5.000 TL civarında isabet oranı en yüksek kaliteli ithal PCP tavsiyesi lazım.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selam arkadaşlar. Ben avcı değilim, canlıya ateş etmiyorum mümkünse. Uzak hedeflere nokta atışı yapmak en hoşuma giden şey. Bu pcp olayı beni çok sardı, hem sesi çıkmıyor hem de yivli olduğu için uzak mesafe gidiyor. Bir forumda Air Arms en iyi isabet oranına sahip dedi birisi. Barska Sniper 10-40x50 GX2 dürbünü de aldım Aksu Av dan, şimdi de artık kaliteli ve isabet oranı en yüksek pcp istiyorum. Bu işte artık profesyonelleşmiş usta arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Son 2 ayda satın alıp kullandığım pcpler şöyle ( Hatsan Hercules- Kral Big Max- Kral Puncher Auto) Hercules çok güçlü ama grupmanını beğenmedim ya da benim acemiliğimden öyle oldu. En zevk aldığım Kral Puncher Auto oldu ama sanki gücü biraz az gibi geldi. Şimdiden teşekkürler. Bu arada aradığımı bulursam, bu az kullanılmış tüfeklerimi ilgilenenlere satacağım.

• Uzun mesafede piyasada bulabileceğiniz en isabetli lider model Daystate Air Ranger modelidir.İkinci el için biraz daha koymak gerekebilir.Ama elinizdeki hercules de yabana atılacak bir silah değil.İki ay kısa bir süre,biraz daha tecrübe ve pellet denemeleriyle şans tanımanızı öneririm.Ama bunların ne olursa olsun bir havalı silah olduğunu unutmayın,limitleri bellidir.Şahsen Daystatelere o kadar bütçe ayıracağıma Ata nın yivlisi artı harç bedeliyle gerçek bir silaha sahip olurdum.On atacağıma bir atıp doyuma da ulaşırdım,tercih sizin

• Uzun mesafede piyasada bulabileceğiniz en isabetli lider model Daystate Air Ranger modelidir.İkinci el için biraz daha koymak gerekebilir.Ama elinizdeki hercules de yabana atılacak bir silah değil.İki ay kısa bir süre,biraz daha tecrübe ve pellet denemeleriyle şans tanımanızı öneririm.Ama bunların ne olursa olsun bir havalı silah olduğunu unutmayın,limitleri bellidir.Şahsen Daystatelere o kadar bütçe ayıracağıma Ata nın yivlisi artı harç bedeliyle gerçek bir silaha sahip olurdum.On atacağıma bir atıp doyuma da ulaşırdım,tercih sizin

Ata Turqua ya baktım şimdi. Aslında fena değil ama pcplerde ses az. Biraz daha deneme kararı aldım Herculesi. Hercules için (grupman) hangi pellet tavsiye ediliyor bilen var mı?

• Ata Turqua ya baktım şimdi. Aslında fena değil ama pcplerde ses az. Biraz daha deneme kararı aldım Herculesi. Hercules için (grupman) hangi pellet tavsiye ediliyor bilen var mı?

Bunu sizin deneyerek bulmanız gerekiyor.Silahlar aynı model bile olsa üretim farklılığı,atış sayısı,atıcının stili pellet tavsiyesini etkiliyor.Hercules için önerim yüksek grainli pelletlere bakın (40 ve üstü)

İnce Mehmet'in 40 grainleri,Spoton herculesler,jsb,hn,aa pelletleri denemenizi öneririm.Silahla atış yaptıkça namludaki yivlerde ,üretimde oluşan çapakları temizleyip ilk atışlara göre daha da isabetlenecektir.

Yeni bir silah alacaksanız size önerilen AA nın S510 gibi serilerini uzun menzil için bir daha düşünmenizi öneririm çünkü gücü herculese göre düşük ve hercules kadar tatmin edeceğini sanmıyorum.Kaçarı yok herkül den sonra anca Air Ranger :)

Ses içinse; zaten bırakın hercules,air ranger gibi güçlü tüfekleri ,ortalama bir pcp bile sizi meskun mahal dışında atış yapmaya zorunlu kılacaktır.Öyle bir ortamda da ses benim açımdan önemli gelmiyor.

• Atıcının nişangah alışı, kendine göre dipcik, gez-arpacık, dürbün varsa sıfırlama ayarları ile tamamen kişiseleştirilmiş ayarlarla kaç metreye, hangi hedefe, tahribat mı grupman atışı mı için olduğu gibi faktörler sadece silahın gücü ile birleşir benim için geçerli şartlar bu dur 5.000tl yada 150tl.. 2gün önce işgören silahçılıktan antalyadaki şubesindeki arkadaşlarla konuşuyorduk yaptığım atıştan bahsediyordum kendisi bende yapabiliyorum galatian ile o hassasiyette atışlar dedi işte konuda bu ben 150tllik namlu kırmalı ile sen kaç binliralık pcp ile yapıyorsun aynı atışı daha h&n pellet kullanışı benim gamo ile atış yaptığımı katmıyorum.

Bahsettiğim atışımın videosunu da ekliyim..

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt Havalı Hobiler agt

• Atıcının nişangah alışı, kendine göre dipcik, gez-arpacık, dürbün varsa sıfırlama ayarları ile tamamen kişiseleştirilmiş ayarlarla kaç metreye, hangi hedefe, tahribat mı grupman atışı mı için olduğu gibi faktörler sadece silahın gücü ile birleşir benim için geçerli şartlar bu dur 5.000tl yada 150tl.. 2gün önce işgören silahçılıktan antalyadaki şubesindeki arkadaşlarla konuşuyorduk yaptığım atıştan bahsediyordum kendisi bende yapabiliyorum galatian ile o hassasiyette atışlar dedi işte konuda bu ben 150tllik namlu kırmalı ile sen kaç binliralık pcp ile yapıyorsun aynı atışı daha h&n pellet kullanışı benim gamo ile atış yaptığımı katmıyorum.

Bahsettiğim atışımın videosunu da ekliyim..

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Emir Abi'nin bu modlamasıyla bu tüfek çok hoşuma gitmişti.Benim striker 1000 x almama vesile olmuştu ki silahımdan çok memnunum.85 metrede gez-gözle yarım litrelikleri 4/5 isabet ettirebiliyorum.İşin tuhafı dürbün takınca isabetim düşüyor :) Geçen buluşmada pcp kullanan üstadlar hayret etti isabetine.He bu demek değil ki ben şöyle yetenekliyim.En önemlisi attığın silahı sevmek,silahla zaman geçirmek gerisi teferruat.İster 100 liralık silah olsun ister 10000.Sen silahı ciddiye almazsan o da seni almaz.

• Cricket 6.35 bulabilirseniz tavsiye ederim.

Hatsan AT 44 NOVA COMPACT 5.5
    300 bar yarıkarbon luxfer
    Huğlu 104A Süperpoze

• Elimde sadece dürbün sıfırlama atışları yapılmış daha sonra ameliyat olmam nedeniyle hiç kullanamadığım sıfır ayarında FX Royal 400 5.5 var. Kullanamadığım için satmayı düşünüyorum. Çok Çok isabetli bir tüfek ilgilenirsen telefonum 5424849475.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı