Scuba tüp secimi yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese merhaba arkadaşlar.. Yeni bir kral arms pouncher jumbo 5.5 havalı tüfek aldim bu benim ilk pcp tüfeğim oldu.. yaylı tüfekleri bir kenara koyup artık biraz pcp kullanmak istedim insallah kazasız belasız kullanmak nasip olur. Siz değerli arkadaşlardan ricam 230 bar 6.67 litre bir tüplü bu silahı kaç defa doldurabilirim tüfek 200 bar ve 430cc. Sizin önereceğiniz bir scuba varmı teşekkürler iyi akşamlar.

• Merhaba hayırlı olsun.bende punjher jumbo kullanıyorum.4 lt 300 bar tüp ile 100-200 bar arası 8-10 sefer dolduruyordum.sizin tüpünüz kullanım basıncı düşük olduğu için bir veya iki sefer 100-200 bar arası doldurabilir.diye düşünüyorum.ben 4 lt tüpü satıp 6 litre tüp aldım.sonuçta tüp kaç litre oluğuna bakılmadan 50 lira civarı dolumu yapılıyor.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• tesekkur ederim verdiğiniz bilgi için.

230 barlık bir scuba tüp ile ben bu tüfeği 2 sefer doldurabilirim yani. Ozaman benim 300 barlık bir scuba tüp almammi gerekiyor.

• Merhaba büyük hacimli tüfekler için 6 lt 300 bar en iyisidir. 230 bar tüp parasına 300 bar temiz 2. El tüp almanız daha iyi olur. Bu konuda yardımcı olacak tanıdıklar var.

• anladım 300 bar alicam. Peki 300 bar 6 litre lik bir scuba ile kaç sefer dolum yapabilirim. Kusura bakmayın yeni olduğum için bir sürü soru soruyorum ?

Birde bu 300 barlık sucubayi ne gibi yerlerde doldurabikirim ben rizede yaşıyorum.

• rize tüp dolum yapan duymadım hiç.itfaiyede tanıdığınız varsa rica minnet doldurursun belki.

Hilal av scuba dolum ödeme ekranı var.35+12 lira kargo ücreti.gönderin üç günde gelir.rahat 10-12 sefer doldurur.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• tüp dolum bir yana yazın rizede istediğim pelleti bile bulamadım.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• işte böyle de bir sıkıntımız var malesef burda 200 barlık tüp doldurabilirim fakat 300 barlık tüp dolumu pek mümkün değil malesef. Ne yapacağımı bende pek bilemiyorum valla ?

• tüp dolum bir yana yazın rizede istediğim pelleti bile bulamadım.

Aksu av yada hilal avdan güven içerisinde alışverişinizi yapabilirsiniz İnternet üzerinden. Marmaris ve Muğla da birçok av bayisi var ben bu 2 siteden yapmayı tercih ediyorum alışverişimi. Maxel635 arkadaşımız da aynı yerlerden yapman mümkün tüp dolum işini. Ben tüp dolumuna para vermek istemediğimden pompa ile hallediyorum işimi, Puncher breaker kolay doluyor :) az da hava harcıyor.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen onur48 ().

• artık 300 barlık bir scuba alicam sizlerinde dediği gibi 6 litrelik. Rica minnet doldurmaya çalışıcaz. Bir hobiye heves edip bazı imkansızlıkların olması üzücü gerçekten insallah bir yer bulurum dolduracak. Herkse çok teşekkürler.aristirma yaptıktan sonra nerlerde doldum yapılıyor sizlerle lede paylaşıcam..

• 6 litre 300 bar ve mutlak CARBON FİBER Tüp alın...Neden karbon fıber: Hafıftır tasıması kolaydır,,Satma durumunda 2. elı hızlıdır,Celikten uzak durun...

Dolum yerı bulamadınız veya 50 tl dolum parası ekonomık gelmıyorsakı olabılır pcp pompa kendın pişir kendın ye ıcın ıdealdir ve sporda yaptırır

Ben 230 barlık 3.1 lıtre fıber tupumu pompamla doldurup kullanıyorum bu çok kısının hakedebılecegı iş degıl,siz pompa ıle 500 cc tufegımın tupunu dolduracagım uzerıne hedefleyın kendınızıki bu orta güce sahip herkezin yapabılecegı ıstır

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• herkese merhaba arkadaşlar.. Yeni bir kral arms pouncher jumbo 5.5 havalı tüfek aldim bu benim ilk pcp tüfeğim oldu.. yaylı tüfekleri bir kenara koyup artık biraz pcp kullanmak istedim insallah kazasız belasız kullanmak nasip olur. Siz değerli arkadaşlardan ricam 230 bar 6.67 litre bir tüplü bu silahı kaç defa doldurabilirim tüfek 200 bar ve 430cc. Sizin önereceğiniz bir scuba varmı teşekkürler iyi akşamlar.

dolum hesaplayıcıya göre teorik olarak 16 17defa 120 200 bar dolum yapar diyor 6 lt 300 bar tüp. özelden iletişime geçerseniz yardımcı olurum.

