Her Gün Yanımızda Taşıdıklarımız. EDC(Everyday Carry)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar herkese merhaba, forumumuzun eski canlılığına kavuşması adına ilgi alanlarım dahilindeki konular hakkında bir başlık açmak istedim. Tutsa da tutmasa da devamı gelecek çünkü forumu hareketlendirmeyi bir borç biliyorum, tutan bir konu bulunur nasılsa :)

Gelelim konumuza yaban ellerde EDC denilen yanımızdan ayırmadığımız, hayatımızı kolaylaştırması sebebiyle her gün taşıdığımız malzemeleri paylaşalım bu başlık altında :) Anahtarlık, çakı, tespih, el feneri, usb aparatlar, kolonyalı mendil gibi her şey olabilir bunlar :) Fotoğraflarla daha lezzetli bir hale getirebiliriz konuyu.

Şimdi küçük bir ilçede yaşıyor ve evimde çalışıyorum. Eskiden yaşadığım İstanbul'a göre daha az malzeme taşıyorum. İstanbul'da evden okula-işe çıkıp geri dönünceye kadar küçük bir hayatta kalma savaşı veriyor sanki insan :)

Şimdi yaşadığım küçük ilçede yanımda;

• Çakmak cebimde bir adet minik Gerber Dime penseli çakı; gözlük vidası sıkmak, boş zamanda tahta parçası yontmak, kablo kesmek, paket açmak, cımbız ve makas özelliğini hep kullanırım.
    • Gerber Dime'den önce üniversite yılları ve sonrasında 7-8 yıl minik Victorinox Minichamp Çakı taşıdım, arada Gerber yanına bunu da alırım, yeri başkadır.
    • S şeklinde bir karabina anahtarlık; dışarıda bir yerde tuvalet kapısı açma-ittirme gibi işler için bunu kullanırım dokunmamak için :) Askerlikte de felaket durumdaki ortak kullanım alanlarında kapıları açarken karabina kullandım :)
    • Motosiklette gidonun yanında teleskobik çelik polis copu ve ilk yardım çantası
    • Gizli fermuarlı bir kemerim var, içinde katlanmış bir miktar para ve yara bandı taşıyorum, cüzdan unutma ve acil para gerektiğinde işe yarıyor. Bazen kemerdeki parayı da unuttuğum olabiliyor :)
    • 1-2 adet tekli ıslak gözlük silme mendili

İstanbul'da yaşar ve çalışırken;

• Askılı mini postacı çantası ve bunun da içindeki bir göze katlayıp koyduğum ipli spor çantası; İş çıkışı ceket v.b. giyisileri çıkarıp, postacı çantasıyla birlikte bu ipli spor çantasında sırtta taşıyabilmek için.
    • Karabina anahtarlık, anahtarlarım.
    • Çakmak cepte Victorinox Minichamp
    • Victorinox Fieldmaster Çakı
    • Zippo Benzinli Kibrit Çakmak, 1-2 kalem
    • Jenix Biber Gazı
    • Güneş gözlüğü,
    • Taktik savunma kalemi kubaton
    • Fermuarlı kemerde, para ve yara bandı
    • Fener Özellikli Elektro Şok Cihazı
    • Buff bandana
    • Usb kablo, sd kart adaptörü v.b. dönüştürücüler,
    • Yedek telefon bataryası
    • Bir miktar kağıt havlu-mendil, kolonyalı ıslak mendiller, el dezenfektanı, mini tarak, mini krem
    • İş çıkışı sahilde balık tutan tanıdıkların sıcak suyuyla demlemek için poşet çay-kahve
    • 1-2 şekerleme, çikolata
    • Su

Benden bu kadar, ilerleyişe göre, bisiklet, motosiklet, otomobilde hep taşıdığımız malzemeleri de ekleyebiliriz.:thumbup:

Hatsan Mod 87 QE Vortex 5.5mm + SportsMatch DM60 + Hawke Vantage 3-9x40 MD AO IR

Bora Barak BR20 20ga Tekno Doğa Balık Av Malzemeleri

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen teknoturk ().

• teknoturk

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Her Gün Yanınızda Taşıdıklarımız. EDC(Everyday Carry)” Yeni Başlık: “Her Gün Yanımızda Taşıdıklarımız. EDC(Everyday Carry)”.
  • Bende de İsviçre'den hatıra olarak aldığım Victorinox çakı var. Çantamda taşırım sürekli. Bazı zamanlar çok işime yarıyor.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)