Acemi Şansı..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yaklaşık 1 ay önce akışkanlar mekaniği molasında okulun önünde kocaman kefallerin öylece yattığını görüp bir sonraki derten ve termodinamik dersinden kaçıp doğruca sürmeneden trabzona geçip malzemeleri alıp geri döndüm internetten okuduğum agaşon tekniğiyle bunları vurdum

[Resim Engellendi: http://img382.imageshack.us/img382/2807/dsc00493gs4.th.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img382.imageshack.us/img382/876/dsc00500vl7.th.jpg]

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• Agaşon kısaca ve basitçe ;
    Suyun üstünde iyice nefeslenip yavaş ve sesizce dibe doğru düşüş yaparsın dipte herhangi bir taş veya yosunlu yüzeye yapışırsın çok sessiz ve kıpırdamadan nefes tutarak beklersin Balıklar meraklı hayvanlardır.Senin oraya indiğini farkedip gelip bu ne diye bakarlar.İşte bu geliş sırasında ürükütmeden balığı şişlersin

• çoğunu 3-4 metrede bir kayanın üstüne yatarken (balıklar resimdekilerle sınırlı değil) 1-2 tanesini de dibe inerken vurdum oldukça zevkli bir iş elimden geldiğince geliştirmeye çalışacağım

Zoraki ultra .177 cal

• evet rus kefali ama en son bikaç sene önce kefalleri öyle bi halde gördüm ki artık ne vuruyorum nede yiyorum

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Değerli ustalarım bende kendi çapımda balık avlıyorum ve çooookk ilgimi çekti kefali neden yemiyorsunuz açıklarsanız seviniriz.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• kefal balığı nın yetişdiği yer çok önemli,örneğin mersin kefali ni bende yemem,moazotsu mozotsu kokuyor,izmir de balık tutacağım yer inciraltı,çeşme,urla gaziemir o bölge nin balıkları çok daha temiz,istanbul benim zamanımda haliç in yanına bile yaklaşılmıyordu şimdi temmiz diyorlar,
    kefal balığı lahm ın denize dökülde yerde de sık sık görünür,o balık o bölge etrafında yaşar,ama her kefal de lahm da yaşar diye bir kayde yoktur,o bölgede süürekli yaşayan kefallere biz yoz kefal deriz,onların eti lezzetli olmaz,rus kefalininde eti de çok fazla lezzetli deyil,cam göz deriz yada man kafa kefaller var şimdi zamanı açıkdan gelmeye başladılar,bu kefallerin eti güzeldir,ayrıca kefal balığı leşde yer.kokmuş balık :)
    en büyük kefalimi kokmuş alabalık eti ile tutdum :)
    avlandığınız yer çok önemli arkadaşlar,bizim buraların kefalleri temiz dir,bu yüzden ençok yaptığım kefal avıdır

• kefal balığı nın yetişdiği yer çok önemli,örneğin mersin kefali ni bende yemem,moazotsu mozotsu kokuyor,izmir de balık tutacağım yer inciraltı,çeşme,urla gaziemir o bölge nin balıkları çok daha temiz,istanbul benim zamanımda haliç in yanına bile yaklaşılmıyordu şimdi temmiz diyorlar,
    kefal balığı lahm ın denize dökülde yerde de sık sık görünür,o balık o bölge etrafında yaşar,ama her kefal de lahm da yaşar diye bir kayde yoktur,o bölgede süürekli yaşayan kefallere biz yoz kefal deriz,onların eti lezzetli olmaz,rus kefalininde eti de çok fazla lezzetli deyil,cam göz deriz yada man kafa kefaller var şimdi zamanı açıkdan gelmeye başladılar,bu kefallerin eti güzeldir,ayrıca kefal balığı leşde yer.kokmuş balık :)
    en büyük kefalimi kokmuş alabalık eti ile tutdum :)
    avlandığınız yer çok önemli arkadaşlar,bizim buraların kefalleri temiz dir,bu yüzden ençok yaptığım kefal avıdır

yeterince sideprensi arkadaşımız açıklama yapmış ama ben bundan bikaç sene evvel dalarken bikaç olaya denk geldiğim için ne vuruyorum nede yiyorum bu balığı tutmak isteyen arkadaşlar olursa kokmuş bozulmuş çürümüş olan her şeyle bunları tutabilirler ;kffx;

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• ben ne çıksa yerim
    yemediklerinizi bangönderin
    yeyin arkadaşlar yeyin
    farkında olmadan neler yediriyorlar kim bilir.
    mesela ben Uğur Dündar a çok fena kızıyorum.Adamın yüzünden zevkle bir şey yiyemez olduk.Kardeşim ne var .Gözün görmediğine gönül katlanırmış Bırak teşhir ettin ne oldu.Düzeldimi yoooo hiç sanmıyorum gene aynı pislik.Bilmiyorduk bari rahat rahat yiyorduk.Yahu şimdi ne pastane keyfim kaldı ne börek çörek ne bişi.Kaşar peynri alıcam; aklıma acaba , bal alıcam ulen bunlar dandikmi acaba ;
    iş mi lşimdi bu.
    Bırakın kefali yiyin siz o mazot neyin değildir o tavadandır tavadan götüüürrrr.Bişi olmaz... Anadolu çocuğuna ...
    BNe hale düştük ;#^+.;#^+. hemi

• walla bu kefallerde en ufak bi koku bişey tatması yoktu vurulduğu yerde oldukça temiz bi meraydı afiyetle buğlamasını yapıp yedik resimlerde olmayan yarısınıda arkadaşlara dağıttım kimseden şikayet gelmedi

Zoraki ultra .177 cal

• daldığın yer oldukça temiz bir yer gördüğüm kadarı ile :) ve biraz kuytu bir yer sanırım
    açıkdan gelen kefaller bu tür kıyı sahillerine uğrar,

• balığın yaşadığı yerde ağır metal kalıntıları yoksa balık her türlü yenir. sağlık açısından da pek bir zararı olacağını zannetmiyorum, en azından yetiştirme çiftliklerindeki levrek ve çipuralardan çok daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. hatta akçakocada bir bir kefal buğlama yemiştim off ilik gibiydi yaw, neyse konuyu dağıtmayalım ;şrofls;.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bir profesör abinin tavsiyesi
    akdeniz ve ege baban çıksa ye..
    marmara dan derin su balıkların dan hariç ye(bu balıklara cıva deposu olduğunu söylüyordu)
    karadeniz için de dediğini hatırlamıyorum

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135