Hatsan NOVA STAR PCP Nasıl Bir Tüfektir...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu tüfekle ilgileniyorum, fikir beyan edebilirseniz sevinirim...

Bora BR36

Armsan RS-A2

Hatsan Nova Star 5.5 mm

• piyasaya yeni çıkan bir tüfek. yapılan inceleme atışları güzel. fuarda prototip modeli kullandım gayet güzel. ama kullanıcı arkadaşlar varsa onların yorumlarıda bilgilendirir.benim gördüklerim kurma kolu galatıan kolu takılmış gayet kullanışlı olmuş. isabet ve stabillik 25 50 m atışlarını gördüm çok iyi.index şarşör kimi için iyi kimi için kötü. düz novaya görenamlu kısa. carbon tüp. bildiklerim bunlar

• Dün Bursa Bozkurt Av'dan hatsan nova star modelini satın aldım, tüp 250 bar dolu haldeydi ve hemen atışa gittim...

Tüfek çok hafif, insanı yormuyor...25 metrede dürbün sıfırlaması yaptım, atışlar gayet stabil, çoğu saçma aynı delikten geçiyor...

bu arada saçmalar JSB marka, dürbün : optima 3-4x44 aoe

Bora BR36

Armsan RS-A2

Hatsan Nova Star 5.5 mm

• Dün Bursa Bozkurt Av'dan hatsan nova star modelini satın aldım, tüp 250 bar dolu haldeydi ve hemen atışa gittim...

Tüfek çok hafif, insanı yormuyor...25 metrede dürbün sıfırlaması yaptım, atışlar gayet stabil, çoğu saçma aynı delikten geçiyor...

iyi günlerde kullanın. güzel tüfek. Ayrıca 50 ve 75 m grupman denemelrı yaparsanız sonuçları beklıyor olacagım

• Haftasonu yağış olmazsa eğer atışa gitmeyi düşünüyorum, deneyimlerimi paylaşırım.

Bu tüfwk için önerebileceğiniz özel bir pellet var mıdır?

Bora BR36

Armsan RS-A2

Hatsan Nova Star 5.5 mm

• Nova bakarken Kral puncher jumbo alma sebebim,

1) Göze çok hoş görünen delikli kundak yapısı

2) 3.5kg civarında olup novadan ciddi derecede hafif olması idi.

Nova star bu ikisini yaptığı gibi carbon tüp,lw namlu,250 bar ve bolca piccatiny ray koymus yeni modele.Kraldaki satış başarısını görüp arttırıyorum resmen demiş.Şuan en dikkatimi çeken modeldir kendisi,youtubedaki inceleme videoları grupman ve stabilite hakkında güzel fikir veriyor ancak ben şahsen gerek anlatım şekli gerekse çekimleri sebebiyle Alparslan beyin yapacağı incelemeyi merakla bekliyorum.

İlk fırsatta denemek istediğim bir tüfek,sahibi olan arkadaslar nekadar çok sey paylaşabilirse okadar faydalı olacaktır..

KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM

GAMO CFX 4.5 MM

Nova star modelde regülatör var mı yoksada gerek var mı sizce regülatöre

Hatsan Mod 99 (.22)

• 58 cm olan model belki sabilite konusunda daha iyi olabilir ancak susturucu takınca daha da uzadıgı için ben kısa versiyonu almayı planlıyorum.bullpup tipleri hiç sevmediğim için kısa ve isabetli bir tüfek olarak nova star gözdem şu aralar :)

KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM

GAMO CFX 4.5 MM

• 2 ay kadar oldu nova star long kullanıyorum. 10 üzerinden 9 verdim. 1 puanı da arabaya zor sığdığı için kırdım. Spoton ve jsb pelet ile gayet sıhhatli grupman yapılıyor. Solid lerde yakın mesafe grupman yok diyebiliriz. Ama 230m den 5lt su bidonu atma şansım oldu. Gayet başarılı. Üzerine 6-24x50 yandan paralaks dürbün taktım . Canavar 250 bardan 100 bara kadar aynı esaslarda 60 70 atış rahat yapılıyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Hatsan Nova Star Long 5.5

Turkbull 5.5

Hawke 8-32x56

Discovery 8-32x56

Barska G-2 6-24x50

:);c;

• Hocam haklısınız. Düzeltiyorum. 8 şarjör attıktan sonra tekrar hava basıyorum. 8x 12 = 96ad. Daha sonrasında mesafeye bağlı illa düşme oluyor. Yanlış bilgi için tüm hobidaslardan özür dilerim. Saygılarımla

Turkbull 5.5

Hawke 8-32x56

Discovery 8-32x56

Barska G-2 6-24x50

• Hocam bendeki long. Lw namlu değil Hatsanin kendi namlusu. Ceket giydirmeli. Ben memnunum. Tek sıkıntı yukardada belirttiğim üzere uzunluğu arka koltuğa sığmıyor çantayla bende özel kılıf diktirdim döşemeciye, sedan arabamin bagajına çapraz koyuyorum. Alalı 3 ayı geçti herhalde 1500 atış yapmışımdır ortalama. 5.52 ve biraz daha ağır peletlerden (25-26grain) daha güzel grupmanlar çıkardım. 18.13 var şu an elimde ama bende de sıkıntı olabilir dağıtıyorum biraz. Solid önceden kullanmamıştım ama tahribat etkisi iyi olmasına karşın bir türlü grupman yapamadım. Tüfeği tam söküp o ringleri filan kontrol etmeye fırsatım olmadı. Ancak atışa gidip geliyorum. Ben alırken hem Alparslan Şen abimiz incelemesinden hem tüfeğin duruşundan etkilendim. Ilgili av bayisinde bizzat omuzlayarak 1 2 boş patlatarak ki hercules ve birkaç tane daha deneyerek aldım. At44 long PA vardı 2010da aldığım. Onu satarak buna döndüm. Memnunum ve hatta allah nasip ederse bir hobidasimizdan 2018 faturalı Turkbull 5.5 alacağım. Onu da farklı bi segment olarak görürsek ve bir de çocukluğumdan kalma hatsan kirmaliyla set tamam olacak. Havalar guzellestikce fotoğraf ve deneyimleri mi paylaşmaya çalışacağım. Saygilarimla

Turkbull 5.5

Hawke 8-32x56

Discovery 8-32x56

Barska G-2 6-24x50

• 18.13 grain jsb saçma ve dağıtıyorsa hızınız fazla yüksektir.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Hocam malum havalar düzelmedi hala. Yarın da gidemem malum. Ama haftaya tekrar deneyip burdan dönüş yapacağım.

Turkbull 5.5

Hawke 8-32x56

Discovery 8-32x56

Barska G-2 6-24x50

• pcp almaya karar verdim ve kral pro 500 hatsan nova arasında kaldım bnim istediğim güç ve tahribat bu ikisi arasında farklılık varmıdır kral el pompasıyla dolduracam scuba tüp bni aşıyor yardımcı olursanız sevinirim