PCP Tüfek Tavsiyesi Verebilir misiniz?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi akşamlar, iyi forumlar arkadaşlar. Mod 99 tüfeğimle epey vakit geçirdim ve pcp tüfeklere merak saldım. Bir yandan araştırıp incelerken siz değerli forumdaşlardan da başlangıç için pcp tüfek tavsiyesi almak istedim. Yardım ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. Üst limit 1500 lira gibi belirledim.

;avci;Ser4827_Mod99

• Sıfır mı ikinci el mi? Bu bütçeye dürbün, pompa veya scuba tüp dahil mi? İsabet mi güç mü daha öncelikli? Yerli mi ithal mi diye zaten sormuyorum.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• evet arkadaşlar bende tavsiyelerinizi bekliyorum

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• Sıfır mı ikinci el mi? Bu bütçeye dürbün, pompa veya scuba tüp dahil mi? İsabet mi güç mü daha öncelikli? Yerli mi ithal mi diye zaten sormuyorum.

Tabi öncelik sıfır ama temiz ve güzel bir tüfek olursa ikinci el de olabilir. Dürbünüm var, pompa da alacağım.

;avci;Ser4827_Mod99

• İsabete mi yoksa güce mi önem verdiğinizi söylemediniz. Dürbününüz kaliteli değilse bu hobiden soğuyabilirsiniz. Zira isabetsiz atışlarda suç tüfekte mi pellette mi dürbünde mi yoksa atıcıda mı sorunsalları arasında kalırsınız.

• İsabete mi yoksa güce mi önem verdiğinizi söylemediniz. Dürbününüz kaliteli değilse bu hobiden soğuyabilirsiniz. Zira isabetsiz atışlarda suç tüfekte mi pellette mi dürbünde mi yoksa atıcıda mı sorunsalları arasında kalırsınız.

Hawke Vantage 4-12x50 pcp silahlar için yeterli gelirmi.daha yüksek zoomlu bir dürbün bakmalımıyım

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Hawke Vantage 4-12x50 pcp silahlar için yeterli gelirmi.daha yüksek zoomlu bir dürbün bakmalımıyım

100 metreye kadar orta güçte isabetli bir pcp için yeterli olur düşüncesindeyim kullandığınız dürbünün.

hawke 3*9*40 var elimde. Önemli olan isabet benim için. Acaba yeterli bir dürbün mü?

;avci;Ser4827_Mod99

• Kullandığınız dürbün ile max 100 metreye atışlar yapabilirsiniz. Dürbün daha uzağı da gösterir ama pelletin vuruş noktasını hedef kağıdında göremezsiniz ayrıca küçük hedeflere nişan almak zorlaşacaktır. Kralın tüfeklerinin daha yakışıklı olduğunu söylemekle birlikte at44 long lw regülatörlü bir tüfek jsb 18 gr pellet ile çok keyifli atışlar yapabilirsiniz. Unutmadan scuba tüp olmadan pcp tüfek hobisi bir nevi işkencedir. Bunlar kişisel görüşlerimdir.

• 100 metreye kadar orta güçte isabetli bir pcp için yeterli olur düşüncesindeyim kullandığınız dürbünün.

teşekkür ederim.gamo magnum 1250 de kullanıyorum dürbünü.elli metre atışlar da isabet farklı yerlere oluyor.bunun sebebi silahmı benmiyim dürbünmü anlayamadım.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Kullandığınız dürbün ile max 100 metreye atışlar yapabilirsiniz. Dürbün daha uzağı da gösterir ama pelletin vuruş noktasını hedef kağıdında göremezsiniz ayrıca küçük hedeflere nişan almak zorlaşacaktır. Kralın tüfeklerinin daha yakışıklı olduğunu söylemekle birlikte at44 long lw regülatörlü bir tüfek jsb 18 gr pellet ile çok keyifli atışlar yapabilirsiniz. Unutmadan scuba tüp olmadan pcp tüfek hobisi bir nevi işkencedir. Bunlar kişisel görüşlerimdir.

Verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için çok teşekkür ederim At44 ü araştırmaya başlıyorum.

