Pcp tüfek tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Daha once hatsan 150 torpedo vortex 5.5 kullandim.pcp tufek almayi dusunuyorum.hatsan mi kral mi almaliyim.hafif tufek dusunuyorum.tavsiyeleriniz nelerdir ?

• Daha once hatsan 150 torpedo vortex 5.5 kullandim.pcp tufek almayi dusunuyorum.hatsan mi kral mi almaliyim.hafif tufek dusunuyorum.tavsiyeleriniz nelerdir ?

Dostum tavsiye almak için biraz daha açman gerekiyor bence , kaç metreye atacaksın,penetrasyon mu güç mü istiyorsun,scuba mı pompa mı kullanacaksın dolum için,kaç stabil atış olacak alacağın pcp de (tüp büyüklüğü, ???cc)hatsanın pcp leri ağır oluyor genelde hatsan flash hariç,kralın pcp leride orta derece hafif denebilir.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • 60-80 mt.arasi stabil atiş.yani stabili duzgun ve hafif tufek ariyorum.kral puncher space hem fiyat hem kucuk ve hafif fakat tufekle alakali bilgi bulamiyorum

• Merhabalar;

Foruma 6 ay önce katıldım. Şimdiye kadar açılmış olan konu başlıklarının 70% sini okumuşumdur.

Amacım PCP silahlarını yakından tanımak ve konu hakkında deneyimlerini paylaşan arkadaşların bilgi birikimlerinden istifade etmekti.

Fakat anladım ki forumda tabiri caiz ise her kafadan bir ses çıkıyor. Bir markanın herhangi bir modelini birileri öve öve bitiremezken başka birileri de beş para etmez diyebiliyor. (tıpkı elindeki malı satmak için diğer bütün markaları kötüleyen esnaflar gibi)

Forumda hemen herkes bir şeyler anlatmaya veya reklam yapmaya çalıştığı için ortada bilgi kirliliğinden başka bir şey yok.

Önerim : Admin arkadaşların forumda açılmış konuları ve yorumları acilen bir filtreden geçirmesi, gereksiz açılmış başlıkları veya reklam içerikli yanıtları temizlemeleri gerekiyor. Aksi halde forum bir bilgi kaynağı olmaktan ziyade avcılar kıraathanesine dönüşmek üzere. (Bunlar benim kişisel görüşlerimdir)

Kumrik kullanıcı isimli arkadaşımız gibi bende deneyimli arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.

Beklentilerim :

- 100 mt mesafeden bir teneke kola kutusu büyüklüğündeki nesneleri her 10 atışın 7 sinde tam isabet ile vurabilmek (atıcı kusurları hariç)

- 50 mt gibi mesafelerden 1-1,5 cm kalınlığındaki bir tahtayı delip geçmesi

- Fiyatının 1000-2000 TL aralığında olması

• Merhaba

Bende foruma yeni katılanlardanım.forumda satmak istediği ürünü abartan konulara hiç denk gelmedim desem yeridir.

Haliyle insanlar kullandıkları ürünlerden memnun oldukları için veya başka ürünleri tecrübe etmediği için elindeki ürünün en iyisi olduğununu düşünebilir.

Selam olsun hobidaşımız sn.atos ile yaptığımız muhabbet sonucu kral puncher jumbo aldım.gayet memnunum.

65 adımda 12 ga boş kovanı(20mm-76mm ebatında)her atışta vuruyor benim bacanak.

50 metrede 1-2cm tahtayı rahat deliyor.

Fiyatı da sizin kriterlerinize uyuyor.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• Fikrinizi ve deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Puncher Jumbo aklımdaki tüfeklerden birisi fakat net bir karara varamadım. Kafamda birkaç model var;

1 - BT65 - 5,5 mm (Güç, görünüm ve fiyat gayet iyi fakat isabet oranı hakkında genel kanı olumsuz)

2 - Puncher Jumbo 5,5 mm ( Fiyat ve isabet oranı gayet tatmin edici fakat penetrasyonun zayıf olduğuna dair çok fazla yorum var)

3 - Hatsan Predetor 5,5 mm (Fiyat, isabet, görünüm ve güç gayet iyi. Tek olumsuz tarafı diğerlerine göre biraz ağır. 5200 gr.)

