Forum'lara Dönüş Çağrısı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Bu mesajım ne kadar kişiye ulaşabilir bilmiyorum ama şu andaki forum sahipleri ve yöneticileri tarafından okunmayacağından eminim. Aksi takdirde Forum'da şu anda görülen kaos oluşmazdı. Artık sadece alım satım sitesi haline dönüşen forumlar ile ilgili olarak sizin ile bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.


  Maalesef What's App, Facebook ve benzeri sosyal siteler, forumların sonunu getiriyor. Bu sadece ülkemizde değil, yurt dışında üyesi olduğum diğer forumlar için de geçerli.


  Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve What's App gruplarında yazılanlar, su üzerine yazı yazmak gibi... Anlık etkisini yaratıp, daha sonra erişilemeyecek şekilde kaybolup gidebiliyorlar. Halbuki bakımı iyi yapılan bir forumda bu çok zor.


  Diğer bir husus, "küçük olsun, benim olsun" mantığı... Facebook gruplarında da bu böyle, What's App gruplarında da... ufak bir anlaşmazlık neticesinde hemen bölünülerek ya yeni bir Facebook veya What's App grubu kurularak oraya geçiliyor. Şahsen havalı silahlar ile ilgili olarak hobim tek, ancak üyesi olduğum havalı silah What's App grubu sayısı nerede ise 10'a yakın... Facebook'da da öyle... Bir grupta 2 arkadaşım yok, diğerinde 3'ü küsüp diğer bir gruba geçmiş, bir diğerinde biri "Grup Ağası" olmak istemiş kendi grubunu kurmuş ...vs gibi! Hiçbirini incitmek istemediğim için tüm gruplardaki üyeliklerimi koruyorum ancak bazen hem hepsini takip etmek, hem de aynı paylaşımı 5-10 grupta tekrar tekrar okumak (özellikle video paylaşımı ise bayağı yüklü bir kota azalması demek) bıkkınlık veriyor.


  80'lerin ünlü bir müzik parçası vardı, yaşı büyük olanlar hatırlar "Video killed the Radio Star" isimli... daha sonra VCD'ler çıktı videoyu öldürdü, CD, ler, DVD'ler VCD'leri götürdü, BlueRay falan derken artık yeni üretilen bilgisayarlarda CD sürücü bile yok... Flash USB belleklerden SSD'lere doğru kaydı kayıt işlemleri...


  Konuyu çok dağıtmadan biraz ben bunu tek kanallı TV zamanına benzetiyorum. Evet, çözünürlük düşüktü, görüntü siyah beyazdı, önümüze ne konulur ise onu seyretmek zorundaydık....falan ama ertesi gün bir haber, bir dizi, bir filim, bir maç olduğunda herkes ortak nokta olarak izlemiş olduğu için onun üzerinde konuşulur, herkes haberdar olmuş olurdu. Daha sonra çok kanal ve özel TV'ler de yayına girince, şimdi aynen Facebook ve What's App'da olduğu gibi yüzlerce kanal ortaya çıktı. Kanal sayısı arttıkça, maddi çıkarlar ön plana çıkarak rating uğruna kalite düştükçe düştü. Şu anda TV'nizde ilk kanaldan başlayarak ve sadece birer dakika izleyerek bir sonraki kanala geçseniz, gününüz bile yetmeyebilir...


  Bu kadar sözün kısası, herkese yapmak istediğim çağrı şu: Gelin, hep birlikte forumlara geri dönelim. Sadece satış ilanı olarak değil, tüm bilgilerimizi, atış paylaşımlarımızı burada paylaşalım. Yurtiçi veya yurt dışında yapılacak yarışmaları ve tarihlerini, hatta kimler katılacak bilgisini burada paylaşalım ve öğrenelim. Evet, Forumlarda fotoğraf ve video yüklemek, sosyal medyadaki gibi kolay değil, ancak bu zorluğu yaşıyorsanız, kolaylıkla linktte verebilirsiniz.


  Gelin, hapis olduğumuz küçük gruplarımızın kabuklarını ve zincirlerini kırarak hep birlikte forumlara geri dönelim. Birimizin yaptığı paylaşımını hepimiz görelim, hepimiz haberdar olalım. Bu ölümlü Dünya'da kafamızı dağıtmak için girdiğimiz bu hobide dahi mezhepler gibi bölünerek kendi kurallarımızı yaratıp kendimizi onlara teslim etmeyelim.

