Hatsan 25 kullanan arkadaşlar bilgilerinizi paylaşırmısınız.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selamlar. Evde terasta 10 15 m. Mesafede kullanmak için pratik hafif küçük bir tabanca almak istiyorum. Tüplü tabancam var gamo R77 ama tüp olayından bıktım. Küçük olması dolayıyla mod 25 e karar verdim. Hemde fiyat açısından . süper charcer modeli değil o daha uzun olduğu için istemedim. Kullanan arkadaşlar fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

• selamlar. Evde terasta 10 15 m. Mesafede kullanmak için pratik hafif küçük bir tabanca almak istiyorum. Tüplü tabancam var gamo R77 ama tüp olayından bıktım. Küçük olması dolayıyla mod 25 e karar verdim. Hemde fiyat açısından . süper charcer modeli değil o daha uzun olduğu için istemedim. Kullanan arkadaşlar fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim

MOD 25 Süper Charger kullanıyorum. İstemediğinizi belirtmiş olduğunuz model fakat yinede yardımcı olabileceğim konular olabilir. Merak etiiğiniz şey nedir? Yardımcı olmaya çalışayım

HATSAN AT44-10 TACT LONG LW .22cal

HATSAN MOD 25 SUPERCHARGER .177cal

• zoraki biraz maliyetli olur benim için. Havalı tabancaya fazla para vermek istemiyorum. 10m. Gibi bir mesafede az biraz etkili olsun isabette sıkıntı çıkartmasın yeter benim için. Etkili olmasından kastım sekme yapmasın yeter. Elimde zayıf bir havalı tüfek var plastik su şişesine atış yapmak alnının ortasına saçma yemekle aynı şey. Her atışımda saçmalar sağa sola sekiyor. Öyle bir şey olsun istemiyorum.

• anam dikkat kısa mesafede sekme yapıyor gözün yedeği yok

Güçlü olsun isabet ettiği yerde kalsın derim mod25 ve diğerleri sekme yapıyor

• Konuyu açan arkadaş mod 25’i aldın mı? Eğer aldıysan iyi ve kötü yanlarından bahseder misin?

Ben aldım. Süpertact dışında ki modelleri tavsiye etmem. Kullanırken red dot u kesinlikle almanızı tavsiye ederim. İsabeti ve kullanmış kolaylığı büyük avantaj. Uzun mesafe atışları düşünmeyin 40 50 metre de şişe kırıyor. İsabeti oldukça iyi yalnız 5.5 biraz ağır kalıyor çok düşme yapıyor o yüzden 4.5mm almanızı öneririm pellet olarak spot on dome 4.5 10.37 graindi galiba onu kullanın.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Ben aldım. Süpertact dışında ki modelleri tavsiye etmem. Kullanırken red dot u kesinlikle almanızı tavsiye ederim. İsabeti ve kullanmış kolaylığı büyük avantaj. Uzun mesafe atışları düşünmeyin 40 50 metre de şişe kırıyor. İsabeti oldukça iyi yalnız 5.5 biraz ağır kalıyor çok düşme yapıyor o yüzden 4.5mm almanızı öneririm pellet olarak spot on dome 4.5 10.37 graindi galiba onu kullanın.

supertact dışındaki modelleri tavsiye etmem demişsiniz. Ben normal mod 25 olanı (genel uzunluk 37cm, namlu çıkış hızı 4.5mm de 500 fps olan. İlk çıkan mod 25) almayı düşünüyorum. Sizde aynı silahtan bahsettiniz demi? Supertact uzunluk olarak dipçik dahil 67-70cm yani silahtan daha çok tüfek gibi. Pek tabancaya benzemiyor. O yüzden daha kısa olan normal mod 25’i almak istiyorum. Mesafe olarak ise 20m den grupman yapmak için işimi görse yeterli.

• supertact dışındaki modelleri tavsiye etmem demişsiniz. Ben normal mod 25 olanı (genel uzunluk 37cm, namlu çıkış hızı 4.5mm de 500 fps olan. İlk çıkan mod 25) almayı düşünüyorum. Sizde aynı silahtan bahsettiniz demi? Supertact uzunluk olarak dipçik dahil 67-70cm yani silahtan daha çok tüfek gibi. Pek tabancaya benzemiyor. O yüzden daha kısa olan normal mod 25’i almak istiyorum. Mesafe olarak ise 20m den grupman yapmak için işimi görse yeterli.

Tabanca olarak kullanabiliyorsunuz zaten dipçik çıkabiliyor en büyük avantajı o. Tabanca olarak çok iyi grupman yapamayabilirsiniz. Ama dipçik olayı tamamen değiştiriyor. Tüfek tabanca arası bir şey oluyor isabeti de oldukça yüksek oluyor. Bunu bi düşünün derim.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Tabanca olarak kullanabiliyorsunuz zaten dipçik çıkabiliyor en büyük avantajı o. Tabanca olarak çok iyi grupman yapamayabilirsiniz. Ama dipçik olayı tamamen değiştiriyor. Tüfek tabanca arası bir şey oluyor isabeti de oldukça yüksek oluyor. Bunu bi düşünün derim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Hali hazırda elimde kırmalı bir tüfek olduğu için. İkinci “tüfek görünümlü” bir ürüne ihtiyaç duymadım. Bu yüzden dün hatsan mod 25 spariş ettim. Sanıyorumki bugün elime ulaşır. Bakalım memnun kalacakmıyım :)

Edit: tabanca bugün akşam üzeri elime geçti. Evde 2 metre mesafeden tabacanın yanında gelen pellet stoperine atış yaparak test ettim. Hatsan turcar ait tact combo model uzun namlulu havalı tüfekten sonra bu tabancanın kurulumu biraz sert gibi geldi. Hani kurulumu geçtim geri kapatırken bile çok zor kapanıyor. Sanırım fazla sıkı monte etmişler. Bu arada tabanca 4.5mm. Henüz arazide 10-20 metre atışları yapamadığım için bu mesafelerdeki etkisini bilmiyorum. Şunuda eklemekte fayda var, tabancanın ağırlığı 1260gr civarında ve elle nişan almak ağırlığından dolayı kolay değil. Nişan alırken elinizde biraz sağa sola yalpalamalar oluyor. Şimdilik izlenimlerim bu yönde :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Onur372 ().