Bu üç tüfeğide kullanmış birisi varmıdır acaba ?

• kral jumbo pcp 100-200 bar arası sekiz şarjör atış yapıyor.

18,13 grain ortalama 900 fps civarı atıyor.

çekiç valf ayarı çok basit ayarlanabilir

çıkış hızını yükseltebilirsiniz kolay bir şekilde.fakat gurupmanı nekadar etkiler denemek lazım

hatsan pcp elinize aldığınızda ağır olduğu fark ediliyor

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• Hocam bende yeniyim. Daha herhangi bir pcp almadım araştırmalarım devam ediyor. Hatsan nova star üzerine yoğunlaştım bu aralar. Hem hafif, hemde 500cc 250 bar ile 150 civarı atış yapıyor olması ve LW namlu ile dikkat çekici diye düşünüyorum.

Hatsan Novastar 5.5. LW

• kral jumbo pcp 100-200 bar arası sekiz şarjör atış yapıyor.

18,13 grain ortalama 900 fps civarı atıyor.

çekiç valf ayarı çok basit ayarlanabilir

çıkış hızını yükseltebilirsiniz kolay bir şekilde.fakat gurupmanı nekadar etkiler denemek lazım

hatsan pcp elinize aldığınızda ağır olduğu fark ediliyor

tabi bide bu konu var.

BT65 tam dolu halde 3-4 şarjör atıyor.

Predetor 3 şarjör atıyor.

Puncher Jumbo değiniz gibi bu modellere göre en az 3 kat daha fazla atıyor.

Puncher jumbo ile Puncher Süper Jumbo arasında fark var mı ?

• jumbo 200bar 425 cc tüp hacimisuper jumbo 250 bar 500cctüp hacimi.

daha fazla atış daha ağır bir silah

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• jumbo 200bar 425 cc tüp hacimisuper jumbo 250 bar 500cctüp hacimi.

daha fazla atış daha ağır bir s

Bunun dışında bir fark yok sanırım.

Kararımı verdim. Kral Puncher Süper Jumbo

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

• ben hatsan pcp almayı düşünürken sn.atos ile konuştuktan sonra kral da karar kıldım.

daha sonra elime hatsan galatian geçti.ikisini gördükten sonra iyiki kral almışım dedim.

Üstelik galatian hatsanın görünüş olarak eb beğendiğim modeliydi.

hatsan LW namlu avantajı var gibi fakat kralın son çıkan namlu ucu şoklu 58 cm namlusu gayet başarılı

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

• ben hatsan pcp almayı düşünürken sn.atos ile konuştuktan sonra kral da karar kıldım.

daha sonra elime hatsan galatian geçti.ikisini gördükten sonra iyiki kral almışım dedim.

Üstelik galatian hatsanın görünüş olarak eb beğendiğim modeliydi.

hatsan LW namlu avantajı var gibi fakat kralın son çıkan namlu ucu şoklu 58 cm namlusu gayet başarılı

Tetik çekildiği anda namluya dolan yüksek basınçlı hava sayesinde namluda atıcının hissedemeyeceği kadar küçük fakat isabet oranını ciddi şekilde etkileyecek dalgalanmalar olduğunu okumuştum.

Bu da namlunun isabet oranında kayda değer bir payı olduğunu gösteriyor. Bütün test videolarında 50 mt sonrasındaki isabet oranında puncher in dahi iyi olduğunu gördüm.

Eğer Puncher kendi teknolojisi ile LW namlunun önüne geçmişse helal olsun demeli.

• merhaba arkadaşlar hatsan hercules 6.35 yivli almayı düşünüyorum fikirleriniz benim için belirleyici olacak artı ve eksisi ile lütfen görüş ve önerilerinizi paylaşın şu andaki tüfeğim namludan kırma hatsan mod 135(dürbünsüz) orta ve uzun menzilde isabetli tahrip gücü yüksek ve delici güce sahip bir tüfek istiyorum hobi amaçlı atış için cevaplarınızı bekliyorum saygılar

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ULUBEY16 ().