 • Sonuna kadar katılıyor ve destekliyorum izzet abi.

  Cricket .22 wst


  8-32x44 AO BSA swt
  6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
  10-40x50 Vector optics Sentinel

 • Bu şöyle yapmış, bu böyle yapmış, bu bu işi ticarete dökmüş polümlerini bırakıp hobinin gerçek paylaşımlarını yapalım.

  *Birisinin ticaretin rahatsızlığı olan varsa onla ticaret yapmasınn.

  *Birinin paylaşımlarını sevmeyen, beğenmeyen varsa ona yorum yapmasın. Kısıp küsüp gitmekle bu iş ileri gitmez.

  *Aliexpress’i bilmeyen yok isteyen ordan isteyen burdan satandan alsın.

  *Birisinin tüfek tabanca vs üzerinde modifiye onarım yapmasından rahatsız olan varsa ona tüfeğini göndermesin.

  Vs vs.


  Birde forumlarda benim gördüğüm popilizm olayı oluyor ben bu camianın kahramana ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bu bir hobidir herkesin kendine göre bilgi ve becerisi vardır isteyen istediği kadar paylaşır. Üstünlük kurmak isteyen gider ulusal olarak düzenlenen ft yarışmalarında gösterir marifetlerini.


  Gelin bu forumları eski günlerine döndürelim izzet abinin dediği gibi.

  Cricket .22 wst


  8-32x44 AO BSA swt
  6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
  10-40x50 Vector optics Sentinel

  Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen karamurat: İmla ().

 • Sonuna kadar katılıyorum. İnşallah geri dönüşler başlar artık...

  Metehan TURKİSH AİRGUNNER


  Air Arms S200 .177 Field Target

  Diana Mod 26 C .177 1990 Model

  Kral ONE Tac .22 cal

  Crosman C31 .177 cal


  Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm


  ;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports  Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

 • Olması gereken de budur.inşallah geç kalmamış oluruz.

  1-Zoraki HP 01 Ultra 4,5 -"Hawke 3-9x40 MAP Sport Hd''
  2-Kalibrgun Cricet 5,5 - "6-25x56 Vector Optics FFP"
  3-Steyr Hunting 5 (5,5) "Hawke 4017 SR PRO-8-32x56"

 • Sonuna kadar haklısınız. Özelikle gruplarda geriden gelenlere hiç fayda yok. Hepsi anlık. Ama forum öyle değil. Güzel bir konu açarsınız yararlı bilgiler olur yeni gelenler üzerinden yıllar gecsede okuyup bişeyler öğrenirler. Benim şahsen açtığım kendimce yararlı olduğunu düşündüğüm konularım vardı fakat yeni temaya ve galeri saçmalığına geçince hepsi silindi. Tam 1 yıl önce at44 için sıfırdan bullpup kundak yaptım. Tetik mekanizmasını bile ben yaptım. Her aşamasını fotoğrafladım ama kimseyle paylaşmadım. Yöneticiler bir tema değişikliğine gitti herşey o an bitti. Günde 10 kereden fazla girer bakardım foruma yeni bişeyler varmı diye. Özledim o günleri. ?(

 • Abicim ne desen haklısın. Burası sahipsiz kalmasa bu kadar dağılma olmazdı zaten. Forum için hayırlısı olsun inşallah o eski günlere döneriz...

  vazgeçilmezlerim;

  BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) ;keyfs;

  2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

  Hatsan mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3x9x32 ;tufey#


  ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!


  Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1x22x33 s;,s

  Crosman 1077 + NİKULA 3.5-10x40 Lazer ( (50 metre gider) m;s,S )

  Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

  Umarex Walter Cp88 Full Metal £tabanxalı$

 • Evet bırakın bizler eski kafalı olalım -yanlış anlamayın eskisi gibi olalım- ama mutlu olalım eskiye ve foruma dönüşü bende destekliyorummm

 • 2008 yılından beri AirgunTürk'ü takip ediyorum. O kadar çok şey öğrendim ki forumdan. Hatta unutup da nasıldı diye dönüp baktığım çok konu olmuştur. Gönül verdiğim vakit, para, emek harcadığım hobimle ilgili devasa bir ansiklopedi. Sadece bilgi amaçlı da değil bir aile gibiydik bu forumda, bu aralar biraz öksüz kaldı gibi... Canlanır inşallah eski günlere dönülür belki... Face WhatsApp guruplarını hiçbir zaman kabullenemedim ve takip edemedim forumu takip ettiğim kadar. İzzet beye yazısından dolayı teşekkür ediyor, kendisini sonuna kadar destekliyorum...

  Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar
  Weihrauch HW75 0.177
  Colt M4A1 6mm Replica AirSoft
  Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

  hasag.png

 • Yazınızı okudum çok beğendim sonuna kadar katılıyor ve destekliyorum

  Hatsan Mod99 LE 5.5 mm + Optima 3-12x44AOE
  Zoraki HP 01 Ultra 5.5mm + stoeger 4x32
  Webley Patriot 1. nesil 5.5 mm + Tasko 3-9x40E

 • Silah reklamlarının tuhaf bir yönetmelik ile yasaklandığı bugünlerde izleyerek oyalandığımız tanıtım videoları da artık gelemeyecek.

  Bu konudaki ticari destek büyük ihitmal ile bitecek. Forumlara dönmek için bence de çok iyi zaman. Türkçe bilgiye ulaşmak tekrar zorlaşacak ticari destek olmayınca. Forumlardaki doğru bilgiye dayanan düzgün paylaşımlar silah ile alakalı her hobi için artık bence daha da altın değerinde.

  Ankara TR

 • Katıldığım ve son durumu itibariyle üzüldüğüm bir husus. Bir forum yöneticisi ile de konuşmuştuk, artık facebook gibi gruplarla bilgi hızlı tüketiliyor. Bilgi birikimine önem veren yok. Aynı soru 50 kez sorulsa umursayan yok, zamanı değersiz biri nasılsa çıkar bir de benim 50. kez sorduğum soruya cevap yazar diye düşünüyor. Fotoğraf yüklemek kolay, bildirimler daha hızlı, telefondan takibi ve etkileşimi kolay grupların.


  Adminler de konuya birşeyler yazarsa sevinirim. El birliği ile forumu canlandıralım, galeri kısmı çalışmıyor. Çok çok kıymetli bilgi birikimleri tozlanmasın, üstüne koyalım. Daha önce yoğunluk sebebiyle moderatörlük tekliflerini üzülerek geri çevirmiştim. Eğer isterlerse moderatörlük yapmak isterim, en azından 2 aydır bekleyen spam botları tarafından atılmış ingilizce mesajları temizlerim raporlandıkça.


  Elimden geldiğince konulara katılımımı da artıracağım arkadaşlar.

  Hatsan Mod 87 QE Vortex 5.5mm + SportsMatch DM60 + Hawke Vantage 3-9x40 MD AO IR

  Bora Barak BR20 20ga

 • Bu hobiye başladığımda iyi ki bu forumu tanıdım ve onlarca güzel arkadaş edindim. Hobi de öğrendiğim herşeyi buradan ve burdaki güzel insanlardan öğrendim. İşyerimde ki ve evimdeki bilgisayarımda tarayıcımı açtığımda ilk açılan sayfa bu forum sayfasıydı. Her gün işlerden arta kalan zamanda ilk fırsatta foruma girip yeni şeyler öğrenmeye çalışıyordum. Ne olduysa şu yeni temaya geçildikten sonra oldu ve o an hissettim ters bişeyler olduğunu. Ama yine de takibe devam ettim. İnşallah yöneticiler artık şu işe bi el atar da, forum eski günlerine tekrar döner.

  Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

  Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

  Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot

 • Güzel girişimi sonuna kadar destekliyorum, Alparslan hoca testleri airgunturk forumu bırakacak olursa bu hobi kör sağır kalır

  "Kendini bil"


  Hatsan mod. 45 (1993 model)
  Hatsan mod 87 QE
  Hatsan AT44 (180cc)
  Hatsan Escort MPA- TS


  Kral Puncher Maxi
  Kral Puncher Jumbo

  Kral NP01

  Kral Puncher Nemesis


  Zoraki HP 01-02 light (4.5)
  Zoraki HP01-02 ultra (4.5)


  Crosman Vigilante
  KWC Mauser M712