;avci;Ser4827_Mod99

• teşekkür ederim.gamo magnum 1250 de kullanıyorum dürbünü.elli metre atışlar da isabet farklı yerlere oluyor.bunun sebebi silahmı benmiyim dürbünmü anlayamadım.

Muhtemelen her ikisi birden. Dürbünü iyi sabitlemediyseniz her atışta yerinden hareket edecektir. Biraz daha zorlarsanız dürbünü bozabilirsiniz bile. Yaylı tüfekle isabeti yakalamak gerçekten zor iş.

• Muhtemelen her ikisi birden. Dürbünü iyi sabitlemediyseniz her atışta yerinden hareket edecektir. Biraz daha zorlarsanız dürbünü bozabilirsiniz bile. Yaylı tüfekle isabeti yakalamak gerçekten zor iş.

dürbün bozmaktan kastınız nedir?mesala diğer türk malı silahımda kullandığım dürbünün mercekleri yerinden oynamıştı.dürbünü söküp gevşeyen mercekleri yerine sıktım.tekrar gevşemesin diye loctite uyguladım.daha önce artıkıl içinde aynı işlemi yapmıştım artıkıl sürekli dönüyordu.1000 atış civarı kullandım artıkılda sorun yok.dürbünün başka arızaları ne olabilir acaba?

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Bozulma derken sizin başınıza daha önce gelen durumu kastetmiştim. Ancak her atışta sarsıntı yüzünden reticle yerinden oynayacağından her attığınız farklı yere gidecektir. Yaylılarda küçük mercek çaplı dürbün ve dampa yada sarsıntıyı emecek türde dürbün ayağı kullanmanız gerekecek. Bütçeniz kısıtlıysa zetax nickli üstadın dampasız tek parça ayak ile dürbün montajı adlı metodunu denemelisiniz

• Bozulma derken sizin başınıza daha önce gelen durumu kastetmiştim. Ancak her atışta sarsıntı yüzünden reticle yerinden oynayacağından her attığınız farklı yere gidecektir. Yaylılarda küçük mercek çaplı dürbün ve dampa yada sarsıntıyı emecek türde dürbün ayağı kullanmanız gerekecek. Bütçeniz kısıtlıysa zetax nickli üstadın dampasız tek parça ayak ile dürbün montajı adlı metodunu denemelisiniz

teşekkür ederim.gamonun kendi ayak sistemi var diğer silahımda sn.zetax ın metodunu dener tecrübe edrim.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• At44 180-230 cc tupu 35 adet atış sayısı ıle bır sure sonra sıkar ayrıca hava ayarını kıs aç ayarları zor zahmetlıdır,güncellıgını kaybetmış eskı nesıldır at44... Tavsiyem Kral Pro Mega bakmanızdır 330 cc ıdeal boydakı tupu ıle atış sayınız ısabet ıstıkrar ciddi derece artar Ayrıca tum kral tufeklerde 2 sanıyede yapılan hızlı pratık hava ayarı mevcuttur,,Kralın servis hızmetı ve hızıda fevkaladedir,hatsandan açık ara öndedir.

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• At44 180-230 cc tupu 35 adet atış sayısı ıle bır sure sonra sıkar ayrıca hava ayarını kıs aç ayarları zor zahmetlıdır,güncellıgını kaybetmış eskı nesıldır at44... Tavsiyem Kral Pro Mega bakmanızdır 330 cc ıdeal boydakı tupu ıle atış sayınız ısabet ıstıkrar ciddi derece artar Ayrıca tum kral tufeklerde 2 sanıyede yapılan hızlı pratık hava ayarı mevcuttur,,Kralın servis hızmetı ve hızıda fevkaladedir,hatsandan açık ara öndedir.

akın bey merhaba.kral puncher jumbo nasıldır.tavsiye edermisiniz.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• ikinci el almayı düşünüyorum.ederi nedir acaba?

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• akın bey merhaba.kral puncher jumbo nasıldır.tavsiye edermisiniz.

kral jumbo şişko tupun gorselı sorun degılse tabıkı tercıl edılcek tufektır jumbo,buyuk tup hacmıde avantajdır,neredeyse tum kralların mekanıgı az farklı veya aynıdır

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf