Mod 125 Vortex Sniper için Red Dot

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Dampa ayaksız Mod 125 vortex sniper üzerinde red-dot kullanmak caiz midir?

Diyelim ki yaptıptık bir çılgınlık, bu tüfek red-dot'a zarar verebilir mi? ya da kaydırma yapar mı?

Daha önce havalı silah ile red dot kullanmış hobidaş var mı?

• Abi optiklerin çoğu da çin malı sanırım, ucuz veya orta yollu olanların. :(

Belki içinde fazla merceği, oynak parçası yok ve ağırlık olarak da hafif, zarar vermez diye ümit ediyorum bi yandan. Bir yandan fazla tercih eden yok red dotla havalı silah, bir bildikleri mi var diyorum...

Markasız modelsiz, özellik-bilgisi olmadan bulanık bir fotoğrafla, sıfır reddot satmaya çalışanlar var internette. :s

• Merhabalar.

Küçük ölçekli reddotlar is goruyor onları tavsiye ederim. Bende 1x22 gibi küçük bir red dot bir kaç yıldır bi sıkıntı yaratmadı bana. Mercek çapı büyüdükçe red dotun ömrü kısalar.

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Muhakkak olacaktir oyle saticilar. Ama kullanan arkadaslar konuyu gorurae cevapsiz birakmazlar

Umarım bırakmazlar.

Merhabalar.

Küçük ölçekli reddotlar is goruyor onları tavsiye ederim. Bende 1x22 gibi küçük bir red dot bir kaç yıldır bi sıkıntı yaratmadı bana. Mercek çapı büyüdükçe red dotun ömrü kısalar.

Anladığım kadarıyla siz havalı reddotlarla baya haşır neşir birisiniz.

dampa ayak kullanıyor musunuz? kullandığınız reddot(lar) kaç MOA? Ne kadar mesefeye kadar randıman alıyorsunuz? kayma oluyor mu?

Bir de reddot ve lazer sight (ikisi bir arada) olanlar var, onların kullanımına şahit oldunuz veya bir yerlerde bi şeyler okudunuz mu?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen tam karavana: yaazım düzeltme ().

• Çoğu reddot a dampa ayak olmaz. Stoegerin ya da cometin 4x32 dürbünleri var (stoegerin ki kırmızı noktalı). Bunlarda dampa ayakla beraber uzun yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Onun dışında ki red dotlar dampa ayak olmaz. Eğer red dot 1x46- 1x40 gibi büyük çaplı ise red dot fazla dayanmaz. Küçük olmasına dikkat edin yeterli

vazgeçilmezlerim;

• Küçük çaplı olması gerektiğinin farklındayım. Daha da farkında oldum şimdi.

Sizin imzanızda "Mod 125 sniper+red dot 1x33 (dağlara taşlara)" gibi bir ifade var. Bunu doğru mu anlıyorum, biraz isabetsizlik durumu mu var? yoksa biraz değil baya mı? :)

• Küçük çaplı olması gerektiğinin farklındayım. Daha da farkında oldum şimdi.

Sizin imzanızda "Mod 125 sniper+red dot 1x33 (dağlara taşlara)" gibi bir ifade var. Bunu doğru mu anlıyorum, biraz isabetsizlik durumu mu var? yoksa biraz değil baya mı? :)

Hahaha ;lol; Yok canım bendekilerin isabeti on numara ;kihhik, Gerçi birini verdim şu an. Diğeri red dotluydu ona da dürbün dampa ayarladım şimdi bu şekilde kullanıyorum. Dağlara taşlara derken çok uzak atışlarda red dot çok iyi oluyordu. düştüğü yeri rahatlıkla görebiliyor ve rahat nişan alabiliyordum. 150 metre civarı atışlarım da oldu büyük bira şişelerine. Gayet isabetliydi. ilk atışta vuramasam da bir kaç atışta bir vurabiliyordum. jsb 18.13 ile daha verimli olacağını düşünüyorum. Bu tüfeği alanların genel sıkıntısı "Sniper" yazdığı için herkes direk dürbünü takıp nokta atışı bekliyor. Oysa önce tüfeğe bi alışmak ve başlarda dürbünsüz red dotsuz vs kullanmak gerek en azından yay yumuşayana kadar. Biz buna yay rodajı diyoruz. Bir de kesinlikle dürbün ya da red dot takılı iken omuza dayamadan boşa atış yapmak bile dürbüne o kadar hasar veriyor ki. 3-5 yıldır kullandığım 3x9x32 dürbünüm bir arkadaşımın omzuna dayamadan, tüfeği sandalyenin üzerine dayayıp 50 civarı atış yapmıştı. Sonra atışa gittiğim zaman tüfeği kenara koymuştum. Sonra toplayayım diye elime aldım acaba dolu muydu diye tetiği çektim dürbün yakınlaştırma tamburundan koparak arkası elime geldi ;şrofls;. dürbünün patlamasını arkadaşın o şekilde atış yapmasına bağlıyorum ;kihhik, çünkü ben kolay kolay omzuma dayamadan atış yapmazdım. arkadaşın biri hatsan protector dürbün ayağı ile ilgili bir soru sorarken atış sehpasına koyduğu tüfeği ile atış yapmış ve videoya çekmişti, haliyle omzuna dayamadığı için oluşan ciddi sarsıntıyı görmüştüm. Bunun üzerine de benim dürbün patlayınca omuza dayayarak atış yapmanın önemini bir kez daha anlamış oldum. Aynı şekilde red dot içinde geçerli.
    Vortex sistemlerde de pek rodaj vs beklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Yaylı göre tepme az olsa da fazla sayılacak bir tepme mevcut. Onun için direk dampa+ küçük çaplı dürbün ya da direk küçük ya da sağlam bir red dot takılıp kullanılabilir. Bir kaç tip de red dot mevcut. Bunların bazıları tek camlı bazıları ise minik dürbün gibi olanlar. hangisi sağlam diye sorarsanız eğer tek camlı olanların camı bir süre sonra çıkıyor düşüyor. Onu da düşünce ve ya sallandığını görünce japon ile kenarlarından yapıştırarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Dürbün tipinde olanlar da ise kesinlikle küçük çaplı olanlar tercih edilmeli. normal dürbünlerde de olacağı gibi bu tip red dotlarında lens lerinde gevşemeler, kopmalar, yerinden çıkmalar olabiliyor.
    Başka arkadaşların da faydalanması için uzun uzun yazdım. Bir çoğu hobidaşımız bu hobiye başlarken bunlardan habersiz olarak mod 125-135-150- 155 gibi magnum sınıfı havalı tüfekleri alarak direk dürbün kullanımına başvuruyor ve sonucunda isabetsizlikle, ayarsızlıkla karşılaşıp hobiden soğuyorlar. daha fazla ayrıntı ve bilgi için özelden yazın telefondan konuşalım yoksa yaz yaz bitmez saygılarla. agt

vazgeçilmezlerim;

