Dagınık grupman 15m torpedo 150 vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • beyler jsb straton 5.50 ve jsb exact jumbo 5.51 15.89 grinler atişları yaptım 15m tüfekte dürbün ve dampa ayakda herhangi bi sorun yok .... ama atişları sehpa ile yaptıgım halde daginik grupman oldu.. bir iki defa vuruyorum ayni yerden sonra saçma sapan bi yere gidiyo atıyorum 3.4 cm aşagi yada yukari saga veya sola atabiliyor... bu pellet hafif geliyor olabilirmi ?

Jsb exacth jumbo 5.52 - 15.89denemeyi düsünüyorum.

18grin pellette cok agir olmaz mi arkadaşlar yorum yapabilecek arkadaş varmi bu işe? <X

• Salim31

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Dagınık grupman” Yeni Başlık: “Dagınık grupman 15m torpedo 150 vortex”.
  • Straton iyi değil zaten spot on dene bir de. Ayrıca omzuna dayayıp attığında sıkıntı yok ise sehpaya koyunca destek olmadığı için sayılabilir sağlıklı atış yapmayabilir sonuçta pcp değil tepiyor =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• aynen tepiyor. Jsb kullanmak istiyorum ya saglam marka. 15.89 hafif mi kalir sence.

Pellet capini buyutmeyi dusunuyorum 5.52 exact jumbo denicem

• Pellet eteklerinde hasar olabilir mi? Taşıma esnasında yamulabiliyor bazen ve 10-15 metrede bile grupmanı bozabiliyor..

KALIBRGUN CRİCKET 5.5 MM

GAMO CFX 4.5 MM

• Yok hocam ağır kalmaz. 14 grain bile kullanabilirsin. Sonuçta 800-900 le atar max

vazgeçilmezlerim;

• krm match tavsiye ederim. çok sert olduğundan iyi yiv tutuyor ve ezilme riski de yok. ayrıca ucuz ve isabetli. en azından benim gamo tüfeğim o saçmayı sevdi diyebilirim. bir kutu alıp denemekle bir şey kaybedilmez diye düşünüyorum. kısa mesafede iş görebilir.

diana mod 48/52- 177

• Pelletler cam gibi sikıntı yoktu erboga 52 kalibreyi denicem... agirligindan sorun olmaz diyo alp bakalim fark edecekmi.. cok sert derken metal parcaciklari olabilirmi icinde behcett bakayım bi..

Grupman işi beni soguttu resmen anlamadım bise 52kalibrede etek capı büyük gelmez umarım.

• çok güçlü tüfeklerde çap büyük olursa daha iyi. ben jsb 13 gr olan saçmayı kullandım. çapı 5.52 ama namluya çok rahat sürülüyor. gerek gamo pelletler ve gerek krm pelleti çap olarak kullandığım jsb den daha büyük çapa sahip pelletler. ölçtüm mü? tabiki hayır ama pelletin namluya daha zor sürülebilmesinden kolayca çapın daha büyük olduğunu anlayabilirim. gamo hunter 440 tüfeği ile yaklaşık 4000 atış yapmışımdır. en zevk alarak kullandığım pelletlerden biri krm dir. yaklaşık 70 metreden 15 çarpı 30 cm çapındaki hedefi hemen hemen her atışta vurabilmektedir. yaklaşık 12 metreden 1 cm gibi bir grupman yapabiliyor. öte yandan jsb 13 gr ile yapılan grupmana inanamazsın kesinlikle üç atış tek delikten geçiyor bazen üç atış olduğunu anlayamazsın bile. ve merak ettiğiniz parçacık meselesine gelecek olursak ben sık sık tüfeğin namlusunu kontrol ederim bu kadar sürede bir kez olsun(en ucuz pelleti de kullandım) namluda pellet parçasına rastlamadım. saçma alaşımlı değil ki kendisi sert. adamın tabiatı böyle. bu arada benim tüfeğim daha zayıf tabi.

diana mod 48/52- 177

• illa sorunu saçma da da aramamak lazım. başka bir şey de olabilir.

diana mod 48/52- 177

• aynen ama tüfek yeni dürbun dampa ayak yeni sorunda gozukmuyor jsb exact jumbo15.89_ 5.52 denicem bakalim ne olacak..

• atış yaparken destekli yapın tüfeği iyi sabitleyin. yoksa yapılan atışlar çok açıklayıcı bir netice vermez.

diana mod 48/52- 177

• Evet destekleme işinı saglam yapmak gerek bakalim deniyip gorecez.

