Havalı tüfek seçimi için yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba forum üyeleri hatsan striker 1000x ve mod 135 qe vortex arasında kaldım. 100 m civarı atışlarda kullanacam. Bu silahları kullanan kişilerden yorum bekliyorum .

• İkisi de güzel tüfek biri magnum diğeri orta sınıf tüfek ve biri diğerinin 2-3 katı fiyatında güç, görsellik vs olarak tabiki 135 qe, hafiflik, ekonomik, kurma kolaylığı vs içinse striker. Seçim size kalmış da yalnız tüfekler farklı kulvar da.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Daha önce hatsan mod 125 sniper ve stoger atac havalı tüfek kullandım . Atac tüfek isabeti Herseyiyle çok keyifli bi tüfekti. Yine o ayarlar da bi tüfek arıyorum . Hedef 50-100 m arasında isabetli keyifli atışlar yapabilmek. Başka tavsiyelere de açığım

• Avsezonu

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Silah seçimiiçin yardım” Yeni Başlık: “Havalı tüfek seçimi için yardım”.
  • Daha önce hatsan mod 125 sniper ve stoger atac havalı tüfek kullandım . Atac tüfek isabeti Herseyiyle çok keyifli bi tüfekti. Yine o ayarlar da bi tüfek arıyorum . Hedef 50-100 m arasında isabetli keyifli atışlar yapabilmek. Başka tavsiyelere de açığım

Dürbün kullanacak mısınız? Yoksa gez göz arpacık ya da red dot vs ile mi kullanacaksiniz.

vazgeçilmezlerim;

• Bir süre gez arpacık ile kullanmayı düşünüyorum sonrasında sağlam bi dürbün alırım

• mod 135 qe ninde çok isabetli olduğunu vs söyleyen kişiler var açıkcası bu tüfek beni daha fazla cezbediyor

• mod 135 qe ninde çok isabetli olduğunu vs söyleyen kişiler var açıkcası bu tüfek beni daha fazla cezbediyor

İsabetli guclu sağlam tüfektir.

Striker de isabetli hafif bir tüfek. Hani isabetleri aynı sayılır. Arada ki farklar

striker ucuz- --------------135 pahalı

Hafif--------------ağır

Orta güçte --------------- daha güçlü

İsabetli -------------- isabetli

Yaylı -------------- vortex

Yok -------------- sas-quadro tetik var

Bazı özelikler bildiğim kadarıyla böyle. Maddi sıkıntı yoksa özelliklere de bakarsak 135 alin kullanın derim. Başlarda da gez göz arpacık kullanın yumuşayana kadar. Direk dürbün takarsanız dürbüne yazık olabilir. Bir de dürbünün uzun ömürlü olması açısından dampa ayak ile ya da protector ile kullanmanızı tavsiye ederim.

vazgeçilmezlerim;

• quadro tetik olması bi avantaj sağlıyor mu ? Tercihim yaylı bi tüfek mi olmalı yoksa vortex mi ?

• quadro tetik olması bi avantaj sağlıyor mu ? Tercihim yaylı bi tüfek mi olmalı yoksa vortex mi ?

Yaylı tüfek vortex e göre daha stabildir. Yalnız az bir şey fazla teper. Sas tepmeyi titreşimi azaltan bir sistem olup quadro tetik de daha hassas ayar da tetiği kullanmaya imkan sağlar. Ben hep yaylı kullanırım. Kiminin tercihi vortexdir benim ki ise yaylıdır. Bakimi kolay, kolay kolay bozulmaz, hava kaçışı vs yoktur, yayli vortex e göre daha stabil atar ve vortexten azıcık daha güçlüdür

vazgeçilmezlerim;

• Yorumlarınız için teşekkür ederim . Yusuf Aksu beyden mod 135 qe tüfeğin siparişini verdim. Yanında 2 kutu 30 grain ince Mehmet aldım. Tahribat için bu tüfeği tercih ettim. Daha tüfek elime geçmeden farklı kalınlıklarda dökme Demir parçaları buldum . Kısa mesafelerden deneme yapıp forum da paylaşırım

• Aklıma takılan bir soru daha var . Sürekli 20-30 grain pelletler kullanmak tüfeğe extra yük bindirip zarar verir mi ?

• Aklıma takılan bir soru daha var . Sürekli 20-30 grain pelletler kullanmak tüfeğe extra yük bindirip zarar verir mi ?

Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun.

Eğer kargo verilmediyse Yusuf beyle konuş onun yerine spot on 16.5 grain pelletlerden al. Ağır pellet kullanmak zarar verir. Zaten bir iki atınca tepmeyi fark edersiniz bu tüfekler için en ekonomik isabetli ve ideal olan pellet 16.5 grain. Bununla yakın uzak fark etmeden atış yapabilirsiniz. Bunun yanına bir de spot on hunter 14 grain olanından alın ikisi de tatmin eder sizi. Ben bu iki pelletin kullanıyorum. İkisi de çok düşme yapmıyor ve uzak mesafelere de atabiliyorum. Hemde isabetli

vazgeçilmezlerim;

• Ürün kargoya verildi. 2 kutu aldım yanı 300 tane saçma var . Onun dışında eski tüfeklerimden kalma . 1 er kutu premier ultra magnum, jsb, gamo pelletler var. Onlar bitince tavsiyelerinizi dinleyecem .

• herkez yazacağını yazmış. 135 daha güçlü ve ağır. ve pahalı. alıpta pişman olan görmedim. Hatta bir abimiz pistona biraz daha hava bastı çok etkili bir tüfek oldu :D

• herkez yazacağını yazmış. 135 daha güçlü ve ağır. ve pahalı. alıpta pişman olan görmedim. Hatta bir abimiz pistona biraz daha hava bastı çok etkili bir tüfek oldu :D

tüfek yarın elime geçecek umarım bende pişman olmam 30 grain ince Mehmet ve premier ultra magnumları denemek için sabırsızlanıyorum ☺️☺️

• 135 qe Güzel tüfek lakin 125 gibi ağır ve kurulumu sıkıntıysa 1000x daha olumlu durabilir

• 135 qe Güzel tüfek lakin 125 gibi ağır ve kurulumu sıkıntıysa 1000x daha olumlu durabilir

daha önce mod 125 sniper kullandım. İkisi de cidden ağır kurulumu zor . Mod 135 güçlü ve isabetli tüfek Birkaç gündür kullanıyorum gerçekten tavsiye ederim