• Hahaha ;lol; Yok canım bendekilerin isabeti on numara ;kihhik, Gerçi birini verdim şu an. Diğeri red dotluydu ona da dürbün dampa ayarladım şimdi bu şekilde kullanıyorum. Dağlara taşlara derken çok uzak atışlarda red dot çok iyi oluyordu. düştüğü yeri rahatlıkla görebiliyor ve rahat nişan alabiliyordum. 150 metre civarı atışlarım da oldu büyük bira şişelerine. Gayet isabetliydi. ilk atışta vuramasam da bir kaç atışta bir vurabiliyordum. jsb 18.13 ile daha verimli olacağını düşünüyorum. Bu tüfeği alanların genel sıkıntısı "Sniper" yazdığı için herkes direk dürbünü takıp nokta atışı bekliyor. Oysa önce tüfeğe bi alışmak ve başlarda dürbünsüz red dotsuz vs kullanmak gerek en azından yay yumuşayana kadar. Biz buna yay rodajı diyoruz. Bir de kesinlikle dürbün ya da red dot takılı iken omuza dayamadan boşa atış yapmak bile dürbüne o kadar hasar veriyor ki. 3-5 yıldır kullandığım 3x9x32 dürbünüm bir arkadaşımın omzuna dayamadan, tüfeği sandalyenin üzerine dayayıp 50 civarı atış yapmıştı. Sonra atışa gittiğim zaman tüfeği kenara koymuştum. Sonra toplayayım diye elime aldım acaba dolu muydu diye tetiği çektim dürbün yakınlaştırma tamburundan koparak arkası elime geldi ;şrofls;. dürbünün patlamasını arkadaşın o şekilde atış yapmasına bağlıyorum ;kihhik, çünkü ben kolay kolay omzuma dayamadan atış yapmazdım. arkadaşın biri hatsan protector dürbün ayağı ile ilgili bir soru sorarken atış sehpasına koyduğu tüfeği ile atış yapmış ve videoya çekmişti, haliyle omzuna dayamadığı için oluşan ciddi sarsıntıyı görmüştüm. Bunun üzerine de benim dürbün patlayınca omuza dayayarak atış yapmanın önemini bir kez daha anlamış oldum. Aynı şekilde red dot içinde geçerli.
    Vortex sistemlerde de pek rodaj vs beklemeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Yaylı göre tepme az olsa da fazla sayılacak bir tepme mevcut. Onun için direk dampa+ küçük çaplı dürbün ya da direk küçük ya da sağlam bir red dot takılıp kullanılabilir. Bir kaç tip de red dot mevcut. Bunların bazıları tek camlı bazıları ise minik dürbün gibi olanlar. hangisi sağlam diye sorarsanız eğer tek camlı olanların camı bir süre sonra çıkıyor düşüyor. Onu da düşünce ve ya sallandığını görünce japon ile kenarlarından yapıştırarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Dürbün tipinde olanlar da ise kesinlikle küçük çaplı olanlar tercih edilmeli. normal dürbünlerde de olacağı gibi bu tip red dotlarında lens lerinde gevşemeler, kopmalar, yerinden çıkmalar olabiliyor.
    Başka arkadaşların da faydalanması için uzun uzun yazdım. Bir çoğu hobidaşımız bu hobiye başlarken bunlardan habersiz olarak mod 125-135-150- 155 gibi magnum sınıfı havalı tüfekleri alarak direk dürbün kullanımına başvuruyor ve sonucunda isabetsizlikle, ayarsızlıkla karşılaşıp hobiden soğuyorlar. daha fazla ayrıntı ve bilgi için özelden yazın telefondan konuşalım yoksa yaz yaz bitmez saygılarla. agt

Ellerine sağlık üstad tecrüben ile beni bayağa bilgilendirdin.

Kral Puncher Bigmax x 6.35 mm

Hatsan BT65 lw 5.5 mm

Hatsan Flash 101 5.5 m m

Hatsan mod 125 sniper Vortex 5.5 mm

Hatsan mod 85 sniper vortex 5.5 mm

Gamo c15 blowback 4.5 mm

İzmir / Savacı özel otomobil servisi

Kerem Savacı.

• Ben de red dottan vazgeçip çok da dandik olmayan bir dürbün mü alayım acaba diye düşünmeye başladım. hayali olarak reddot iyiydi. ne mildot hesabı ne kayma derdi, hafif de.

Bu yazdıklarınız acayip önemli ayrıntılar, teşekkür ederim. yaşamadan yaşamış gibi oluyor insan bir nevi.

Zaten tüfeğe de tam alışamadım, daha 200 atış yapamamışımdır, dizelleme yapıyor kendi kendine hala. rahat kurabilmek için şınav çalışıyorum 1 aydır, tüfeği kuralım, güreş tutumayalım diye. :)

Bira şişesi gibi bir hedefe 80 metre falan mesafe biçerdim reddotla, 150 metre iyiymiş çok. E zaten dürbünün de göreceği mesefa o!

• Ben de red dottan vazgeçip çok da dandik olmayan bir dürbün mü alayım acaba diye düşünmeye başladım. hayali olarak reddot iyiydi. ne mildot hesabı ne kayma derdi, hafif de.

Bu yazdıklarınız acayip önemli ayrıntılar, teşekkür ederim. yaşamadan yaşamış gibi oluyor insan bir nevi.

Zaten tüfeğe de tam alışamadım, daha 200 atış yapamamışımdır, dizelleme yapıyor kendi kendine hala. rahat kurabilmek için şınav çalışıyorum 1 aydır, tüfeği kuralım, güreş tutumayalım diye. :)

Bira şişesi gibi bir hedefe 80 metre falan mesafe biçerdim reddotla, 150 metre iyiymiş çok. E zaten dürbünün de göreceği mesefa o!

