı alırsanız alın yaylı alın vortex veya gaz pıstonludan uzak durun,,Zaten hatsan 135 qe de vortex dir servısı sık sık zıyaret etmeyı sever...kral n07 veya n11 alabılırsınız

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• Teşekkür ederim ilk başta ikinci el aklıma gelmedi ben de gidip av bayiden abinin öneris ile retay 135X aldım ama pek beğenilmediğini okudum onun yerine başka birşey alacam yine aynı yerden alayım ayıp olmasın

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• ben kullanıyorum memnunum

mauser k98

• ilk aldığımda izlenimlerimi yazmıştım burda ordan okuyabilirsiniz.

ben yaylı tercih ediyorum

mauser k98