Şimleme konusunda yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tüfeğim bt-65 dürbün hawke sidewinder 6-24x56 kullandığım pellet jsb 23 grain.optik merkezlemeyi düzgün bir şekilde tamamladım 20mt den atış gerçekleştirdiğimde pellet hedefin sol aşağısına geldi arka ayağın alt kısmına hilali kaplıyacak şekilde röntgen filmi keserek şimleme yaptım neredeyse hedef yüksekliğine ulaştım ama benim anlamadığım sağa veya sola şimleme yapmama rağmen yeterli bir yön değişmesi sağlıyamıyorum. araştırdım ama bulamadım acaba sağ sol için şimlemeyi yanlış mı yapıyorum? Yardım ederseniz sevinirim,teşekkürler

• - Ön taraftaki ayakta yükseklik ayarı için shimleme yaparsak vuruş noktası aşağıya

- Arka taraftaki ayakta yükseklik ayarı için shimleme yaparsak vuruş noktası yukarıya

- Arka ayakta sağ tarafa shimleme yaparsak vuruş noktası sola kayar.

- Ön ayakta sağ tarafa shimleme yaparsak vuruş noktası sağa kayar.

• Vuruş noktası arasında fazla fark yoksa ön ayağın sol taraf vidalarını biraz gevşetip sağ taraf vidalarını biraz daha fazla sıkarsanız shimleme yapmadan kurtarabilir.

• Vuruş noktası arasında fazla fark yoksa ön ayağın sol taraf vidalarını biraz gevşetip sağ taraf vidalarını biraz daha fazla sıkarsanız shimleme yapmadan kurtarabilir.

• zaman ayırdığınız için teşekkürler bunları okumuştum dediğim gibi yükseklik ayarını çözdüm ama sağ sol ayarını bir türlü anlayamadım ya acaba şimlemeyi yanlış yerden mi yapıyorum?iki hilalin birleştiği noktadan, vidaların oradan yapıyordum şimlemeyi ayrıyeten yazdıklarınıza göre ön ayakta sağ tarafa yapmam gerekli sanırım

Dürbün optik merkezini terazisi alınmış düzgün bir aynada güzelce ayarladım. Yalnız atışlarım 3 cm sol 2 cm kadar da asagıya toplandı. Yatagun dampa ayak kullanıyorum . dampa ayakta shimleme nasıl yapabilirim ? Atışlarım merkezden çok uzaklaşmadığı için belki vidalardan ayarlayabilirim diye düşünmüştüm ama hangi vidayı sıkar veya gevşetirsem atış nereye gider o konu da bilgim tam anlamıyla yok bu konu da yardımcı olursanız sevinirim