Bisiklet ile Dağın Tepesinden İnerek Kırılmış Hız Rekoru

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.


  • Özgürlüğü simgeleyen araçların başında gelen bisiklet ile unutulmaz deneyimler yaşamak mümkün oluyor. Hele ki dağlık arazide bisiklet ile üst düzey performansları izlediğinizde derinden etkileniyorsunuz.


    Alman bisiklet sporcusu Mark Stöckl bisikleti ile bir dünya rekoruna imza atıyor. Metrelerce yükseklikliğe sahip dağın tepesinden bisikleti ile süzülen sporcu, 167 km/s hıza ulaşarak bu alanda bir rekorun sahibi olmayı başarıyor. Stöckl bu hıza 650 metrelik bir mesafede çıkıyor.


    Şili’de bulunan ve tam tamına 3972 metre yükseklikte yapılan bu hız denemesi, dağın tepesinden bisiklet ile ulaşılmış en yüksek hız rekoru olarak kayıtlara geçiyor. Farklı açılardan kaydedilmiş bu performansta, sporcunun nabzı dahil olmak üzere her şeyin kaydı tutuluyor.    Kaynak: https://paratic.com/bisikletle-dagin-tepesinde-hiz-rekoru/