• dostum bende hercules düşünüyorum güç istediğim için ama sen hafif olsun diyorsan hatsan bt65 yada kral puncher modellerine bakabilirsin ama güç diyorsan zaten herkülden güçlüsünü bulamazsın KUMRİK İÇİN

• esasında isteklerinizi güzel ifade etmissiniz. 100 m'den teneke kola kutusu %70 , 1-2 cm tahta 50 m den delip geçecek …… hem de 1000-2000 TL . …… Sorularım :

Tahta ne cins tahta bir kere .... ayrıca 1cm ile 2 cm arasında ve 1000 ve 2000 TL arasında çok büyük farklar (%100) var.

Ben 30 yıllık havalı tüfek meraklısıyım. bu özelliklerde tüfek olduğunu (bu fiyata) sanmam. Tabi aramızda AT44 ile 300-400 m'ye atan arkadaşlarmız da mevcuttur …. ne de olsa hepimiz atıcıyız.

Bakın size tavsiyem.

Atıcılıkta son yoktur bir tüfek alayım sonsuza kadar kullanayım diye düşünmeyin.

1000-2000 TL bütçe bence cok cok az bu istekleriniz için. PCP sadece tüfek almakla da bitmiyor. Pompa yada scuba alacaksınız (Muhtemelen scuba) doldurma aparatı da az para deil. Sonra 100 m'den kola kutusu %70 diyorsan en az 500 TL'lik durbun alman lazım (Bunu piyasayı yakından takip etmeyen birisi olarak söylüyorum belki de daha fazla vermen lazım yanılıyor olabilirim)

100 m'den kola kutusu deyince pelet bile çok çok önemli. Rüzgarsız hava bulman lazım. Ayrıca hepsini aldın diyelim sen hazırmısın buna? Okuman izlemen bol bol da atman lazım. Para vermekle iyi atıcı olunmuyor.

benim size tavsiyem orta karar bir dürbün (En az 250-300 lira) , 300 bar bir scuba doldurma aparatı ile alın. En güzel en güçlü en isabetli diye kastırmayın alın bir tüfek ufak ufak başlayın atmaya. Zaman içinde neyi istediğinizi daha iyi anlarsınız.

• Sevgili bberksan

Paylaştığın bilgiler için teşekkür ederim. Olaya bu denli detaylı yaklaşımında ayrı bi ilginçlik olduki senin yazını okuduktan sonra ne kadar sığ düşündüğümü anladım.

Hepimizin malumu olduğu gibi PCP keyif işi. Yani sizi her açıdan tatmin etsin istersiniz.(İsabet oranı, güç, görünüm, vs)

Yaklaşık 2 yıldır namludan kurmalı bir yaylı kullanıyorum ve atıcılığımda hiç fena değildir. Alacağım PCP den ilk etapta beklentim güç ve isabet oranının tatmin edici olması. Çünlü attığınız hedefte bir tahribat oluşmuyorsa işin keyfi kalmıyor.

Sevgili aevbas'ın da yönlendirmesi ile Kral Puncher Süper Jumbo da karar kıldım fakat Huğlu Effecto da kafamı karıştırıyor. Yeni versiyonda LW namlu kullanılmış. Şimdilik yeni versiyonla ilgili deneyim paylaşan kimse olmadı fakat bu noktayı netleştirirsem hemen alacağım. Gerçi bütçemi bi 500 TL aşıyor ama olsun :) sanırım değer..

• Bence hatsan nova sizlerin ihtiyacınızı, atış sayısı, isabet , güç ve bütçe olarak karşılayabilecek bir tüfek.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Öylemi diyorsun dostum Herkül ağırmı gelir birde hatsan süpernova regülatörlü için ne dersiniz 6.35 tavsiye edermisiniz