Kurmada çekilen zorluk, tüfeğin gücüne değiyor =) alıştıktan sonra herkes vurur kim bilir kaç defa tetik çekmişimdir :thumbup:
    reddot tavsiye ederim. Bende ikinci bir dampa ve dürbün mevcut. Yeni bir yaylı alacağım mod 95 gibi orta güçte. Büyük ihtimal ona red dot takacağım bence daha iyi ve atış yapması daha kolay ;grin;

vazgeçilmezlerim;

• Ben araştırmaya devam edeyim bir süre daha. Reddot büyük kolaylık...

darbeye dayanıklı küçük çaplı bir dürbün alır paket lastiği kullanarak dampayla beraber montajını yaparsan gönül rahatlığıyla kullanabilirsin . Dürbün taktıktan sonra Alperen arkadaşımızın da belirttiği gibi sağlam bi sekil de omuzlayıp birde sevdiği pelleti bulursanız uzun zaman kullanırsınız

• darbeye dayanıklı küçük çaplı bir dürbün alır paket lastiği kullanarak dampayla beraber montajını yaparsan gönül rahatlığıyla kullanabilirsin . Dürbün taktıktan sonra Alperen arkadaşımızın da belirttiği gibi sağlam bi sekil de omuzlayıp birde sevdiği pelleti bulursanız uzun zaman kullanırsınız

Tek parça ayak: tüfeğin kanalına optiği sadece sabitlemeye yarayan aparat (muhtemelen stoper ile desteklenince geriye doğru kaymıyor da )

Dampa: içinde şok emici dolgu olan tek parça ayak.

Paket lastiği, ayak kelepçeleri ve optik ürünü temas ettirmeyecek, ekstra bir şok emme vazifesi mi görecek?

Yaylı tüfeklere dampasız dürbün montajı

Doğru mu anlıyorum?

• kesinlikle doğru ? tek parça ayak bu tüfekte yeterli olmaz dampa ayak sart ve dediğiniz gibi paket lastiği veya dürbüne geçebilecek oring bulabilirseniz extra gelen sartıntıyı emiyor . Emir beyin de dediği gibi fazla sıkmamak gerekiyor. Böylece lastik görevini daha fazla yapıyor . Kendim mod 135 qe vortex tüfekte yatagun dampayla hawke 3-9x40 dürbün kullanıyorum . Dürbünün daha büyüğünü almama rağmen büyük dürbünlerin sartıntıdan daha fazla etkileneceği düşüncesiyle eski dürbünümü kullanmayan devam ediyorum

• kesinlikle doğru ? tek parça ayak bu tüfekte yeterli olmaz dampa ayak sart ve dediğiniz gibi paket lastiği veya dürbüne geçebilecek oring bulabilirseniz extra gelen sartıntıyı emiyor . Emir beyin de dediği gibi fazla sıkmamak gerekiyor. Böylece lastik görevini daha fazla yapıyor . Kendim mod 135 qe vortex tüfekte yatagun dampayla hawke 3-9x40 dürbün kullanıyorum . Dürbünün daha büyüğünü almama rağmen büyük dürbünlerin sartıntıdan daha fazla etkileneceği düşüncesiyle eski dürbünümü kullanmayan devam ediyorum

mod 125 ile optik ürün kullanmak için 'arada' illa dampa ayak kullanmaka gerekiyor. Bunu anlıyorum.

Aslında bana çok fazla sarsılıyor veya tepiyor gibi gelmiyordu pek. :s Ama bir çok yerde bir çok kere okuduğum gibi siz de dampa ayak diyorsun. ikna oldum :) Teşekkür ederim.

• mod 125 ile optik ürün kullanmak için 'arada' illa dampa ayak kullanmaka gerekiyor. Bunu anlıyorum.

Aslında bana çok fazla sarsılıyor veya tepiyor gibi gelmiyordu pek. :s Ama bir çok yerde bir çok kere okuduğum gibi siz de dampa ayak diyorsun. ikna oldum :) Teşekkür ederim.

biz hissetmesekte dürbün hisseder ? rica ederim ☺️