• Pelletler cam gibi sikıntı yoktu erboga 52 kalibreyi denicem... agirligindan sorun olmaz diyo alp bakalim fark edecekmi.. cok sert derken metal parcaciklari olabilirmi icinde behcett bakayım bi..

Grupman işi beni soguttu resmen anlamadım bise 52kalibrede etek capı büyük gelmez umarım.

Agirlik sorun olmaz da 5.51 in tam oturması lazım. Sorun pelletten ve destekten kaynaklı. Size tavsiyem 16.5 grain spot on deneyin uzun zamandır kullanıyorum isabeti ve oturuşu çok iyi üzerinde ki yiv set izleri de çok iyi önceden bi konunun altına resim atmıştım yiv set izleti çok belirgin gözüküyor. Daha büyük çap kullanılırsa eteklerde bu sefer fazla sürtünme olacak o da hızı yavaşlatır. Krm için de sert olduğu için pek tercih edilmiyor sebebi namluyu aşındırabileceği için. Pelletler elle ezilecek kadar yumuşak olmalı, mesela jsb ye vs bakın onlar da öyledi aynı şekilde gamo Pelletler de öyledir fazla sert olmaz.

vazgeçilmezlerim;

• alperen spot on 'un hangi kutusunu öneriyon tam ismi filan yokmu. Ve kalibresi kaç?5.5 -51-52?

• alperen spot on 'un hangi kutusunu öneriyon tam ismi filan yokmu. Ve kalibresi kaç?5.5 -51-52?

16.5 grain turunçu kutulu. Şimdilerde yeni kutusu çıkmış mor renk. ondan bahsediyorum. 5.5-5.51 ölçmedim. bu kadar takılmana gerek yok ya =) bir kutu ondan al bir de diğer aklındakilerden al fiyat performans açısından karşılaştır. şimdiye kadar çok pellet denedim. Fp açısından spot on u tercih ettim onu kullanıyorum. Aynı şekilde 14 grain hunter modelini de kullanmaktayım. Diğer pelletlerinde ise 18... grain olanı 16.0 grain olanı kullandım onların grupmanı dağınık çıktı. 14 grain ve 16.5 grain olanlarla en iyi sonucu elde ettim.bir jsb kadar olmasa da diğer pelletlere nazaran iyi bir pellet. Dediğim gibi al kullan kendin gör :thumbup:

alperen spot on cok mu sert peki spot on gamo nu oluyo?

spot on çok sert değil jsb ayarında yani bir pelletin olması gerektiği gibi. Bahsettiklerim hep farklı markalar. Jsb - Gamo - Spot on bunlar birbirinden farklı markalar.

vazgeçilmezlerim;

• tmm denicem. 51 kalibre 16.5 mor kutu alacam var demi?. Alp saol.

• tmm denicem. 51 kalibre 16.5 mor kutu alacam var demi?. Alp saol.

Aynen hacım bulabilirsen turuncusunu al. Renginden midir bilmiyorum ama aynı üretim olmasına rağmen turuncular daha iyi gibi belki de psikolojik ^^ pellet çıkış hızı yüksek olsun dersen de spot on 14 grain hunter al o da güzel oturuyor ve isabetli. Bende 10 kutu 16.5 grain varsa bi 5 kutu da 14 grain oluyor =)

vazgeçilmezlerim;

• denicem alp. Namluya zarar vermez herhalde bakalim .. sen kac kalipre kulkaniyon 5.5 5.5.51 mi

• denicem alp. Namluya zarar vermez herhalde bakalim .. sen kac kalipre kulkaniyon 5.5 5.5.51 mi

hiç bi şekilde zarar vermez. Dediğim gibi öyle sert pellet değil. ben spon on 16.5 grain kullanıyorum. 5.51 5.52 5.50 vs hiç bakmadım atış yaptıktan sonra pellete baktım yiv set izleri gayet güzel gözüküyor namluya oturuyor performansı iyi fiyatı uygun. diğer çok pellet kullandım jsb hn gibi kaliteleri pelletlerin bir tık altında fiyat olarak onların yarı fiyatına zaten. jsb hn gibi pellet almayacaksan çok para vermeye gerek yok diyorsan tek seçenek spot on derim. kendi fiyat aralığında diğer tüm pelletleri arkasında bırakır. bşaka olsaydı emin ol ben onu kullanır ve onu tavsiye ederdim =)

vazgeçilmezlerim;