• evet çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için. Rizede 300 bar scuba dolumu yapacak bir yer varmı onu araştırıcam bakalım bulabilecekmyim. Bulamazsam artık tüfeği iade edip hatsan flash alıp pompa ile kullanırım napalim. Flash için pompa ile kolay dolar diyorlar..?

• evet çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için. Rizede 300 bar scuba dolumu yapacak bir yer varmı onu araştırıcam bakalım bulabilecekmyim. Bulamazsam artık tüfeği iade edip hatsan flash alıp pompa ile kullanırım napalim. Flash için pompa ile kolay dolar diyorlar..?

Dolumu sıkıntı etmeyin. Daha once ben kargo ile dolum yaptırıyorum. Daha yeni burda dolum yeri açıldı. 1 tüp ile 130 bara düşene kadar 2000 üstü atış yaparsınız. Ben pompa ile başladım. Açıkcası pompa tavsiye etmem. Bu benim görüşüm.

• 6 litre 300 bar ve mutlak CARBON FİBER Tüp alın...Neden karbon fıber: Hafıftır tasıması kolaydır,,Satma durumunda 2. elı hızlıdır,Celikten uzak durun...

Dolum yerı bulamadınız veya 50 tl dolum parası ekonomık gelmıyorsakı olabılır pcp pompa kendın pişir kendın ye ıcın ıdealdir ve sporda yaptırır

Ben 230 barlık 3.1 lıtre fıber tupumu pompamla doldurup kullanıyorum bu çok kısının hakedebılecegı iş degıl,siz pompa ıle 500 cc tufegımın tupunu dolduracagım uzerıne hedefleyın kendınızıki bu orta güce sahip herkezin yapabılecegı ıstır

hocam ben de pompa ile dolduruyorum.Tüpü doldurmak için nasıl bir düzenek kullanıyorsunuz acaba.

• herkese iyi akşamlar bugün rizede doldurabilecek ihtimali olan her yere sordum fakat 300 bar scuba tüp dolumu yapan bir yer bulamadım. En son itfaiyeye gittim onlar dada 3000psi makine var 220 bar kadar dolum yapabiliyorlar. Çok üzüldüm pcp tüfek aldim ama geri iade edicem malesef.. acaba siz değerli arkadaşlar hatsan flash mi alsam kullanan varmı pompa ile dolumu zor mu nasıl oluyor. Kullanan arkadaşlar dan yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

• Hatsan flash 165 cc tüpe sahip, rg yok pcp de ayrıca, illahaki hatsan diyorsan airmaxe bir bak derim rg li modeline. Ama kralın pcp leri rg li gibi olmasada yeterince stabil atar. Puncher breaker kullanıyorum ben ufak ama 280cc tüplü ve rg li kendisi. RangeFinder ve strelok + ile çok eğlenceli atışlar yapılabiliyorum. Bir AA ya da FX değil ama yeterli şimdilik.

• hımm anladım evet bende seviyorum güzel bir tüfek. Peki size bir soru sorcam ben bu tüfeği alsam birde 230 bar 6 litrelik scuba tüp alsam. Kaç defa dolum yapabilirim sizce?

• scuba kullanmıyorum hocam ben ama ufak 3,1 lt kullandığım pompa ile dolan alıcam birtane yanımda dursun acil hava dolumu gerekebilir gibisine.puncher breaker rahat rahat 3 5 dk da doluyor zorlanmadan. boyum 1,85 kilomda 65 zayıf biriyim yanı :) ama 1ilk kullandıgım günden buyana zorlanmadım hiç pompayı kullanırken.scubaya dolumuna para verip durmak bana göre değil.yılda 1 kere bakıma gönderırım izmire hatsana pompayı 30 40 lira kargo parası öderim.hava basarkende ısınınca pompa az beklerim tekrar basarım olur biter :)